|
Bettendorf
vs.
Ankeny
|
8:00 AM CT
|
Bettendorf High School
|
2-0 (21-19, 21-17)
|
Bettendorf Tournament
|
|
|
|
|
8:30 AM CT
|
Jefferson High School |
|
Invitational
|
|
|
|
Dubuque Hempstead
vs.
Ankeny Centennial
|
8:30 AM CT
|
Jefferson High School West Gym
|
2-0 (21-18, 21-4)
|
Westside Invite
|
|
|
|
Valley
vs.
Knoxville
|
8:30 AM CT
|
Pella High School
|
2-0 (22-20, 21-16)
|
|
|
|
|
|
9:00 AM CT
|
Prairie High School |
|
Varsity Volleyball Tournament
|
|
|
|
Wilton
vs.
Johnston
|
9:00 AM CT
|
Prairie High School HS North Gym
|
2-0 (21-12, 21-13)
|
North Gym
|
|
|
|
|
9:00 AM CT
|
Prairie High School HS South Gym |
|
CR Prairie Invite
|
|
|
|
Western Dubuque
vs.
Southeast Polk
|
9:00 AM CT
|
Prairie High School HS South Gym
|
2-0 (21-14, 21-15)
|
South Court
|
|
|
|
Ankeny
vs.
Davenport North
|
9:20 AM CT
|
Bettendorf High School
|
2-0 (21-7, 21-5)
|
Bettendorf Tournament
|
|
|
|
Des Moines Roosevelt
vs.
Dowling Catholic
|
9:30 AM CT
|
Jefferson High School West Gym
|
2-0 (21-8, 21-8)
|
Westside Invite
|
|
|
|
Southeast Polk
vs.
Wilton
|
10:00 AM CT
|
Prairie High School HS North Gym
|
2-1 (15-21, 21-19, 15-13)
|
North Gym
|
|
|
|
Johnston
vs.
West Branch
|
10:00 AM CT
|
Prairie High School HS South Gym
|
2-0 (22-20, 21-10)
|
South Court
|
|
|
|
Holy Trinity Catholic
vs.
Valley
|
10:10 AM CT
|
Pella High School
|
2-1 (21-17, 14-21, 15-6)
|
Pella Tourn
|
|
|
|
Ankeny
vs.
Rock Island Alleman
|
10:20 AM CT
|
Bettendorf High School
|
2-0 (21-4, 21-13)
|
Bettendorf Tournament
|
|
|
|
Iowa City West
vs.
Ankeny Centennial
|
10:20 AM CT
|
Jefferson High School West Gym
|
2-0 (21-12, 21-12)
|
Westside Invite
|
|
|
|
Bondurant-Farrar
vs.
Valley
|
11:00 AM CT
|
Pella High School
|
2-0 (21-19, 21-14)
|
PELLA TOURNAMENT
|
|
|
|
Western Dubuque
vs.
Johnston
|
11:00 AM CT
|
Prairie High School HS North Gym
|
2-0 (23-21, 21-14)
|
North Gym
|
|
|
|
Prairie
vs.
Southeast Polk
|
11:00 AM CT
|
Prairie High School HS South Gym
|
2-1 (16-21, 21-15, 15-13)
|
North Court
|
|
|
|
Dowling Catholic
vs.
Linn-Mar
|
11:20 AM CT
|
Jefferson High School West Gym
|
2-0 (21-6, 21-16)
|
Westside Invite
|
|
|
|
Ankeny
vs.
Rock Island
|
12:30 PM CT
|
Bettendorf High School
|
2-0 (21-14, 21-5)
|
Bettendorf Tournament
|
|
|
|
Southeast Polk
vs.
West Branch
|
12:30 PM CT
|
Prairie High School HS North Gym
|
2-1 (18-21, 21-18, 15-7)
|
North Gym
|
|
|
|
Prairie
vs.
Johnston
|
12:30 PM CT
|
Prairie High School HS South Gym
|
2-1 (21-16, 19-21, 15-7)
|
North Court
|
|
|
|
Ankeny Centennial
vs.
Mount Vernon
|
1:00 PM CT
|
Jefferson High School West Gym
|
2-0 (21-18, 21-3)
|
Westside Invite
|
|
|
|
Grundy Center
vs.
Dowling Catholic
|
1:00 PM CT
|
Jefferson High School West Gym
|
2-1 (14-21, 21-10, 15-13)
|
Westside Invite
|
|
|
|
Valley
vs.
Pella
|
1:30 PM CT
|
Pella High School
|
2-0 (22-20, 21-16)
|
|
|
|
|
Johnston
vs.
Southeast Polk
|
1:30 PM CT
|
Prairie High School HS South Gym
|
2-0 (21-18, 21-10)
|
South Court
|
|
|
|
Ankeny
vs.
Bettendorf
|
2:20 PM CT
|
Bettendorf High School
|
2-0 (21-15, 21-17)
|
Bettendorf Tournament
|
|
|
|
Dowling Catholic
vs.
Mount Vernon
|
2:30 PM CT
|
Jefferson High School Main Gym
|
2-0 (25-17, 25-16)
|
Westside Invite - Gold Bracket
|
|
|
|
Valley
vs.
Mediapolis
|
2:30 PM CT
|
Pella High School
|
2-0 (21-13, 21-18)
|
|
|
|
|
Ankeny Centennial
vs.
Grundy Center
|
3:30 PM CT
|
Jefferson High School
|
2-0 (28-26, 25-22)
|
Westside Invitational Qtrs
|
|
|
|
Marion
vs.
Ankeny Centennial
|
4:00 PM CT
|
Jefferson High School Main Gym
|
2-1 (22-25, 25-18, 18-16)
|
Westside Invite - Gold Bracket
|
|
|