|
Centerville
vs.
Moravia
|
12:00 AM CT
|
Indian Hills Community College
|
14-2
|
Centerville Tournament
|
|
|
|
River Valley
vs.
Cherokee Washington
|
8:30 AM CT
|
Kingsley-Pierson High School
|
16-2
|
Tournament
|
|
|
|
Alburnett
vs.
Sumner-Fredericksburg
|
9:00 AM CT
|
Jesup High School
|
9-8
|
Jesup Tournament
|
|
|
|
Greene County
vs.
Boone
|
9:00 AM CT
|
Ogden High School
|
11-0
|
|
|
|
|
Ogden
vs.
Southeast Valley
|
9:00 AM CT
|
Ogden High School
|
7-6
|
|
|
|
|
Red Oak
vs.
Tri-Center
|
9:00 AM CT
|
Red Oak Jr.-Sr. High School
|
7-3
|
Red Oak Tournament
|
|
|
|
Sidney
vs.
Shenandoah
|
9:00 AM CT
|
Red Oak Jr.-Sr. High School
|
6-5
|
Red Oak Classic
|
|
|
|
Williamsburg
vs.
Grinnell
|
9:00 AM CT
|
Williamsburg Recreation Center
|
6-5
|
|
|
|
|
Sioux City East
vs.
Sioux Center
|
10:00 AM CT
|
|
13-2
|
Heelan Classic - SYA
|
|
|
|
Seymour
vs.
Knoxville
|
10:00 AM CT
|
Indian Hills Community College
|
13-3
|
Centerville Tournament
|
|
|
|
West Monona
vs.
Estherville Lincoln Central
|
10:00 AM CT
|
SYA
|
5-3
|
Bishop Heelan Tournament
|
|
|
|
MOC-Floyd Valley
vs.
LeMars
|
10:00 AM CT
|
SYA
|
6-2
|
|
|
|
|
Woodbury Central
vs.
Spirit Lake
|
10:00 AM CT
|
SYA
|
14-1
|
|
|
|
|
West Sioux
vs.
West Lyon
|
10:30 AM CT
|
Kingsley-Pierson High School
|
12-0
|
Kingsley-Pierson Tournament
|
|
|
|
Jesup
vs.
Vinton-Shellsburg
|
10:45 AM CT
|
Jesup High School
|
12-8
|
Jesup Classic
|
|
|
|
Lisbon
vs.
Columbus
|
10:45 AM CT
|
Louisa-Muscatine High School
|
8-3
|
|
|
|
|
Greene County
vs.
Carroll
|
10:45 AM CT
|
Ogden High School
|
14-0
|
|
|
|
|
Tri-Center
vs.
Shenandoah
|
10:45 AM CT
|
Red Oak Jr.-Sr. High School
|
9-2
|
Red Oak Classic
|
|
|
|
Pleasantville
vs.
Eddyville-Blakesburg-Fremont
|
11:00 AM CT
|
Pleasantville Softball Field
|
6-0
|
|
|
|
|
Saydel
vs.
Cedar Rapids Washington
|
11:00 AM CT
|
Solon Recreation and Nature Area
|
9-3
|
|
|
|
|
Wilton
vs.
West Burlington
|
11:30 AM CT
|
Louisa-Muscatine High School
|
7-2
|
|
|
|
|
Centerville
vs.
Seymour
|
11:45 AM CT
|
Indian Hills Community College
|
15-4
|
Centerville Tournament
|
|
|
|
Spirit Lake
vs.
Sioux City East
|
12:00 PM CT
|
|
8-5
|
Heelan Classic - SYA
|
|
|
|
Fort Dodge
vs.
Bishop Heelan
|
12:00 PM CT
|
SYA
|
6-0
|
Heelan Tournament - Field 2
|
|
|
|
Sergeant Bluff-Luton
vs.
Estherville Lincoln Central
|
12:00 PM CT
|
SYA
|
5-0
|
Heelan Softball Classic - SYA
|
|
|
|
Woodbury Central
vs.
MOC-Floyd Valley
|
12:00 PM CT
|
SYA
|
12-2
|
Heelan Tournament
|
|
|
|
Red Oak
vs.
Bedford
|
12:15 PM CT
|
Red Oak Jr.-Sr. High School
|
12-9
|
Red Oak Tournament
|
|
|
|
Sumner-Fredericksburg
vs.
North Linn
|
12:30 PM CT
|
Jesup High School
|
10-3
|
|
|
|
|
West Sioux
vs.
Cherokee Washington
|
12:30 PM CT
|
Kingsley-Pierson High School
|
11-10
|
Kingsley-Pierson Tournament
|
|
|
|
Southeast Valley
vs.
Boone
|
12:30 PM CT
|
Ogden High School
|
15-0
|
|
|
|
|
Williamsburg
vs.
West Liberty
|
12:30 PM CT
|
Williamsburg Recreation Center
|
11-3
|
|
|
|
|
Pleasantville
vs.
Eddyville-Blakesburg-Fremont
|
1:00 PM CT
|
Pleasantville Softball Field
|
13-5
|
|
|
|
|
Solon
vs.
Saydel
|
1:00 PM CT
|
Solon High School
|
10-5
|
|
|
|
|
Centerville
vs.
Carlisle
|
1:30 PM CT
|
Indian Hills Community College
|
13-1
|
|
|
|
|
Wayne
vs.
Assumption
|
1:30 PM CT
|
Indian Hills Community College
|
8-2
|
|
|
|
|
Red Oak
vs.
Sidney
|
2:00 PM CT
|
Red Oak Jr.-Sr. High School
|
8-3
|
Red Oak Tournament
|
|
|
|
Lewis Central
vs.
Bishop Heelan
|
2:00 PM CT
|
SYA
|
13-3
|
Heelan Tournament - Field 2
|
|
|
|
Sioux Center
vs.
Sergeant Bluff-Luton
|
2:00 PM CT
|
SYA
|
7-2
|
Heelan Softball Classic - SYA
|
|
|
|
Vinton-Shellsburg
vs.
Janesville
|
2:15 PM CT
|
Jesup High School
|
9-7
|
Jesup Classic
|
|
|
|
West Burlington
vs.
Lisbon
|
2:15 PM CT
|
Louisa-Muscatine High School
|
7-0
|
|
|
|
|
Wapello
vs.
Union Community
|
2:15 PM CT
|
Williamsburg Recreation Center
|
14-5
|
Williamsburg Tournament
|
|
|
|
Kingsley-Pierson
vs.
West Lyon
|
2:30 PM CT
|
Kingsley-Pierson High School
|
4-3
|
Tournament
|
|
|
|
Solon
vs.
Cedar Rapids Washington
|
3:00 PM CT
|
Solon Recreation and Nature Area
|
15-6
|
|
|
|
|
Carlisle
vs.
Assumption
|
3:15 PM CT
|
Indian Hills Community College
|
10-0
|
|
|
|
|
Moravia
vs.
Knoxville
|
3:15 PM CT
|
Indian Hills Community College
|
12-0
|
Centerville Tournament
|
|
|
|
Sumner-Fredericksburg
vs.
Kee
|
4:00 PM CT
|
Jesup High School
|
18-10
|
|
|
|
|
Mount Pleasant
vs.
Columbus
|
4:00 PM CT
|
Louisa-Muscatine High School
|
5-2
|
|
|
|
|
Southeast Valley
vs.
Kuemper Catholic
|
4:00 PM CT
|
Ogden High School
|
6-2
|
Bob Morgan Classic
|
|
|
|
West Liberty
vs.
Union Community
|
4:00 PM CT
|
Williamsburg Recreation Center
|
10-0
|
|
|
|