|
Alburnett
vs.
Central City
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (21-12, 21-5)
|
|
|
|
|
Alburnett
vs.
North Linn
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (21-5, 21-17)
|
|
|
|
|
Alburnett
vs.
Lisbon
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (21-19, 21-17)
|
|
|
|
|
Alta-Aurelia
vs.
Southeast Valley
|
12:00 AM CT
|
|
2-1 (25-10, 20-25, 15-10)
|
|
|
|
|
Alta-Aurelia
vs.
Southeast Webster
|
12:00 AM CT
|
|
2-1 (25-8, 21-25, 15-5)
|
|
|
|
|
Aplington-Parkersburg
vs.
North Butler
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-22, 25-23, 25-14)
|
|
|
|
|
Aplington-Parkersburg
vs.
Osage
|
12:00 AM CT
|
|
3-1 (23-25, 25-16, 25-19, 25-11)
|
|
|
|
|
Bellevue
vs.
Wilton
|
12:00 AM CT
|
|
3-1 (25-12, 16-25, 25-13, 25-16)
|
|
|
|
|
Bellevue
vs.
Mid-Prairie
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-18, 25-21, 25-21)
|
|
|
|
|
Bishop Garrigan
vs.
Eagle Grove
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-10, 25-5, 25-12)
|
|
|
|
|
BGM
vs.
Montezuma
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-21, 25-20, 25-18)
|
|
|
|
|
Boyden-Hull
vs.
MOC-Floyd Valley
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-10, 25-19, 25-15)
|
|
|
|
|
Burlington Notre Dame
vs.
Eddyville-Blakesburg-Fremont
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (21-15, 21-7)
|
|
|
|
|
Burlington Notre Dame
vs.
Columbus
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (23-21, 21-18)
|
|
|
|
|
Camanche
vs.
Regina Catholic
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-12, 25-15, 25-11)
|
|
|
|
|
Cardinal
vs.
Van Buren County
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (25-17, 25-17)
|
|
|
|
|
Cardinal
vs.
Davis County
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (21-11, 21-19)
|
|
|
|
|
Cascade
vs.
West Liberty
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-15, 25-15, 25-16)
|
|
|
|
|
Central City
vs.
North Linn
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (21-16, 21-14)
|
|
|
|
|
Central Elkader
vs.
Edgewood-Colesburg
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (25-11, 25-12)
|
|
|
|
|
Clarinda
vs.
St. Albert
|
12:00 AM CT
|
|
3-1 (17-25, 25-20, 25-20, 29-27)
|
|
|
|
|
Clarke
vs.
Pleasantville
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-21, 25-23, 25-16)
|
|
|
|
|
Clarion-Goldfield-Dows
vs.
St. Edmond
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-19, 25-15, 25-16)
|
|
|
|
|
Clayton Ridge
vs.
Sumner-Fredericksburg
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (25-13, 25-9)
|
|
|
|
|
Clayton Ridge
vs.
Postville
|
12:00 AM CT
|
|
2-1 (23-25, 25-13, 16-13)
|
|
|
|
|
Colfax-Mingo
vs.
Saydel
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-7, 25-20, 25-17)
|
|
|
|
|
Colfax-Mingo
vs.
Nevada
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-9, 25-13, 25-10)
|
|
|
|
|
Baxter
vs.
South Hamilton
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-17, 25-11, 25-22)
|
|
|
|
|
Colo-Nesco
vs.
South Hardin
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-16, 25-15, 25-9)
|
|
|
|
|
Columbus
vs.
Eddyville-Blakesburg-Fremont
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (21-6, 21-13)
|
|
|
|
|
Columbus
vs.
Holy Trinity Catholic
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (21-8, 21-4)
|
|
|
|
|
Columbus
vs.
Mediapolis
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (21-9, 21-9)
|
|
|
|
|
Council Bluffs Lincoln
vs.
Southwest Valley
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (25-17, 25-15)
|
|
|
|
|
Council Bluffs Jefferson
vs.
Southwest Valley
|
12:00 AM CT
|
|
2-1 (21-25, 26-24, 17-15)
|
|
|
|
|
Davis County
vs.
Van Buren County
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (25-5, 25-8)
|
|
|
|
|
Des Moines Christian
vs.
Van Meter
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-16, 25-14, 25-8)
|
|
|
|
|
Durant
vs.
Northeast
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-16, 25-16, 25-14)
|
|
|
|
|
East Buchanan
vs.
Maquoketa Valley
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (22-20, 21-15)
|
|
|
|
|
East Sac County
vs.
South Central Calhoun
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (25-22, 25-20)
|
|
|
|
|
East Sac County
vs.
Manson-NW Webster
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (25-17, 25-21)
|
|
|
|
|
Edgewood-Colesburg
vs.
West Central
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (25-11, 25-18)
|
|
|
|
|
Eddyville-Blakesburg-Fremont
vs.
Holy Trinity Catholic
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (21-19, 21-13)
|
|
|
|
|
Eddyville-Blakesburg-Fremont
vs.
Mediapolis
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (21-15, 21-17)
|
|
|
|
|
Forest City
vs.
