|
Glenwood
vs.
Atlantic
|
4:30 PM CT
|
Glenwood Community High School
|
3-2 (23-25, 24-26, 16-25, 30-28, 15-12)
|
H-10 Triangular
|
|
|
|
Red Oak
vs.
Kuemper Catholic
|
4:30 PM CT
|
Red Oak Jr.-Sr. High School Red Oak Jr.-Sr. High School
|
3-0 (25-23, 25-14, 25-21)
|
Varsity Triangular - Match 1
|
|
|
|
Missouri Valley
vs.
Audubon
|
5:00 PM CT
|
Missouri Valley High School
|
3-0 (25-15, 25-8, 25-16)
|
|
|
|
|
Panorama
vs.
ACGC
|
5:00 PM CT
|
Panorama High School
|
3-1 (25-16, 25-20, 21-25, 27-25)
|
|
|
|
|
Southeast Valley
vs.
Manson-NW Webster
|
5:00 PM CT
|
Southeast Valley High School
|
3-1 (25-13, 25-17, 18-25, 25-9)
|
Triangular
|
|
|
|
Van Meter
vs.
Earlham
|
5:00 PM CT
|
Van Meter School
|
|
|
|
|
|
South Tama
vs.
Williamsburg
|
5:00 PM CT
|
Williamsburg High School
|
3-0 (25-23, 25-17, 25-22)
|
|
|
|
|
Aplington-Parkersburg
vs.
Union Community
|
5:30 PM CT
|
Aplington-Parkersburg High School
|
2-0 (25-11, 25-21)
|
|
|
|
|
Bishop Garrigan
vs.
North Union
|
5:30 PM CT
|
Bishop Garrigan High School
|
3-2 (25-17, 25-18, 23-25, 28-30, 15-13)
|
|
|
|
|
Columbus
vs.
Highland
|
5:30 PM CT
|
Columbus High School
|
3-1 (26-24, 25-21, 19-25, 25-19)
|
Special Event "Southeast Iowa for Lisa" fundraiser
|
|
|
|
Atlantic
vs.
Clarinda
|
5:30 PM CT
|
Glenwood Community High School
|
3-0 (25-12, 25-20, 25-18)
|
H-10 Triangular
|
|
|
|
Newell-Fonda
vs.
Pocahontas Area
|
5:30 PM CT
|
Newell-Fonda Community School
|
3-0 (25-14, 25-21, 25-9)
|
|
|
|
|
Pekin
vs.
Louisa-Muscatine
|
5:30 PM CT
|
Pekin Community High School
|
3-1 (25-10, 18-25, 25-11, 25-17)
|
|
|
|
|
Kuemper Catholic
vs.
St. Albert
|
5:30 PM CT
|
Red Oak Jr.-Sr. High School Red Oak Jr.-Sr. High School
|
3-0 (25-11, 25-19, 25-15)
|
|
|
|
|
River Valley
vs.
OABCIG
|
5:30 PM CT
|
River Valley Community School
|
3-1 (25-12, 25-9, 15-25, 25-16)
|
|
|
|
|
Siouxland Christian
vs.
Lawton-Bronson
|
5:30 PM CT
|
Siouxland Christian School
|
3-0 (25-22, 25-14, 25-13)
|
Triangular with KP, Siouxland Christian, and LB
|
|
|
|
Siouxland Christian
vs.
Kingsley-Pierson
|
5:30 PM CT
|
Siouxland Christian School
|
3-1 (24-26, 25-16, 25-20, 25-16)
|
Triangular
|
|
|
|
Southeast Warren
vs.
Pleasantville
|
5:30 PM CT
|
Southeast Warren Jr Sr High
|
2-0 (25-15, 25-15)
|
|
|
|
|
West Burlington
vs.
Danville
|
5:30 PM CT
|
West Burlington High School
|
3-0 (25-18, 25-9, 25-6)
|
|
|
|
|
West Monona
vs.
MVAOCOU
|
5:30 PM CT
|
West Monona High School
|
3-1 (19-25, 25-10, 25-16, 25-15)
|
WVC Triangular
|
|
|
|
West Monona
vs.
Woodbury Central
|
5:30 PM CT
|
West Monona High School
|
3-0 (25-10, 26-24, 25-18)
|
WVC Triangular
|
|
|
|
Lourdes Central Catholic
vs.
