|
Des Moines Lincoln
vs.
Indianola
|
12:00 AM CT
|
Southeast Polk High School
|
2-0 (25-21, 25-12)
|
|
|
|
|
Southeast Polk
vs.
Norwalk
|
4:30 PM CT
|
Southeast Polk High School
|
2-1 (26-24, 23-25, 16-14)
|
SE Polk Quad
|
|
|
|
Norwalk
vs.
Des Moines Lincoln
|
4:30 PM CT
|
Southeast Polk High School
|
2-0 (25-10, 25-17)
|
Quad
|
|
|
|
Norwalk
vs.
Indianola
|
4:30 PM CT
|
Southeast Polk High School
|
2-1 (25-22, 18-25, 15-10)
|
Quad
|
|
|
|
Council Bluffs Jefferson
vs.
Lewis Central
|
4:30 PM CT
|
Thomas Jefferson High School
|
2-0 (25-19, 25-8)
|
Thomas Jefferson Tournament
|
|
|
|
Iowa City High
vs.
Johnston
|
5:00 PM CT
|
Iowa City High
|
2-0 (25-22, 25-16)
|
Triangular
|
|
|
|
Dubuque Hempstead
vs.
Camanche
|
5:00 PM CT
|
Prince of Peace O'Donnell Sports Center
|
2-0 (21-10, 21-10)
|
Irish Invitational
|
|
|
|
Prairie
vs.
Bettendorf
|
5:30 PM CT
|
|
2-0 (21-18, 21-17)
|
|
|
|
|
Cedar Falls
vs.
Des Moines Roosevelt
|
5:30 PM CT
|
Dike-New Hartford High School
|
2-0 (27-25, 25-9)
|
DNH Quad
|
|
|
|
Dike-New Hartford
vs.
Des Moines Roosevelt
|
5:30 PM CT
|
Dike-New Hartford High School
|
2-0 (25-20, 25-23)
|
DNH Quad
|
|
|
|
Cedar Rapids Kennedy
vs.
Bettendorf
|
5:30 PM CT
|
North Scott High School
|
2-1 (21-15, 18-21, 15-12)
|
MAC/MVC Challenge
|
|
|
|
North Scott
vs.
Iowa City West
|
5:30 PM CT
|
North Scott High School
|
2-0 (21-8, 23-21)
|
MAC vs MVC challenge
|
|
|
|
Davenport North
vs.
Prairie
|
5:30 PM CT
|
North Scott High School
|
2-0 (21-10, 21-12)
|
|
|
|
|
Southeast Polk
vs.
Indianola
|
5:30 PM CT
|
Southeast Polk High School
|
2-1 (25-16, 20-25, 15-13)
|
SE Polk Quad
|
|
|
|
Prince of Peace
vs.
Dubuque Hempstead
|
5:45 PM CT
|
Prince of Peace O'Donnell Sports Center
|
0-0 (0-0, 0-0)
|
Irish Invitational
|
|
|
|
Marion
vs.
Johnston
|
6:15 PM CT
|
Iowa City High
|
2-0 (25-23, 26-24)
|
Triangular
|
|
|
|
Ottumwa
vs.
Mount Pleasant
|
6:15 PM CT
|
Ottumwa Evans Middle School
|
2-0 (25-19, 25-17)
|
|
|
|
|
Des Moines Roosevelt
vs.
Nevada
|
6:30 PM CT
|
Dike-New Hartford High School
|
2-1 (25-23, 25-27, 15-11)
|
DNH Quad
|
|
|
|
Bettendorf
vs.
Iowa City West
|
6:30 PM CT
|
North Scott High School
|
2-0 (17-21, 13-21)
|
MAC/MVC
|
|
|
|
Calamus-Wheatland
vs.
Dubuque Hempstead
|
6:30 PM CT
|
Prince of Peace O'Donnell Sports Center
|
2-0 (21-9, 21-8)
|
Irish Invitational
|
|
|
|
Southeast Polk
vs.
Des Moines Lincoln
|
6:30 PM CT
|
Southeast Polk High School
|
2-0 (25-18, 25-23)
|
SE Polk Quad
|
|
|
|
Council Bluffs Jefferson
vs.
Sidney
|
6:30 PM CT
|
Thomas Jefferson High School
|
2-0 (25-10, 25-17)
|
|
|
|
|
North Scott
vs.
Prairie
|
6:45 PM CT
|
North Scott High School
|
2-0 (21-18, 21-7)
|
MAC vs MVC challenge
|
|
|
|
Cedar Rapids Kennedy
vs.
Davenport North
|
6:45 PM CT
|
North Scott High School
|
2-0 (21-14, 21-17)
|
|
|
|
|
Iowa City High
vs.
Marion
|
7:00 PM CT
|
Iowa City High
|
2-0 (25-19, 25-19)
|
Triangular
|
|
|
|
Sioux City West
vs.
Elk Point-Jefferson
|
7:00 PM CT
|
Sioux City West High School
|
3-0 (25-19, 25-19, 25-21)
|
|
|
|
|
Ankeny
vs.
Urbandale
|
7:30 PM CT
|
Ankeny High School
|
3-0 (25-14, 25-7, 25-22)
|
|
|
|
|
Dike-New Hartford
vs.
Cedar Falls
|
7:30 PM CT
|
Dike-New Hartford High School
|
2-0 (25-17, 25-17)
|
Triangular
|
|
|
|
Cedar Falls
vs.
Nevada
|
7:30 PM CT
|
Dike-New Hartford High School
|
2-0 (25-10, 25-22)
|
DNH Quad
|
|
|
|
Des Moines North
vs.
Clarke
|
7:30 PM CT
|
North High School
|
3-1 (25-15, 22-25, 25-16, 25-22)
|
Senior Night
|
|
|
|
Davenport North
vs.
Iowa City West
|
7:30 PM CT
|
North Scott High School
|
2-1 (22-24, 21-15, 16-14)
|
MAC/MVC
|
|
|
|
Prince of Peace
vs.
Dubuque Hempstead
|
7:30 PM CT
|
Prince of Peace O'Donnell Sports Center
|
2-0 (21-19, 21-18)
|
Irish invite - finals
|
|
|
|
North Scott
vs.
Cedar Rapids Kennedy
|
8:00 PM CT
|
North Scott High School
|
2-1 (21-8, 20-22, 15-11)
|
MAC vs MVC challenge
|
|
|
|
Ottumwa
vs.
Davis County
|
8:00 PM CT
|
Ottumwa Evans Middle School
|
2-0 (25-14, 25-22)
|
|
|
|