Rk | Team | Event | 4x100 |
---|---|---|---|
1 |
Class 3A - Mississippi Athletic - District 3A-02 (Central Clinton, DeWitt) Ragan Duax, Rose Ripslinger, Melissa Youngblut, Maddie Irmen |
Thu May 5 |
H 48.77 |
2 |
Class 3A - Mississippi Valley-Mississippi - District 3A-02 (Central Clinton, DeWitt) Kari Larson, Brianna Kramer, Roselyn Hancock, Kate Smith |
Fri May 6 |
50.37 |
3 |
Class 3A - WaMaC-East - District 3A-06 (Mount Pleasant) Emily Bransky, Taylor Van Scoyoc, Rylee Smith, Courtney Holub |
Thu Apr 28 |
50.54 |
4 |
Class 3A - Missouri River - District 3A-05 (MOC-Floyd Valley) Madison Yohe, Emily Keane, Brielle Luft, Mary Chicoine |
Fri May 6 |
50.61 |
5 |
Class 3A - Lakes - District 3A-05 (MOC-Floyd Valley) |
Mon May 9 |
H 51.18 |
6 |
Class 3A - Hawkeye Ten - District 3A-01 (Atlantic) Jacie White, Sadie Christensen, Katrina Knudsen, Trisha Nowatzke |
Sat Apr 30 |
51.55 |
7 |
Class 3A - WaMaC-East - District 3A-02 (Central Clinton, DeWitt) Jessica Binsfield, Courtney Kintzel, Bea Thornton, Bree Rehder |
Thu Apr 28 |
H 51.56 |
8 |
Class 3A - Northeast Iowa - District 3A-07 (Union, LaPorte City) Maria Mertzenich, Alexis Hove, Steph RIma, Laura Francois |
Thu May 12 |
H 51.57 |
9 |
Class 3A - North Iowa Cedar-East - District 3A-07 (Union, LaPorte City) |
Mon Apr 18 |
51.61 |
9 |
Class 3A - Little Hawkeye - District 3A-04 (Grinnell) |
Mon May 9 |
H 51.61 |
11 |
Class 3A - Hawkeye Ten - District 3A-01 (Atlantic) Taylor Lickteig, Chelsey VanNess, Alyssa Rihner, Alexa Beeck |
Thu May 12 |
51.76 |
12 |
Class 3A - Northeast Iowa - District 3A-08 (Waverly-Shell Rock) Becca Cherry, LaJaida Even, Stacey Krull, Rachel Peth |
Thu Mar 31 |
51.79 |
12 |
Class 3A - Northeast Iowa - District 3A-07 (Union, LaPorte City) Megan Kalb, Chaunsey Haynes, Stephanie Perry, Cassidy McShane |
Thu May 12 |
H 51.79 |
14 |
Class 3A - Siouxland - District 3A-05 (MOC-Floyd Valley) Whitney Vander Maten, Jana Vermeer, Alli Van Beek, Madison Alexander |
Fri May 13 |
51.85 |
14 |
Class 3A - Lakes - District 3A-05 (MOC-Floyd Valley) Lindsey Wichers, Ebony Stone, Kirstie Ruhland, Emily Anderson |
Mon May 9 |
H 51.85 |
16 |
Class 3A - Southeast - District 3A-06 (Mount Pleasant) Chelsea Kies, Brittany Means, Lauren Reichman, Kelly Bahl |
Thu May 12 |
52.01 |
17 |
Class 3A - Little Hawkeye - District 3A-04 (Grinnell) Klaire Wisniewski, Lauren Manecke, Whitney Williams, Katie Sunderman |
Mon May 9 |
H 52.18 |
18 |
Class 3A - WaMaC-West - District 3A-04 (Grinnell) |
Tue Apr 5 |
H 52.30 |
19 |
Class 3A - Raccoon River - District 3A-03 (Dallas Center-Grimes) Rachel McCarthy, Kaitlyn Johansen, Kaitlin Wenell, Bailey Norland |
Thu May 19 |
52.32 |
20 |
Class 3A - Southeast - District 3A-06 (Mount Pleasant) |
Mon May 2 |
H 52.35 |
21 |
Class 3A - WaMaC-West - District 3A-07 (Union, LaPorte City) Ashley Boyer, Cheyenne Barnes, Erika Hammar, Shelby Beyer |
Thu May 5 |
52.38 |
22 |
Class 3A - Hawkeye Ten - District 3A-01 (Atlantic) Katlin Briley, Audrey Bolinger, Brianna Maitlen, Zaidy Frank |
Mon May 9 |
52.40 |
23 |
Class 3A - Southeast - District 3A-06 (Mount Pleasant) Leslie Taylor, Sierra Wyse, Kaitlin Jones, Taylor Shull |
Tue Apr 5 |
52.41 |
24 |
Class 3A - WaMaC-West - District 3A-07 (Union, LaPorte City) Alex Brown, Katrina Sindt, Keilly Lopata, Lacee Bowman |
Fri Apr 29 |
H 52.44 |
25 |
Class 3A - WaMaC-East - District 3A-02 (Central Clinton, DeWitt) Demi Crist, Cassidy Morris, Ashley Trentz, Aubree Taylor |
Mon May 2 |
H 52.60 |
26 |
