Rk | Team | Event | 4x100H |
---|---|---|---|
101 |
Class 3A - Hawkeye Ten - District 3A-01 (Atlantic) Taylor Lickteig, Bailey Ellerbeck, Whitney Krohnke, Chelsey Green |
Thu May 12 |
1:11.97 |
101 |
Class 1A - Corn Bowl - District 1A-08 (Lake Mills) Emily Endelman, Lisa Feldman, Cassidy Bangasser, Jessa McAvoy |
Thu May 12 |
H 1:11.97 |
103 |
Class 2A - Cedar Valley - District 2A-05 (Monticello) Kayla Balke, Maddy Villhauer, Nicole Bahl, Kayci McChristy |
Sat Apr 9 |
H 1:12.03 |
103 |
Class 3A - Northeast Iowa - District 3A-07 (Union, LaPorte City) Molly Wettach, Sara Schloesser, Rachel Haindfield, Tori Hartman |
Thu May 12 |
H 1:12.03 |
105 |
Class 3A - Raccoon River - District 3A-01 (Atlantic) |
Thu May 5 |
H 1:12.06 |
106 |
Class 3A - North Iowa Cedar-East - District 3A-07 (Union, LaPorte City) |
Mon Apr 18 |
1:12.11 |
107 |
Class 1A - West Central - District 1A-06 (Guthrie Center) Hayley Wilson, Kacie Schreck, Breanne Meier, Keisha Bailey |
Tue May 3 |
H 1:12.12 |
108 |
Class 2A - North Iowa - District 2A-06 (North Fayette, West Union) Jenna Malecek, Natalie Bellairs, Natalie Gast, Tallia Goodale |
Thu Apr 28 |
H 1:12.24 |
109 |
Class 2A - Heart of Iowa-Large - District 2A-08 (Roland-Story, Story City) Sybbie Sears, Alex Quick, Erin Rampton, Miranda Schouten |
Mon May 9 |
1:12.25 |
110 |
Class 1A - Iowa Star - District 1A-08 (Lake Mills) |
Tue Apr 12 |
H 1:12.29 |
111 |
Class 2A - North Iowa Cedar-West - District 2A-04 (Hudson) |
Mon Apr 11 |
1:12.32 |
112 |
Class 4A - Missouri River - District 4A-04 (Lewis Central) Emily McElwain, Carley Huisenga, Megan Wolf, Abby Pollow |
Fri May 6 |
1:12.33 |
113 |
Class 1A - West Central - District 1A-09 (Manson-NW Webster) Emily Howe, Jayden Kooiker, Sydney Crnkovich, Jessica Taylor |
Tue May 3 |
H 1:12.36 |
114 |
Class 4A - Mississippi Athletic - District 4A-05 (North Scott, Eldridge) Hannah Miller, Lauren Chase, Michaela Duvall, Keiarey Nathan |
Thu May 5 |
H 1:12.39 |
115 |
Class 2A - SEISC-North - District 2A-03 (Eddyville-Blakesburg) |
Thu Apr 21 |
H 1:12.51 |
116 |
Class 3A - Hawkeye Ten - District 3A-01 (Atlantic) Mackenzie Holmes, Sam McConnell, Paige Kennon, Amanda Gude |
Mon May 9 |
1:12.53 |
117 |
Class 4A - CIML-Central - District 4A-06 (Urbandale) Kim Thomas, Carly Crist, Madeline Miller, Alex Hawks |
Thu May 5 |
1:12.60 |
118 |
Class 3A - Missouri River - District 3A-05 (MOC-Floyd Valley) Emily Keane, Brenna Karrer, Kaylene Leiting, Mackenzie Geary |
Thu Apr 28 |
H 1:12.62 |
119 |
Class 1A - Tri-Rivers - District 1A-05 (Grundy Center) Anna Slife, Jill Sadler, Briann Wieland, Dara Lipke |
Thu May 5 |
1:12.64 |
120 |
Class 2A - Western Valley-North - District 2A-01 (Cherokee) DeAndra Mahrt, Alex Howrey, Cara Shanks, Maddie Bain |
Thu May 5 |
H 1:12.65 |
121 |
Class 1A - Pride of Iowa - District 1A-03 (Corning) Taylor Lynch, Jensen Stewart, Paige Daughton, Madison Hosfield |
Thu May 5 |
1:12.71 |
122 |
Class 3A - Siouxland - District 3A-05 (MOC-Floyd Valley) Jessica Sanchez, Riley Kliegl, Sam Weilinga, Faith Vander Voort |
Thu May 5 |
H 1:12.95 |
122 |
Class 1A - Tri-Rivers - District 1A-05 (Grundy Center) Andrea Hughson, Becca Werner, Becca Biggs, Suzanne Flexsenhar |
Thu Apr 21 |
H 1:12.95 |
124 |
|
Mon Apr 25 |
H 1:12.97 |
125 |
Class 1A - Bluegrass - District 1A-02 (BGM, Brooklyn) Kassidy Swayne, Samantha Hammann, Alee Hugen, Brianna Wimmer |
Thu May 12 |
H 1:13.00 |