Lake Mills
|
12:00 AM CT
|
|
2-1 (25-19, 23-25, 15-8)
|
|
|
|
|
Forest City
vs.
Saint Ansgar
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (25-11, 25-17)
|
|
|
|
|
Grinnell
vs.
Pella Christian
|
12:00 AM CT
|
|
3-2 (25-23, 16-25, 19-25, 25-16, 15-6)
|
|
|
|
|
Hinton
vs.
Gehlen Catholic
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (27-25, 26-24, 25-17)
|
|
|
|
|
Iowa Valley
vs.
Keota
|
12:00 AM CT
|
|
3-1 (25-21, 25-13, 20-25, 25-19)
|
|
|
|
|
Jesup
vs.
Wapsie Valley
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-18, 25-21, 25-12)
|
|
|
|
|
Lisbon
vs.
North Linn
|
12:00 AM CT
|
|
2-1 (21-19, 22-24, 16-14)
|
|
|
|
|
Manson-NW Webster
vs.
Sioux Central
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (25-15, 25-19)
|
|
|
|
|
Newell-Fonda
vs.
South Central Calhoun
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (25-17, 25-15)
|
|
|
|
|
North Cedar
vs.
West Branch
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-23, 25-19, 25-16)
|
|
|
|
|
Southeast Valley
vs.
Southeast Webster
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (25-16, 25-13)
|
|
|
|
|
Shenandoah
vs.
Southwest Valley
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (25-13, 25-23)
|
|
|
|
|
South Winneshiek
vs.
Starmont
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (25-14, 25-15)
|
|
|
|
|
Gladbrook-Reinbeck
vs.
North Tama
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (27-25, 25-18, 25-21)
|
|
|
|
|
ACGC
vs.
Woodward-Granger
|
12:00 AM CT
|
|
3-1 (26-24, 25-19, 16-25, 25-13)
|
|
|
|
|
IKM-Manning
vs.
Missouri Valley
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-15, 25-21, 25-22)
|
|
|
|
|
Lawton-Bronson
vs.
MVAOCOU
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-15, 25-18, 25-16)
|
|
|
|
|
Manson-NW Webster
vs.
Newell-Fonda
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (25-16, 25-22)
|
|
|
|
|
MFL MarMac
vs.
North Fayette Valley
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (25-18, 25-11)
|
|
|
|
|
Newell-Fonda
vs.
Pocahontas Area
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (25-14, 25-19)
|
|
|
|
|
North Butler
vs.
Osage
|
12:00 AM CT
|
|
3-2 (22-25, 25-16, 25-19, 23-25, 15-9)
|
|
|
|
|
Postville
vs.
Sumner-Fredericksburg
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (25-6, 25-11)
|
|
|
|
|
Ridge View
vs.
Siouxland Christian
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-10, 25-8, 25-12)
|
|
|
|
|
Rock Valley
vs.
Sibley-Ocheyedan
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-22, 25-22, 25-23)
|
|
|
|
|
South Central Calhoun
vs.
Storm Lake St. Mary's
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (25-8, 25-16)
|
|
|
|
|
Hartley-Melvin-Sanborn
vs.
South O'Brien
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (30-28, 25-21, 25-21)
|
|
|
|
|
Kee
vs.
South Winneshiek
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (25-21, 25-20)
|
|
|
|
|
Lake Mills
vs.
Saint Ansgar
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (25-11, 25-14)
|
|
|
|
|
Lake Mills
vs.
North Sentral Kossuth
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (25-17, 25-13)
|
|
|
|
|
Laurens-Marathon
vs.
Sioux Central
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (25-21, 25-20)
|
|
|
|
|
Madrid
vs.
Ogden
|
12:00 AM CT
|
|
3-1 (25-20, 21-25, 25-19, 25-23)
|
|
|
|
|
Maquoketa Valley
vs.
Springville
|
12:00 AM CT
|
|
2-1 (21-13, 16-21, 15-8)
|
|
|
|
|
Mid-Prairie
vs.
Wilton
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-19, 25-22, 25-16)
|
|
|
|
|
MFL MarMac
vs.
Turkey Valley
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (25-5, 25-14)
|
|
|
|
|
Okoboji
vs.
West Lyon
|
12:00 AM CT
|
|
3-1 (25-21, 25-19, 17-25, 25-16)
|
|
|
|
|
Pocahontas Area
vs.
Storm Lake St. Mary's
|
12:00 AM CT
|
|
2-1 (26-24, 20-25, 15-8)
|
|
|
|
|
Pocahontas Area
vs.
Sioux Central
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (25-23, 25-20)
|
|
|
|
|
Ridge View
vs.
Storm Lake
|
12:00 AM CT
|
|
2-0 (25-10, 25-7)
|
|
|
|
|
Treynor
vs.
Underwood
|
12:00 AM CT
|
|
3-1 (25-15, 17-25, 25-21, 25-23)
|
|
|
|
|
West Bend-Mallard
vs.
West Hancock
|
12:00 AM CT
|
|
3-0 (25-14, 25-17, 25-15)
|
|
|
|
|
Westwood
vs.
Woodbury Central
|
12:00 AM CT
|
|
3-2 (25-16, 25-22, 13-25, 18-25, 15-12)
|
|
|
|