|
Mason City
vs.
Clear Lake
|
2:30 PM CT
|
Mason City High School Tennis Courts
|
7-2
|
Postponed from 4/1/24
|
|
|
|
Ames
vs.
Marshalltown
|
4:00 PM CT
|
Ames High School Tennis
|
7-4
|
|
|
|
|
Ankeny Centennial
vs.
Urbandale
|
4:00 PM CT
|
Ankeny Tennis Center
|
10-1
|
|
|
|
|
Ballard
vs.
North Polk
|
4:00 PM CT
|
Ballard High School Tennis Courts
|
7-4
|
|
|
|
|
Des Moines North
vs.
Des Moines Lincoln
|
4:00 PM CT
|
Birdland Tennis Courts
|
|
PPD
Postponed
|
|
|
|
Columbus Catholic
vs.
Waverly-Shell Rock
|
4:00 PM CT
|
Byrnes Park Tennis Center
|
9-0
|
Postponed from 4/2/24
|
|
|
|
Central DeWitt
vs.
Davenport North
|
4:00 PM CT
|
Central DeWitt High School
|
9-0
|
|
|
|
|
Charles City
vs.
Dike-New Hartford
|
4:00 PM CT
|
Charles City - Sportsmen's Park
|
7-2
|
|
|
|
|
Denison-Schleswig
vs.
Harlan Community
|
4:00 PM CT
|
Denison High School HS/City of Denison Tennis Courts
|
9-0
|
|
|
|
|
Des Moines East
vs.
Des Moines Hoover
|
4:00 PM CT
|
DM East Williams Stadium Tennis Courts
|
6-5
|
|
|
|
|
Fort Dodge
vs.
Spencer
|
4:00 PM CT
|
Dodger Tennis Courts
|
10-1
|
|
|
|
|
Estherville Lincoln Central
vs.
Storm Lake
|
4:00 PM CT
|
Estherville Spurgin Park
|
8-1
|
Conference Dual with ELC vs. Storm Lake
|
|
|
|
Iowa City High
vs.
Dubuque Senior
|
4:00 PM CT
|
Iowa City High Tennis Courts
|
5-4
|
|
|
|
|
Iowa City Liberty
vs.
Waterloo West
|
4:00 PM CT
|
Liberty High School Tennis Courts
|
6-3
|
Postponed to 4/4
|
|
|
|
Maquoketa
vs.
Camanche
|
4:00 PM CT
|
Maquoketa High School
|
9-0
|
|
|
|
|
Clinton
vs.
Muscatine
|
4:00 PM CT
|
Max Lynn Tennis Courts
|
9-0
|
|
|
|
|
Mount Vernon
vs.
Marion
|
4:00 PM CT
|
Mount Vernon High School
|
8-1
|
|
|
|
|
Pleasant Valley
vs.
Assumption
|
4:00 PM CT
|
Pleasant Valley High School
|
9-0
|
|
|
|
|
Prairie
vs.
Cedar Rapids Kennedy
|
4:00 PM CT
|
Prairie High School Tennis Courts
|
7-2
|
|
|
|
|
South Sioux City
vs.
Sioux City North
|
4:00 PM CT
|
South Sioux City High School
|
8-1
|
|
|
|
|
Southwest Valley
vs.
Council Bluffs Jefferson
|
4:00 PM CT
|
Southwest Valley Tennis Courts
|
6-3
|
|
|
|
|
Valley
vs.
Dowling Catholic
|
4:00 PM CT
|
Valley Southwoods Freshman High School
|
7-4
|
|
|
|
|
Wahlert Catholic
vs.
Xavier
|
4:00 PM CT
|
Wahlert Catholic High School Bernie O' Connor Courts
|
9-0
|
|
|
|
|
Cedar Rapids Washington
vs.
Western Dubuque
|
4:00 PM CT
|
Washington High School Tennis Courts
|
9-0
|
|
|
|
|
Waukee
vs.
Ankeny
|
4:00 PM CT
|
Waukee Stadium
|
8-3
|
|
|
|
|
Albia
vs.
Clarke
|
4:15 PM CT
|
Albia High School
|
8-1
|
|
|
|
|
Iowa Falls-Alden
vs.
Saydel
|
4:15 PM CT
|
Assembly Park
|
8-3
|
|
|
|
|
Pella
vs.
Indianola
|
4:15 PM CT
|
Caldwell Park - Pella Tennis Courts
|
11-0
|
|
|
|
|
Centerville
vs.
Knoxville
|
4:15 PM CT
|
Centerville City Pool
|
9-0
|
|
|
|
|
Davis County
vs.
Chariton
|
4:15 PM CT
|
Davis County Middle School
|
9-0
|
|
|
|
|
Grinnell
vs.
Newton
|
4:15 PM CT
|
Grinnell Community Senior High School Grinnell High School
|
5-4
|
|
|
|
|
Dallas Center-Grimes
vs.
Norwalk
|
4:15 PM CT
|
Norwalk Middle School
|
9-2
|
|
|
|
|
Oskaloosa
vs.
Pella Christian
|
4:15 PM CT
|
Oskaloosa High School
|
10-1
|
|
|
|
|
South Hardin
vs.
Aplington-Parkersburg
|
4:15 PM CT
|
Tennis Courts Swimming Pool
|
5-4
|
|
|
|
|
Council Bluffs Lincoln
vs.
Shenandoah
|
4:30 PM CT
|
Abraham Lincoln High School Abraham Lincoln Tennis Complex
|
9-0
|
|
|
|
|
Glenwood
vs.
Red Oak
|
4:30 PM CT
|
Glenwood High School
|
7-2
|
|
|
|
|
Davenport West
vs.
Davenport Central
|
4:30 PM CT
|
Larry Jacobsen Courts
|
6-2
|
|
|
|
|
Lewis Central
vs.
Clarinda
|
4:30 PM CT
|
Lewis Central High School Tennis Courts
|
7-2
|
|
|
|
|
Mount Pleasant
vs.
Fort Madison
|
4:30 PM CT
|
Mt. Pleasant - East Lake Park
|
9-0
|
|
|
|
|
Creston
vs.
Atlantic
|
4:30 PM CT
|
Southwestern Community College
|
5-4
|
|
|
|
|
Webster City
vs.
St. Edmond
|
4:30 PM CT
|
Webster City High School
|
9-0
|
|
|
|