Hamburg
|
6:00 PM
|
|
3-0 (25-4, 25-12, 25-10)
|
@ Lourdes Central Catholic (Nebraska City)
|
|
|
|
BCLUW
vs.
Baxter
|
6:00 PM CT
|
BCLUW High School
|
3-0 (25-15, 25-8, 25-11)
|
Youth VB Recognition
|
|
|
|
Eagle Grove
vs.
Clarion-Goldfield-Dows
|
6:00 PM CT
|
Eagle Grove Elementary School
|
3-0 (13-25, 8-25, 13-25)
|
|
|
|
|
Wayne
vs.
Pleasantville
|
6:00 PM CT
|
Southeast Warren Jr Sr High SEW High School (Big Gym
|
2-0 (25-10, 25-17)
|
Triangular vs. SEW, Pleasantville (JV and V)
|
|
|
|
Stanton
vs.
Griswold
|
6:00 PM CT
|
Stanton High School
|
3-0 (25-12, 25-19, 25-22)
|
|
|
|
|
Woodbine
vs.
Glidden-Ralston
|
6:00 PM CT
|
Woodbine High School HS Gym
|
3-1 (26-24, 25-19, 10-25, 25-15)
|
JV2/JV/VARSITY
|
|
|
|
South Hardin
vs.
Union Community
|
6:15 PM CT
|
Aplington-Parkersburg High School
|
2-0 (26-24, 25-22)
|
|
|
|
|
Davenport Central
vs.
Central DeWitt
|
6:30 PM CT
|
Central High School
|
3-0 (25-8, 25-17, 25-9)
|
|
|
|
|
Clinton
vs.
Assumption
|
6:30 PM CT
|
Clinton High School
|
3-0 (25-9, 25-21, 25-20)
|
|
|
|
|
Des Moines Christian
vs.
Ogden
|
6:30 PM CT
|
Des Moines Christian School
|
3-0 (25-12, 25-6, 25-7)
|
|
|
|
|
Earlham
vs.
Van Meter
|
6:30 PM CT
|
Earlham High School
|
3-0 (25-18, 25-22, 25-17)
|
|
|
|
|
Glenwood
vs.
Clarinda
|
6:30 PM CT
|
Glenwood Community High School
|
3-0 (25-19, 25-21, 27-25)
|
H-10 Triangular
|
|
|
|
Murray
vs.
Melcher-Dallas
|
6:30 PM CT
|
Murray High School
|
3-0 (25-21, 25-15, 25-12)
|
|
|
|
|
Muscatine
vs.
Bettendorf
|
6:30 PM CT
|
Muscatine High School
|
3-2 (17-25, 25-22, 25-20, 17-25, 17-15)
|
|
|
|
|
Davenport North
vs.
Pleasant Valley
|
6:30 PM CT
|
North High School
|
3-0 (25-16, 25-18, 25-12)
|
|
|
|
|
Perry
vs.
Saydel
|
6:30 PM CT
|
Perry High School
|
3-1 (25-15, 19-25, 25-16, 25-23)
|
|
|
|
|
Red Oak
vs.
St. Albert
|
6:30 PM CT
|
Red Oak Jr.-Sr. High School Red Oak Jr.-Sr. High School
|
3-0 (25-19, 25-14, 25-17)
|
Varsity Triangular - Match 3
|
|
|
|
Ridge View
vs.
OABCIG
|
6:30 PM CT
|
River Valley Community School
|
3-0 (25-16, 25-12, 25-16)
|
Triangular
|
|
|
|
Southeast Valley
vs.
Emmetsburg
|
6:30 PM CT
|
Southeast Valley High School
|
3-0 (25-22, 25-16, 25-17)
|
Manson Northwest Webster and Southeast Valley
|
|
|
|
Manson-NW Webster
vs.
Emmetsburg
|
6:30 PM CT
|
Southeast Valley High School
|
3-1 (25-9, 25-19, 23-25, 25-18)
|
Varsity Triangular
|
|
|
|
Davenport West
vs.
North Scott
|
6:30 PM CT
|
West High School
|
3-0 (25-18, 25-10, 25-15)
|
|
|
|
|
Winfield-Mt Union
vs.
Hillcrest Academy
|
6:30 PM CT
|
Winfield - Mt. Union Community School
|
3-0 (25-3, 25-7, 25-15)
|
|
|
|
|
Albia
vs.
Davis County
|
7:00 PM CT
|
Albia High School
|
3-2 (25-27, 25-22, 25-19, 23-25, 17-15)
|
|
|
|
|
Beckman Catholic
vs.
