|
Clinton
vs.
Davenport Central
|
5:00 AM CT
|
Durgin Baseball and Softball Complex
|
|
|
|
|
|
Central DeWitt
vs.
Muscatine
|
10:00 AM CT
|
Central DeWitt High School
|
16-4
|
|
|
|
|
Northeast
vs.
Central DeWitt
|
10:00 AM CT
|
Northeast Community School
|
9-0
|
|
|
|
|
Central DeWitt
vs.
Muscatine
|
12:00 PM CT
|
Central DeWitt High School
|
9-4
|
|
|
|
|
Northeast
vs.
Central DeWitt
|
12:00 PM CT
|
Northeast Community School
|
14-2
|
|
|
|
|
Ankeny
vs.
Southeast Polk
|
3:00 PM CT
|
Ankeny High School
|
|
|
|
|
|
Ottumwa
vs.
Ames
|
3:00 PM CT
|
Ottumwa Huston Field
|
|
|
|
|
|
Southeast Warren
vs.
Martensdale-St Marys
|
4:00 PM CT
|
SE Warren BSB/SB Fields
|
|
|
|
|
|
Dubuque Hempstead
vs.
Dubuque Senior
|
4:00 PM CT
|
Stephen Hempstead High School
|
|
|
|
|
|
Anamosa
vs.
Alburnett
|
5:00 PM CT
|
Anamosa Middle School
|
4-2
|
Varsity reserve
|
|
|
|
BCLUW
vs.
Colo-Nesco
|
5:00 PM CT
|
Dave Lee Softball Complex Dave Lee Softball Field
|
8-3
|
|
|
|
|
Denver
vs.
Aplington-Parkersburg
|
5:00 PM CT
|
Denver Athletic Complex Place Field
|
|
|
|
|
|
Hudson
vs.
Wapsie Valley
|
5:00 PM CT
|
Hudson Athletic Complex
|
|
|
|
|
|
Jesup
vs.
Dike-New Hartford
|
5:00 PM CT
|
Jesup High School
|
|
|
|
|
|
Marion
vs.
Cedar Rapids Washington
|
5:00 PM CT
|
Marion High School
|
12-0
|
|
|
|
|
North Scott
vs.
Western Dubuque
|
5:00 PM CT
|
North Scott High School Softball Field
|
6-1
|
|
|
|
|
South Hardin
vs.
Madrid
|
5:00 PM CT
|
South Hardin High School SHHS
|
15-1
|
|
|
|
|
Spencer
vs.
Sioux Center
|
5:00 PM CT
|
Spencer Senior High School
|
|
|
|
|
|
Springville
vs.
Dubuque Senior
|
5:00 PM CT
|
Springville Binley Field
|
|
Varsity Game to Follow
|
|
|
|
Xavier
vs.
Decorah
|
5:00 PM CT
|
Xavier High School Bob Erusha Field
|
12-2
|
|
|
|
|
Clarksville
vs.
Riceville
|
5:15 PM CT
|
Volunteer City Park Softball Field
|
0-0
|
|
|
|
|
ADM
vs.
Van Meter
|
5:30 PM CT
|
ADM High School
|
|
|
|
|
|
Bedford
vs.
Mount Ayr
|
5:30 PM CT
|
Bedford Softball/Baseball Complex
|
|
|
|
|
|
Central Lyon
vs.
Okoboji
|
5:30 PM CT
|
Borman Forster Fields Baseball Field
|
|
|
|
|
|
Council Bluffs Lincoln
vs.
Lewis Central
|
5:30 PM CT
|
CB Wickersham Athletic Complex
|
|
|
|
|
|
Collins-Maxwell
vs.
North Tama
|
5:30 PM CT
|
Collins Railway Street
|
|
|
|
|
|
Fremont-Mills
vs.
Griswold
|
5:30 PM CT
|
Fremont-Mills High School
|
|
|
|
|
|
Ridge View
vs.
River Valley
|
5:30 PM CT
|
Galva-Holstein Upper Elementary School
|
10-2
|
|
|
|
|
Hinton
vs.
Trinity Christian
|
5:30 PM CT
|
Hinton
|
|
|
|
|
|
Lenox
vs.