126 |
Class 1A - Bluegrass - District 1A-10 (Martensdale-St. Marys) |
Mon May 9 |
H 1:13.05 |
127 |
Class 2A - Heart of Iowa-Large - District 2A-08 (Roland-Story, Story City) Kristen Hill, Kaitlin Kuntz, Kenzie Hosch, Chi-Chi Adeleke |
Tue Apr 5 |
1:13.07 |
127 |
Class 1A - Pride of Iowa - District 1A-10 (Martensdale-St. Marys) Rochelle Means, Chelsey Madison, Brittany Malone, Katie Rice |
Thu May 12 |
1:13.07 |
129 |
Class 4A - CIML-Iowa - District 4A-02 (Dubuque, Hempstead) Melanie Carroll, Morgan Vorba, Brittani Sanchez, Abbi Schupanitz |
Thu May 12 |
1:13.19 |
129 |
Class 3A - Lakes - District 3A-05 (MOC-Floyd Valley) |
Tue Apr 5 |
H 1:13.19 |
131 |
Class 1A - War Eagle - District 1A-07 (Hinton) Haley Grenko, Jaci Dehner, Brittany Stampe, Lauren Hedlund |
Thu May 5 |
1:13.33 |
132 |
Class 4A - Mississippi Valley-Valley - District 4A-03 (Iowa City, City High) |
Fri May 6 |
H 1:13.42 |
133 |
Class 1A - South Iowa Cedar - District 1A-02 (BGM, Brooklyn) Emily Brown, Lorianna Winegarden, Alysia Simmons, Karissa Winegarden |
Fri Apr 22 |
H 1:13.46 |
134 |
Class 3A - Northeast Iowa - District 3A-08 (Waverly-Shell Rock) Lisa Berns, Lauren Lynch, Mara Forsyth, Micaela Forsyth |
Thu Apr 21 |
H 1:13.51 |
135 |
Class 2A - North Iowa Cedar-West - District 2A-08 (Roland-Story, Story City) |
Mon Apr 18 |
H 1:13.52 |
135 |
Class 1A - West Central - District 1A-09 (Manson-NW Webster) |
Mon May 9 |
1:13.52 |
137 |
Class 2A - Heart of Iowa-Small - District 2A-08 (Roland-Story, Story City) Mykel Carlson, Natalie Vance, Cortney Riesberg, Alyson Riesberg |
Mon May 9 |
H 1:13.57 |
138 |
Class 1A - West Central - District 1A-06 (Guthrie Center) Tabitha Payne, Elizabeth Bower, Bri Arnburg, Dani Rice |
Thu May 5 |
H 1:13.58 |
139 |
Class 4A - Little Hawkeye - District 4A-01 (Ankeny) Kyla Cazett, Amanda Richtsmeier, Bailey Zaruba, Libby Payton |
Thu May 5 |
H 1:13.66 |
139 |
Class 2A - Twin Lakes - District 2A-07 (OA-BCIG, Ida Grove) Shae Blum, Haley Wilhelm, Jenna Peters, Rachel Drost |
Thu May 5 |
H 1:13.66 |
141 |
Class 2A - North Central - District 2A-04 (Hudson) Lydia Hampe, Ashley Jackson, Dana Counsell, Burgundy Oelmann |
Thu May 12 |
H 1:13.74 |
142 |
Class 2A - South Central - District 2A-03 (Eddyville-Blakesburg) Kassidy Sharp, TaNisha Dunlavy, Michelle Runnells, Kristin Fipps |
Tue Apr 26 |
H 1:13.75 |
143 |
Class 3A - Lakes - District 3A-05 (MOC-Floyd Valley) Ashley Mahrt, Ali Meister, Haley Wilson, Nicole Kramer |
Tue May 3 |
1:13.78 |
144 |
Class 1A - SEISC-North - District 1A-11 (WACO, Wayland) |
Thu Apr 14 |
1:13.94 |
145 |
Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-06 (North Fayette, West Union) |
Fri Apr 29 |
H 1:14.24 |
145 |
Class 1A - Upper Iowa - District 1A-04 (Edgewood-Colesburg) Carly Liebe, Amber Kurdelmeyer, Emily Britt, Koree Olson |
Thu May 5 |
H 1:14.24 |
147 |
Class 2A - South Central - District 2A-03 (Eddyville-Blakesburg) Shunyl Busch, Emma Tanner, Anna Tanner, Tasha Alexander |
Tue Apr 5 |
1:14.28 |
148 |
Class 4A - Mississippi Athletic - District 4A-05 (North Scott, Eldridge) |
Tue May 3 |
H 1:14.34 |
148 |
Class 3A - Raccoon River - District 3A-03 (Dallas Center-Grimes) Rachel Johnson, Elin Landgren, Kennedy Martin, Katie Berg |
Tue May 3 |
H 1:14.34 |
148 |
Class 2A - North Iowa Cedar-West - District 2A-04 (Hudson) Rachel Rice, Callie Roseland, Katie Roseland, Abby Nuese |
Mon May 2 |
H 1:14.34 |