Northeast
|
7:00 PM CT
|
Beckman Catholic High School
|
3-0 (25-16, 25-19, 25-16)
|
|
|
|
|
North Iowa
vs.
Belmond-Klemme
|
7:00 PM CT
|
Belmond-Klemme High School
|
3-2 (15-25, 14-25, 25-20, 25-21, 15-12)
|
|
|
|
|
Bishop Heelan
vs.
Council Bluffs Jefferson
|
7:00 PM CT
|
Bishop Heelan Catholic High School
|
3-0 (25-14, 25-12, 25-15)
|
We Are Heelan Youth Night
|
|
|
|
Bondurant-Farrar
vs.
ADM
|
7:00 PM CT
|
Bondurant-Farrar High School
|
3-1 (23-25, 25-22, 25-22, 25-16)
|
|
|
|
|
Boyer Valley
vs.
Paton-Churdan
|
7:00 PM CT
|
Boyer Valley Middle/High School Gym
|
3-0 (25-8, 25-14, 25-19)
|
|
|
|
|
Cardinal
vs.
Chariton
|
7:00 PM CT
|
Cardinal High School
|
3-1 (20-25, 26-24, 25-16, 25-18)
|
|
|
|
|
Cedar Falls
vs.
Iowa City Liberty
|
7:00 PM CT
|
Cedar Falls High School Main Gym
|
3-0 (26-24, 25-13, 25-21)
|
|
|
|
|
Centerville
vs.
Clarke
|
7:00 PM CT
|
Centerville - Lakeview Elementary
|
3-1 (18-25, 25-14, 25-21, 25-23)
|
|
|
|
|
Central Decatur
vs.
Martensdale-St Marys
|
7:00 PM CT
|
Central Decatur High School High School Gym
|
3-0 (25-18, 25-21, 25-20)
|
|
|
|
|
Central Springs
vs.
Rockford
|
7:00 PM CT
|
Central Springs High School
|
3-0 (25-12, 25-10, 25-14)
|
|
|
|
|
Cherokee Washington
vs.
Estherville Lincoln Central
|
7:00 PM CT
|
Cherokee Washington High School
|
3-0 (25-9, 25-12, 25-17)
|
Match
|
|
|
|
Dubuque Senior
vs.
Prairie
|
7:00 PM CT
|
Dubuque Senior High School
|
3-0 (25-17, 25-23, 25-23)
|
|
|
|
|
East Mills
vs.
Sidney
|
7:00 PM CT
|
East Mills High School
|
3-2 (26-28, 25-21, 27-29, 25-16, 15-8)
|
|
|
|
|
East Union
vs.
Mount Ayr
|
7:00 PM CT
|
East Union Community School Main Gym
|
3-0 (25-15, 25-18, 25-15)
|
Homecoming : Conference Match
|
|
|
|
Essex
vs.
Fremont-Mills
|
7:00 PM CT
|
Essex Junior-Senior High School
|
3-0 (25-13, 25-23, 25-21)
|
|
|
|
|
Gladbrook-Reinbeck
vs.
East Marshall
|
7:00 PM CT
|
Gladbrook-Reinbeck High School
|
3-0 (25-16, 25-18, 25-16)
|
|
|
|
|
MMCRU
vs.
Harris-Lake Park
|
7:00 PM CT
|
Harris-Lake Park Jr-Sr High School
|
3-0 (25-12, 25-15, 25-20)
|
|
|
|
|
Hinton
vs.
Remsen St. Mary's
|
7:00 PM CT
|
Hinton High School
|
3-0 (25-23, 25-12, 25-14)
|
|
|
|
|
Lake Mills
vs.
Garner Hayfield Ventura
|
7:00 PM CT
|
Lake Mills Senior High School
|
3-0 (25-7, 25-11, 25-12)
|
Parent's Night
|
|
|
|
Linn-Mar
vs.
Iowa City High
|
7:00 PM CT
|
Linn-Mar High School
|
3-1 (25-21, 25-17, 26-28, 25-23)
|
|
|
|
|
MVAOCOU
vs.
Westwood
|
7:00 PM CT
|
MVAOCOU High School
|
3-0 (25-10, 25-12, 25-11)
|
|
|
|
|
Westwood
vs.
Woodbury Central
|
7:00 PM CT
|
MVAOCOU High School
|
3-0 (25-12, 25-13, 25-16)
|
|
|
|
|
New Hampton
vs.
