|
|
12:00 AM CT
|
Harlan Rogers Sports Complex |
|
Fort Dodge Invite
|
|
|
|
|
8:59 AM CT
|
Roland - Hennessy Diamonds |
|
|
|
|
|
Iowa Falls-Alden
vs.
South Hamilton
|
9:00 AM CT
|
Roland - Hennessy Diamonds North Field
|
4-2
|
Kiwanis Tournament - Game #1 (Friday/North Field)
|
|
|
|
|
9:00 AM CT
|
West Delaware - (Beckman Sports Complex) |
|
West Delaware Hawk Invite
|
|
|
|
Woodward-Granger
vs.
Saydel
|
10:00 AM CT
|
Phil Creese Softball Complex
|
16-1
|
Woodward-Granger Tournament
|
|
|
|
Martensdale-St Marys
vs.
Central Springs
|
10:45 AM CT
|
Harlan Rogers Sports Complex Diamond #2
|
11-4
|
Fort Dodge Softball Invite - Game #3 (Friday)
|
|
|
|
West Delaware
vs.
MFL MarMac
|
10:45 AM CT
|
West Delaware - (Beckman Sports Complex)
|
15-4
|
|
|
|
|
Saydel
vs.
Grand View Christian
|
12:00 PM CT
|
Phil Creese Softball Complex
|
6-0
|
|
|
|
|
Independence
vs.
Beckman Catholic
|
12:30 PM CT
|
West Delaware - (Beckman Sports Complex)
|
5-4
|
|
|
|
|
Cascade
vs.
Cedar Rapids Washington
|
12:30 PM CT
|
West Delaware - (Beckman Sports Complex)
|
11-1
|
|
|
|
|
Central Springs
vs.
Atlantic
|
1:00 PM CT
|
Harlan Rogers Sports Complex
|
12-7
|
Fort Dodge Tournament
|
|
|
|
West Monona
vs.
Whiting
|
1:00 PM CT
|
West Monona High School
|
20-0
|
|
|
|
|
Estherville Lincoln Central
vs.
South Hamilton
|
1:30 PM CT
|
Roland - Hennessy Diamonds South Field
|
10-0
|
Kiwanis Tournament - Game #6 (Friday/South Field)
|
|
|
|
Woodward-Granger
vs.
Grand View Christian
|
2:00 PM CT
|
Phil Creese Softball Complex
|
7-6
|
Round Robin Games
|
|
|
|
MFL MarMac
vs.
Monticello
|
2:15 PM CT
|
West Delaware - (Beckman Sports Complex)
|
17-2
|
|
|
|
|
Regina Catholic
vs.
Cedar Rapids Kennedy
|
4:00 PM CT
|
Harlan Rogers Sports Complex Diamond #2
|
3-2
|
Fort Dodge Softball Invite - Game #11 (Friday)
|
|
|
|
AHSTW
vs.
Underwood
|
5:30 PM CT
|
AHSTW Community School Softball Field
|
9-4
|
Game moved to 6/14 at AHSTW as part of VDH
|
|
|
|
Colfax-Mingo
vs.
Lynnville-Sully
|
5:30 PM CT
|
Colfax-Mingo High School
|
9-7
|
|
|
|
|
Columbus Catholic
vs.
Cedar Falls
|
5:30 PM CT
|
Columbus Catholic High School Deviney Waterbury Field - Softball Field
|
8-0
|
|
|
|
|
Mount Ayr
vs.
Southwest Valley
|
5:30 PM CT
|
Mount Ayr High School Raiderette Softball Field
|
13-8
|
|
|
|
|
Sioux Central
vs.
Pocahontas Area
|
5:30 PM CT
|
Peterson Brooke Memorial Peterson - Brooke Memorial
|
9-0
|
|
|
|
|
Treynor
vs.
Tri-Center
|
5:30 PM CT
|
Tri-Center Community Schools Tri-Center Athletic Complex
|
|
Postponed from 6/12/24
|
|
|
|
Wapello
vs.
Louisa-Muscatine
|
5:30 PM CT
|
Wapello Athletic Complex
|
5-0
|
|
|
|
|
Regina Catholic
vs.
Mid-Prairie
|
5:45 PM CT
|
Harlan Rogers Sports Complex
|
7-6
|
|
|
|
|
Wahlert Catholic
vs.
Cascade
|
5:45 PM CT
|
West Delaware - (Beckman Sports Complex)
|
6-5
|
|
|
|
|
Beckman Catholic
vs.