Class 3A - Little Hawkeye - District 3A-04 (Grinnell) Nicole Puls, Megan Schmidt, Maggie Wiltfang, Sierra Schultz |
Thu May 12 |
52.62 |
26 |
Class 3A - Southeast - District 3A-06 (Mount Pleasant) Edna Jones, Hanna Greiner, Huma Liptak, Sydney Howard |
Thu Apr 21 |
H 52.62 |
28 |
Class 3A - Hawkeye Ten - District 3A-01 (Atlantic) Melanie Nielsen, Kari Sandage, Mackenzie Holmes, Alex Hartwig |
Tue Apr 5 |
H 52.67 |
29 |
Class 3A - North Central - District 3A-08 (Waverly-Shell Rock) Kimberly Burman, Hannah Morris, Kasi Simpson, McKenna Wragge |
Thu May 5 |
H 52.68 |
30 |
Class 3A - North Central - District 3A-08 (Waverly-Shell Rock) Brandee Hockett, Tawny Schultz, Heather Rusch, Chyan Metzger |
Tue May 3 |
H 52.69 |
31 |
Class 3A - Hawkeye Ten - District 3A-01 (Atlantic) Reiny Ostrander, Kecia Caudill, McKenna Henze, Sarah Salerno |
Mon May 9 |
52.84 |
32 |
Class 3A - Siouxland - District 3A-05 (MOC-Floyd Valley) Jessica Sanchez, Ali Achterhoff, Katelyn Probst, Jade Hanson |
Thu May 5 |
H 52.92 |
33 |
Class 3A - Little Hawkeye - District 3A-03 (Dallas Center-Grimes) |
Thu Apr 7 |
H 53.02 |
34 |
Class 3A - Raccoon River - District 3A-03 (Dallas Center-Grimes) Claire Shipley, Lauren Lee, Jenna Berg, Hilliary Pennington |
Mon May 9 |
53.03 |
35 |
Class 3A - Raccoon River - District 3A-01 (Atlantic) Katey Trecker, Lauren Janning, Ali Meiners, Eden Youngberg |
Mon May 9 |
53.34 |
36 |
Class 3A - Lakes - District 3A-05 (MOC-Floyd Valley) Taylor Glover, Ashley Mahrt, Nicole Kramer, Kimberly Shabino |
Tue Apr 12 |
H 53.40 |
37 |
Class 3A - WaMaC-West - District 3A-06 (Mount Pleasant) Jasmine Smith, Emma Yansky, Mariah McKinnon, Amy Brant |
Thu Apr 28 |
H 53.42 |
38 |
Class 3A - WaMaC-West - District 3A-07 (Union, LaPorte City) Quinci Morris, Alisha Coleman, Devan Cummings, Olivia Kaiser |
Fri Apr 29 |
H 53.51 |
39 |
Class 3A - North Iowa - District 3A-08 (Waverly-Shell Rock) Amanda Heesch, Bailey Gilbertson, Molly Lewison, Lauren Martin |
Mon May 9 |
H 53.59 |
40 |
Class 3A - Raccoon River - District 3A-03 (Dallas Center-Grimes) |
Tue Apr 12 |
53.62 |
41 |
Class 3A - Northeast Iowa - District 3A-08 (Waverly-Shell Rock) Lauren Obermann, Carly Heimerdinger, Megan Guyer, Miranda Kerian |
Mon May 9 |
H 53.65 |
42 |
Class 3A - Heart of Iowa-Large - District 3A-04 (Grinnell) Kelsey Haley, Megan Neal, Brittany Kruschwitz, Morgan Shickell |
Mon May 9 |
53.66 |
43 |
Class 3A - Hawkeye Ten - District 3A-01 (Atlantic) Jutta Holt, Maddie Mann, Blake Bergren, Caitlin Smith |
Thu Apr 28 |
53.72 |
44 |
Class 3A - Northeast Iowa - District 3A-08 (Waverly-Shell Rock) Sam Davies, Gabby Weber, Miranda Shrader, Jackie Foster |
Mon Apr 18 |
H 53.98 |
45 |
Class 3A - WaMaC-West - District 3A-07 (Union, LaPorte City) Emily Kramer, Sloan Randall, Allie Twedt, Kourtney Daubs |
Thu May 12 |
H 54.00 |
46 |
Class 3A - Lakes - District 3A-05 (MOC-Floyd Valley) Megan Miller, Nya Ngut, Anna Wulfekuhler, Brenna Richter |
Thu May 12 |
54.13 |
47 |
Class 3A - WaMaC-West - District 3A-02 (Central Clinton, DeWitt) Angie Williams, Morgan Kolarik, Leah Smith, Micaela Combs |
Mon May 2 |
H 54.15 |
48 |
Class 3A - South Central - District 3A-06 (Mount Pleasant) Makenna Pershy, Shelby Royer, Jessica Demry, Breanna Boyle |
Thu May 5 |
H 54.51 |
49 |
Class 3A - Missouri River - District 3A-05 (MOC-Floyd Valley) Jessica Becker, Kelsey Krohn, Mackenzie Smith, Cassidy Breon |
Tue Apr 12 |
H 54.73 |
50 |
Class 3A - WaMaC-East - District 3A-02 (Central Clinton, DeWitt) Sam Barr, Bryce Gassmann, Jenny Kruger, Courtney Burmeister |
Mon Apr 25 |
54.77 |