Crestwood
|
7:00 PM CT
|
New Hampton High School
|
3-0 (25-23, 25-10, 25-11)
|
|
|
|
|
Newman Catholic
vs.
Northwood-Kensett
|
7:00 PM CT
|
Newman Catholic High School
|
3-1 (23-25, 25-17, 25-17, 25-17)
|
|
|
|
|
Nodaway Valley
vs.
Southwest Valley
|
7:00 PM CT
|
Nodaway Valley High School Competition Gym
|
3-0 (25-17, 25-11, 25-21)
|
|
|
|
|
Sioux City North
vs.
LeMars
|
7:00 PM CT
|
North High School volleyball
|
3-0 (25-16, 25-16, 25-15)
|
|
|
|
|
Osage
vs.
Nashua-Plainfield
|
7:00 PM CT
|
Osage High School
|
3-0 (25-17, 25-5, 25-15)
|
|
|
|
|
Sioux City West
vs.
Sergeant Bluff-Luton
|
7:00 PM CT
|
Sergeant Bluff-Luton Senior High School
|
3-0 (25-13, 25-14, 25-19)
|
|
|
|
|
Sioux City East
vs.
Council Bluffs Lincoln
|
7:00 PM CT
|
Sioux City East High School
|
3-2 (28-26, 20-25, 18-25, 25-18, 15-7)
|
|
|
|
|
Lawton-Bronson
vs.
Kingsley-Pierson
|
7:00 PM CT
|
Siouxland Christian School
|
3-0 (25-22, 25-20, 25-16)
|
Triangular
|
|
|
|
Storm Lake St. Mary's
vs.
Alta-Aurelia
|
7:00 PM CT
|
St. Mary's High School
|
3-0 (25-17, 25-15, 25-22)
|
|
|
|
|
Dubuque Hempstead
vs.
Cedar Rapids Washington
|
7:00 PM CT
|
Stephen Hempstead High School
|
3-0 (25-23, 25-16, 25-13)
|
|
|
|
|
Van Buren County
vs.
New London
|
7:00 PM CT
|
Van Buren County High School Van Buren County High School
|
3-0 (25-16, 25-16, 25-23)
|
|
|
|
|
Wahlert Catholic
vs.
Cedar Rapids Jefferson
|
7:00 PM CT
|
Wahlert Catholic High School
|
3-2 (22-25, 25-19, 17-25, 25-21, 15-11)
|
|
|
|
|
Wahlert Catholic
vs.
Cedar Rapids Jefferson
|
7:00 PM CT
|
Wahlert Catholic High School
|
|
|
|
|
|
Waterloo East
vs.
Ames
|
7:00 PM CT
|
Waterloo East High School
|
3-1 (25-21, 26-24, 19-25, 30-28)
|
|
|
|
|
Waterloo West
vs.
Iowa City West
|
7:00 PM CT
|
Waterloo West High School
|
3-0 (25-23, 26-24, 25-21)
|
Game will be at Hawkeye Community College
|
|
|
|
West Branch
vs.
Cascade
|
7:00 PM CT
|
West Branch High School
|
3-0 (25-10, 25-17, 25-16)
|
|
|
|
|
West Central Valley
vs.
Woodward-Granger
|
7:00 PM CT
|
West Central Valley High School
|
3-1 (25-21, 15-25, 25-18, 25-23)
|
|
|
|
|
West Hancock
vs.
Forest City
|
7:00 PM CT
|
West Hancock High School
|
3-0 (25-16, 25-15, 25-19)
|
|
|
|
|
West Liberty
vs.
Anamosa
|
7:00 PM CT
|
West Liberty High School
|
2-0 (25-10, 25-16)
|
Military Recognition Night
|
|
|
|
Xavier
vs.
Anamosa
|
7:00 PM CT
|
West Liberty High School
|
2-0 (25-19, 25-23)
|
Triangular
|
|
|
|
Cedar Rapids Kennedy
vs.
Western Dubuque
|
7:00 PM CT
|
Western Dubuque High School
|
3-2 (25-6, 25-19, 20-25, 19-25, 15-11)
|
|
|
|
|
AGWSR
vs.
Grundy Center
|
7:15 PM CT
|
AGWSR High School
|
3-1 (25-13, 21-25, 25-17, 25-18)
|
|
|
|
|
Aplington-Parkersburg
vs.
