Rk | Team | Event | 4x800 |
---|---|---|---|
1 |
Class 2A - Lakes - District 2A-01 (Cherokee) Kayla Gesink, Mariah Lammers, Erika Douma, Kim Kroeze |
Thu May 19 |
9:38.03 |
2 |
Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-04 (Hudson) Holly Halstead, Claire Hawkins, Hannah Garvey, Marisa Evers |
Mon Apr 18 |
9:44.78 |
3 |
Class 2A - Northeast Iowa - District 2A-06 (North Fayette, West Union) Taylor Moore, Realyn Webster, Jenna Fitzgerald, Brooke Ameling |
Mon May 9 |
H 9:55.65 |
4 |
Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-06 (North Fayette, West Union) Kayla Mangrich, Brittany Bunger, Bailey Wright, Lindsey Kite |
Mon May 2 |
H 10:00.12 |
5 |
Class 2A - Cedar Valley - District 2A-05 (Monticello) Tayler Foster, Bridget Miller, Jessi Butters, Mallory McArtor |
Thu May 12 |
10:01.66 |
6 |
Class 2A - North Central - District 2A-08 (Roland-Story, Story City) Brittney Nilles, Zoe Hildreth, Jenna Kirkpatrick, April Jones |
Thu May 12 |
10:08.85 |
7 |
Class 2A - Cedar Valley - District 2A-05 (Monticello) |
Tue Mar 8 |
H 10:09.95 |
8 |
Class 2A - Tri-Rivers - District 2A-06 (North Fayette, West Union) |
Thu May 12 |
10:09.99 |
9 |
Class 2A - Western Iowa - District 2A-07 (OA-BCIG, Ida Grove) Michelle Mumm, Emily Baatz, Alex Larsen, Ashley Corrin |
Thu May 5 |
H 10:10.14 |
10 |
Class 2A - WaMaC-East - District 2A-05 (Monticello) Ally Noethe, Lauren Schwendinger, Erin Gallagher, Jenna Koelker |
Thu May 12 |
10:10.93 |
11 |
Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-04 (Hudson) Elli Parker, Sadie Eden, Kristi Koch, Nicole Hensley |
Mon May 2 |
10:11.62 |
12 |
Class 2A - North Iowa Cedar-East - District 2A-04 (Hudson) Jasmine Nielsen, Courtney Steege, Haley Stevens, Kelsey Kirckhoff |
Mon May 2 |
10:11.72 |
13 |
Class 2A - War Eagle - District 2A-01 (Cherokee) Kayla Byl, Emily Broers, Samantha Bandstra, Abby De Vries |
Thu May 12 |
10:12.76 |
14 |
Class 2A - Tri-Rivers - District 2A-05 (Monticello) Taylor Aitchison, Kaitlyn Timm, Brooke Stahlberg, Jordan Aitchison |
Thu May 5 |
10:13.47 |
15 |
Class 2A - Heart of Iowa-Small - District 2A-02 (Clarke, Osceola) |
Mon Mar 14 |
H 10:13.80 |
16 |
Class 2A - Lakes - District 2A-01 (Cherokee) Macy Dahl, Casey Sievert, Brianna Enerson, McKenzie Woodyard |
Tue May 3 |
H 10:15.04 |
17 |
Class 2A - Heart of Iowa-Small - District 2A-08 (Roland-Story, Story City) Sarah Lunn, Anna Himan, Rebekah Titus, Anna Halstead |
Thu May 5 |
H 10:20.35 |
18 |
Class 2A - North Central - District 2A-08 (Roland-Story, Story City) |
Mon May 9 |
H 10:20.58 |
19 |
Class 2A - Siouxland - District 2A-01 (Cherokee) Jasmine Moulton, Arybella Denton-Parry, Bethany Larson, Katelyn Kragt |
Thu May 5 |
H 10:21.22 |
20 |
Class 2A - Big East - District 2A-05 (Monticello) Andrea Frank, Anna Lampe, Paige Daugherty, Theresa Koos |
Mon May 2 |
H 10:23.69 |
21 |
Class 2A - Upper Iowa - District 2A-06 (North Fayette, West Union) Regan Wolverton, Nicole Pleggenkuhle, Amanda O'Hare, Erin Gibson |
Thu May 12 |
10:23.90 |
22 |
Class 2A - Cedar Valley - District 2A-05 (Monticello) Sarah Becker, Rachaul Tischuk, Tayler Murphy, Mariah Peck |
Fri May 6 |
H 10:25.71 |
23 |
Class 2A - Heart of Iowa-Large - District 2A-08 (Roland-Story, Story City) Olivia Sieve, Melanie Leach, Sam Sinclair, Hannah Hoskins |
Tue May 3 |
10:28.90 |
24 |
Class 2A - North Iowa Cedar-West - District 2A-04 (Hudson) Victoria Pothast, Jamie Harrings, Taylor Weyer, Toni Proescholdt |
Fri May 6 |
10:30.36 |
25 |
Class 2A - Cedar Valley - District 2A-05 (Monticello) Paige Compton, Ashlyn Kessler, Leah Clark, Whitney Wolf |