Assumption
|
5:45 PM CT
|
West Delaware - (Beckman Sports Complex)
|
9-0
|
|
|
|
|
Eagle Grove
vs.
Belmond-Klemme
|
6:00 PM CT
|
Greenwood Park
|
9-2
|
|
|
|
|
Lake Mills
vs.
Bishop Garrigan
|
6:00 PM CT
|
Lake Mills Sports Complex Softball Field
|
5-3
|
|
|
|
|
North Union
vs.
Forest City
|
6:00 PM CT
|
North Union Middle School Softball Field
|
2-1
|
|
|
|
|
Ogden
vs.
Greene County
|
6:00 PM CT
|
Ogden High School
|
13-3
|
|
|
|
|
Osage
vs.
Saint Ansgar
|
6:00 PM CT
|
Osage High School Softball Field
|
7-4
|
|
|
|
|
West Fork
vs.
Northwood-Kensett
|
6:00 PM CT
|
West Fork Baseball/Softball Complex
|
12-0
|
|
|
|
|
Wayne
vs.
Central Decatur
|
6:30 PM CT
|
George Saling Athletic Complex
|
13-0
|
|
|
|
|
Northeast
vs.
Lisbon
|
6:30 PM CT
|
Northeast Community School Softball Competition Field
|
10-0
|
|
|
|
|
Central Lyon
vs.
West Lyon
|
7:00 PM CT
|
Borman Forster Fields Softball Field
|
9-1
|
|
|
|
|
Center Point-Urbana
vs.
Wilton
|
7:00 PM CT
|
Center Point-Urbana High School Bowers Athletic Complex
|
10-3
|
|
|
|
|
Columbus
vs.
Pekin
|
7:00 PM CT
|
Columbus High School
|
9-2
|
|
|
|
|
Eddyville-Blakesburg-Fremont
vs.
Cardinal
|
7:00 PM CT
|
Eddyville Blakesburg Fremont Schools
|
4-3
|
|
|
|
|
Hinton
vs.
Harris-Lake Park
|
7:00 PM CT
|
Hinton High School
|
13-3
|
|
|
|
|
West Sioux
vs.
Hartley-Melvin-Sanborn
|
7:00 PM CT
|
Ireton Softball Field
|
5-4
|
JV @ 5:30
|
|
|
|
Gehlen Catholic
vs.
MMCRU
|
7:00 PM CT
|
Le Mars Riverview Complex
|
14-8
|
|
|
|
|
Logan-Magnolia
vs.
Missouri Valley
|
7:00 PM CT
|
Logan Magnolia Community Schools
|
8-2
|
|
|
|
|
Manson-NW Webster
vs.
Alta-Aurelia
|
7:00 PM CT
|
Manson Keith Hart Athletic Complex Manson Keith Hart Athletic Complex
|
13-4
|
|
|
|
|
Nodaway Valley
vs.
East Union
|
7:00 PM CT
|
Nodaway Valley High School Baseball/Softball Fields
|
14-2
|
|
|
|
|
OABCIG
vs.
Kingsley-Pierson
|
7:00 PM CT
|
OABCIG HS Softball Field
|
9-4
|
|
|
|
|
Oelwein
vs.
Denver
|
7:00 PM CT
|
Oelwein Sports Complex
|
8-2
|
|
|
|
|
South Tama
vs.
East Marshall
|
7:00 PM CT
|
South Tama High School
|
15-0
|
|
|
|
|
Western Christian
vs.
Boyden-Hull/Rock Valley
|
7:00 PM CT
|
Western Christian High School
|
16-6
|
|
|
|
|
AHSTW
vs.
Underwood
|
7:15 PM CT
|
AHSTW Community School Softball Field
|
13-3
|
Senior Night
|
|
|
|
Audubon
vs.
Interstate 35
|
7:15 PM CT
|
Audubon Community School District High School
|
2-1
|
|
|
|
|
Indianola
vs.
Pella Christian
|
7:15 PM CT
|
Indianola High School
|
16-6
|
|
|
|
|
Tri-Center
vs.
Treynor
|
7:15 PM CT
|
Tri-Center Community Schools Tri-Center Athletic Complex
|
13-3
|
|
|
|
|
East Sac County
vs.
South Central Calhoun
|
7:15 PM CT
|
Wall Lake Athletic Complex
|
13-1
|
|
|
|
|
Pleasantville
vs.
PCM
|
7:30 PM CT
|
Pleasantville Softball Field
|
6-3
|
|
|
|