South Hardin
|
7:15 PM CT
|
Aplington-Parkersburg High School
|
2-1 (20-25, 25-15, 15-7)
|
|
|
|
|
Boone
vs.
Ballard
|
7:15 PM CT
|
Boone High School
|
3-1 (25-18, 25-21, 19-25, 25-17)
|
|
|
|
|
Carlisle
vs.
Winterset
|
7:15 PM CT
|
Carlisle High School
|
3-1 (23-25, 25-18, 25-22, 25-18)
|
|
|
|
|
Charles City
vs.
Waukon
|
7:15 PM CT
|
Charles City Middle School
|
3-0 (25-20, 25-19, 25-8)
|
Future Comet Night
|
|
|
|
Dallas Center-Grimes
vs.
Pella Christian
|
7:15 PM CT
|
Dallas Center-Grimes Meadows
|
3-0 (25-21, 25-15, 25-14)
|
|
|
|
|
Denison-Schleswig
vs.
Carroll
|
7:15 PM CT
|
Denison High School
|
3-1 (22-25, 25-19, 25-18, 25-22)
|
|
|
|
|
Des Moines East
vs.
Ottumwa
|
7:15 PM CT
|
East High School Main Gym
|
3-0 (25-11, 25-15, 25-14)
|
|
|
|
|
Fort Dodge
vs.
Mason City
|
7:15 PM CT
|
Fort Dodge Senior High School
|
3-1 (25-16, 25-20, 19-25, 26-24)
|
|
|
|
|
Fort Madison
vs.
Burlington
|
7:15 PM CT
|
Fort Madison High School Fort Madison High School Main Gym
|
3-1 (25-17, 25-27, 25-10, 25-18)
|
|
|
|
|
Interstate 35
vs.
Madrid
|
7:15 PM CT
|
I-35 High School
|
3-1 (25-13, 18-25, 25-18, 26-24)
|
|
|
|
|
Keokuk
vs.
Fairfield
|
7:15 PM CT
|
Keokuk HS - Wright Fieldhouse
|
3-0 (25-17, 25-17, 25-12)
|
|
|
|
|
Knoxville
vs.
Eddyville-Blakesburg-Fremont
|
7:15 PM CT
|
Knoxville High School
|
3-1 (25-19, 24-26, 25-14, 25-23)
|
|
|
|
|
Monticello
vs.
Center Point-Urbana
|
7:15 PM CT
|
Monticello High School
|
3-1 (28-26, 25-19, 20-25, 25-13)
|
|
|
|
|
Mount Pleasant
vs.
Washington
|
7:15 PM CT
|
Mt Pleasant High School
|
3-2 (25-17, 25-22, 21-25, 15-25, 15-12)
|
|
|
|
|
Norwalk
vs.
Newton
|
7:15 PM CT
|
Newton High School Newton High School
|
3-0 (25-12, 25-12, 25-15)
|
Conference Dual
|
|
|
|
North Fayette Valley
vs.
Turkey Valley
|
7:15 PM CT
|
North Fayette Valley High School
|
3-0 (25-12, 25-13, 25-22)
|
|
|
|
|
Oskaloosa
vs.
Pella
|
7:15 PM CT
|
Oskaloosa High School
|
3-0 (25-13, 31-29, 25-20)
|
|
|
|
|
Spirit Lake
vs.
Sibley-Ocheyedan
|
7:15 PM CT
|
Spirit Lake High School
|
3-0 (25-13, 25-22, 25-16)
|
|
|
|
|
Waverly-Shell Rock
vs.
Decorah
|
7:15 PM CT
|
Waverly-Shell Rock Senior High School Go-Hawk Gym
|
3-1 (27-25, 23-25, 25-13, 25-19)
|
NEIC Match
|
|
|
|
Algona
vs.
Hampton-Dumont-CAL
|
7:30 PM CT
|
Algona High School Algona High School
|
3-0 (25-9, 25-14, 25-21)
|
Pink Out Night
|
|
|
|
Ar-We-Va
vs.
West Harrison
|
7:30 PM CT
|
Ar-We-Va High School
|
3-0 (25-17, 25-17, 25-12)
|
|
|
|
|
Dike-New Hartford
vs.
Denver
|
7:30 PM CT
|
Dike-New Hartford High School High School Gym
|
3-0 (25-17, 25-13, 25-20)
|
|
|
|
|
Gehlen Catholic
vs.
Akron-Westfield
|
7:30 PM CT
|
Gehlen Catholic High School
|
3-0 (25-16, 25-13, 25-16)
|
|
|
|
|
Indianola
vs.