Nodaway Valley
|
5:30 PM CT
|
Lenox Jr/Sr High School Softball Field
|
|
|
|
|
|
Clarinda
vs.
AHSTW
|
5:30 PM CT
|
Lied Recreation Center
|
|
|
|
|
|
Logan-Magnolia
vs.
IKM-Manning
|
5:30 PM CT
|
Logan Magnolia Community Schools
|
|
|
|
|
|
Missouri Valley
vs.
Audubon
|
5:30 PM CT
|
Missouri Valley High School
|
|
|
|
|
|
Norwalk
vs.
Newton
|
5:30 PM CT
|
Norwalk Middle School
|
12-0
|
|
|
|
|
Ogden
vs.
ACGC
|
5:30 PM CT
|
Ogden High School
|
|
PPD
|
|
|
|
PCM
vs.
West Marshall
|
5:30 PM CT
|
PCM High School
|
14-1
|
|
|
|
|
Pella Christian
vs.
Dallas Center-Grimes
|
5:30 PM CT
|
Pella Christian High School
|
|
|
|
|
|
Pella
vs.
Indianola
|
5:30 PM CT
|
Pella High School
|
6-4
|
|
|
|
|
Pocahontas Area
vs.
GTRA
|
5:30 PM CT
|
Pocahontas Area Athletic Complex
|
|
|
|
|
|
Roland-Story
vs.
South Hamilton
|
5:30 PM CT
|
Roland - Hennessy Diamonds North Field
|
|
|
|
|
|
Southeast Warren
vs.
Martensdale-St Marys
|
5:30 PM CT
|
SE Warren BSB/SB Fields
|
|
CXL
|
|
|
|
Sioux City West
vs.
Sioux City East
|
5:30 PM CT
|
Sioux City East High School
|
|
|
|
|
|
Southwest Valley
vs.
Wayne
|
5:30 PM CT
|
Southwest Valley Tennis Courts Southwest Valley Softball Field
|
|
|
|
|
|
St. Albert
vs.
Council Bluffs Jefferson
|
5:30 PM CT
|
St. Albert Catholic Schools
|
|
|
|
|
|
Dubuque Hempstead
vs.
Dubuque Senior
|
5:30 PM CT
|
Stephen Hempstead High School
|
|
|
|
|
|
East Sac County
vs.
Alta-Aurelia
|
5:30 PM CT
|
Wall Lake Athletic Complex
|
|
|
|
|
|
Clear Creek Amana
vs.
Cedar Rapids Kennedy
|
6:00 PM CT
|
Clear Creek Elementary School
|
8-3
|
|
|
|
|
Iowa Falls-Alden
vs.
St. Edmond
|
6:00 PM CT
|
Iowa Falls-Alden High School Iowa Falls-Alden Softball Field
|
9-3
|
|
|
|
|
North Scott
vs.
Western Dubuque
|
6:30 PM CT
|
North Scott High School Softball Field
|
7-0
|
|
|
|
|
Baxter
vs.
GMG
|
7:00 PM CT
|
Baxter - Seales Sport Complex
|
|
|
|
|
|
CAM
vs.
Glidden-Ralston
|
7:00 PM CT
|
CAM High School
|
|
|
|
|
|
Boyer Valley
vs.
West Harrison
|
7:00 PM CT
|
Dow City
|
|
|
|
|
|
Woodbine
vs.
Coon Rapids-Bayard
|
7:00 PM CT
|
Woodbine Athletic Complex Softball Field
|
|
|
|
|
|
Central City
vs.
West Central
|
7:30 PM CT
|
Central City High School
|
9-0
|
|
|
|
|
Central Springs
vs.
Rockford
|
7:30 PM CT
|
Central Springs High School
|
|
Game
|
|
|
|
Hampton-Dumont-CAL
vs.
Algona
|
7:30 PM CT
|
Hampton-Dumont High School Hampton-Dumont Softball Field
|
|
|
|
|
|
Greene County
vs.
Perry
|
7:30 PM CT
|
Jefferson Softball Park
|
|
|
|
|
|
Sioux City East
vs.
Sioux City West
|
7:30 PM CT
|
Sioux City East High School
|
|
|
|
|
|
North Union
vs.
Bishop Garrigan
|
7:45 PM CT
|
Bishop Garrigan High School Softball Field
|
|
|
|
|