Fri May 6 |
H 10:31.18 |
26 |
Class 2A - Siouxland - District 2A-01 (Cherokee) Rachel Cain, Michelle Fischer, MacKensey Radke, Katlyn Holtrop |
Tue Apr 12 |
H 10:31.55 |
27 |
Class 2A - Cedar Valley - District 2A-05 (Monticello) Bailey Gale, Cat Rudolph, Molly Balke, Gabby Dutchik |
Fri May 6 |
H 10:32.50 |
28 |
Class 2A - SEISC-North - District 2A-03 (Eddyville-Blakesburg) Marina Ramirez, Caitie Chaney, Kylie Marin, Taylor Hills |
Tue May 3 |
H 10:32.78 |
29 |
Class 2A - Big East - District 2A-05 (Monticello) |
Thu Mar 31 |
H 10:35.10 |
30 |
Class 2A - Upper Iowa - District 2A-06 (North Fayette, West Union) |
Tue Mar 8 |
H 10:36.77 |
31 |
Class 2A - West Central - District 2A-02 (Clarke, Osceola) Karlee Johnk, Caelin Clark, Allison Bump, Madigan Maere |
Tue May 3 |
H 10:37.46 |
32 |
Class 2A - Twin Lakes - District 2A-07 (OA-BCIG, Ida Grove) Kathryn Drost, Kelli Gerdes, Elizabeth Halbur, Kaitlin Bass |
Mon Apr 18 |
10:39.08 |
33 |
Class 2A - South Central - District 2A-02 (Clarke, Osceola) Kylar McCann, Delaney May, Kalli McCann, Katie Nelson |
Thu May 5 |
H 10:41.69 |
33 |
Class 2A - South Central - District 2A-03 (Eddyville-Blakesburg) McKenna Harward, Shelby Graves, Maggi Hougland, Tiana Soliday |
Tue Apr 12 |
H 10:41.69 |
35 |
Class 2A - Western Valley-North - District 2A-01 (Cherokee) Jessica Mathes, Anna Davis, Nicole Boyle, Jadyn Mohr |
Fri May 6 |
H 10:41.87 |
36 |
Class 2A - Tri-Rivers - District 2A-05 (Monticello) Molly Vonderhaar, Lydia Smith, Morgan Butler, Mariah Kauder |
Thu Apr 7 |
10:42.63 |
37 |
Class 2A - Northwest - District 2A-01 (Cherokee) Rachel Hamilton, Morgan Walker, Callie Buske, Brandy Richards |
Thu May 5 |
H 10:42.83 |
38 |
Class 2A - Hawkeye Ten - District 2A-02 (Clarke, Osceola) Jamie Schubert, Anna Hart, Alexis Saner, Megan Hart |
Mon May 2 |
10:43.42 |
39 |
Class 2A - Western Iowa - District 2A-07 (OA-BCIG, Ida Grove) Kelly Murray, Becca Taylo, Breezy Weaver, Paige Pauley |
Tue May 3 |
H 10:44.20 |
40 |
Class 2A - Heart of Iowa-Large - District 2A-07 (OA-BCIG, Ida Grove) |
Mon May 9 |
10:45.34 |
41 |
Class 2A - Siouxland - District 2A-01 (Cherokee) Katie Hansen, Jordan Truckenmiller, Kimberly Cuadros, Michaela Wolter |
Tue Apr 5 |
10:45.53 |
42 |
Class 2A - Heart of Iowa-Small - District 2A-08 (Roland-Story, Story City) Ashley Girard, Emmeline Huffaker, Hayley Leonard, Sarah Galbraith |
Thu May 5 |
H 10:46.35 |
43 |
Class 2A - Big East - District 2A-05 (Monticello) Libby Schnoor, Lorena Temple, Ashley Gonzalez, Courtney Sowle |
Mon Apr 25 |
H 10:50.94 |
44 |
Class 2A - Cedar Valley - District 2A-05 (Monticello) Cortlyn Kasik, Megan Meyer, Alex Curley, Sophie Stegan |
Fri May 6 |
H 10:51.80 |
45 |
Class 2A - North Central - District 2A-08 (Roland-Story, Story City) Molly Doster, Sam Savery, Mary Eide, Maddie McCarville |
Wed Apr 6 |
H 10:53.44 |
46 |
Class 2A - Twin Lakes - District 2A-07 (OA-BCIG, Ida Grove) Ashley Toms, Abby Collison, Emily Snyder, Allison Ludwig |
Tue May 3 |
H 10:53.98 |
47 |
Class 2A - North Iowa Cedar-West - District 2A-04 (Hudson) |
Thu May 5 |
H 10:54.40 |
48 |
Class 2A - Tri-Rivers - District 2A-06 (North Fayette, West Union) Bailey Wittnebaugh, Maddie Digmann, Emily Grant, Kenzie McMurrin |
Thu May 5 |
10:54.72 |
49 |
Class 2A - Western Valley-North - District 2A-07 (OA-BCIG, Ida Grove) Hana Berry, Jensen Boger, Rachel Warnke, Mandi Hare |
Mon May 2 |
10:55.36 |
50 |
Class 2A - Little Hawkeye - District 2A-03 (Eddyville-Blakesburg) Megan Ferguson, Abigail Fincel, Maria Van Wolde, Sarah Brandsen |
Mon May 2 |
10:56.12 |