Grinnell
|
7:30 PM CT
|
Grinnell Community Senior High School
|
3-0 (27-25, 25-11, 25-17)
|
|
|
|
|
Hudson
vs.
Columbus Catholic
|
7:30 PM CT
|
Hudson Elementary School Competition Gym
|
3-1 (25-20, 33-35, 25-18, 25-22)
|
|
|
|
|
Humboldt
vs.
Clear Lake
|
7:30 PM CT
|
Humboldt High School
|
3-0 (25-9, 25-23, 25-17)
|
|
|
|
|
Johnston
vs.
Urbandale
|
7:30 PM CT
|
Johnston High School
|
3-0 (25-18, 25-13, 25-20)
|
Conference
|
|
|
|
Des Moines Lincoln
vs.
Des Moines Hoover
|
7:30 PM CT
|
Lincoln High School
|
3-0 (25-12, 25-15, 25-5)
|
|
|
|
|
Logan-Magnolia
vs.
AHSTW
|
7:30 PM CT
|
Logan Magnolia Community Schools
|
3-0 (25-23, 25-21, 25-12)
|
Cancer Night
|
|
|
|
Marion
vs.
Independence
|
7:30 PM CT
|
Marion High School
|
3-0 (25-12, 25-15, 25-12)
|
|
|
|
|
Mediapolis
vs.
Holy Trinity Catholic
|
7:30 PM CT
|
Mediapolis High School
|
3-0 (25-18, 25-18, 25-20)
|
|
|
|
|
Des Moines North
vs.
Des Moines Roosevelt
|
7:30 PM CT
|
North High School
|
3-0 (25-9, 25-13, 25-13)
|
|
|
|
|
Oelwein
vs.
Sumner-Fredericksburg
|
7:30 PM CT
|
Oelwein High School
|
3-1 (18-25, 25-14, 25-14, 25-3)
|
|
|
|
|
Southeast Polk
vs.
Waukee Northwest
|
7:30 PM CT
|
Southeast Polk High School
|
3-1 (25-13, 25-18, 15-25, 25-8)
|
|
|
|
|
Southeast Warren
vs.
Wayne
|
7:30 PM CT
|
Southeast Warren Jr Sr High
|
3-0 (25-10, 25-17, 25-14)
|
Triangular vs. SEW, Pleasantville (JV and V)
|
|
|
|
Tri-Center
vs.
IKM-Manning
|
7:30 PM CT
|
Tri-Center High School
|
3-0 (25-17, 25-14, 25-15)
|
|
|
|
|
Underwood
vs.
Treynor
|
7:30 PM CT
|
Underwood High School
|
3-0 (25-16, 25-22, 25-9)
|
|
|
|
|
Ankeny Centennial
vs.
Valley
|
7:30 PM CT
|
Valley High School
|
3-1 (22-25, 25-19, 25-14, 25-19)
|
|
|
|
|
Vinton-Shellsburg
vs.
Clear Creek Amana
|
7:30 PM CT
|
Vinton-Shellsburg High School
|
3-0 (25-14, 25-10, 25-11)
|
|
|
|
|
Wapello
vs.
Lone Tree
|
7:30 PM CT
|
Wapello High School
|
3-0 (25-16, 25-13, 25-14)
|
|
|
|
|
Waukee
vs.
Dowling Catholic
|
7:30 PM CT
|
Waukee High School
|
3-0 (25-21, 25-19, 25-13)
|
|
|
|
|
West Central
vs.
Central Elkader
|
7:30 PM CT
|
West Central Community School
|
3-1 (25-22, 24-26, 25-23, 25-18)
|
|
|
|
|
West Delaware
vs.
Mount Vernon
|
7:30 PM CT
|
West Delaware High School
|
3-1 (22-25, 25-15, 25-22, 30-28)
|
Game
|
|
|
|
West Sioux
vs.
Unity Christian
|
7:30 PM CT
|
West Sioux High School
|
3-0 (25-15, 25-10, 25-11)
|
|
|
|
|
River Valley
vs.
Ridge View
|
7:45 PM CT
|
River Valley Community School
|
3-0 (25-13, 25-19, 25-22)
|
Triangular
|
|
|
|
West Liberty
vs.
Xavier
|
8:00 PM CT
|
West Liberty High School
|
2-0 (25-15, 25-22)
|
Military Recognition Night
|
|
|