|
PCM
vs.
Carlisle
|
12:00 AM CT
|
|
19-7
|
|
|
|
|
Winterset
vs.
Bondurant-Farrar
|
12:00 AM CT
|
|
13-8
|
|
|
|
|
Pella Christian
vs.
Grandview Park Baptist
|
12:00 AM CT
|
|
10-0
|
|
|
|
|
Martensdale-St Marys
vs.
Southeast Warren
|
12:00 AM CT
|
|
12-2
|
|
|
|
|
ACGC
vs.
Glidden-Ralston
|
12:00 AM CT
|
|
13-4
|
|
|
|
|
Montezuma
vs.
Valley Community, Elgin
|
12:00 AM CT
|
|
14-6
|
|
|
|
|
Montezuma
vs.
Valley Community, Elgin
|
12:00 AM CT
|
|
10-5
|
|
|
|
|
Cedar Rapids Jefferson
vs.
Western Dubuque
|
12:00 AM CT
|
|
5-3
|
|
|
|
|
Atlantic
vs.
Lewis Central
|
12:00 AM CT
|
|
11-5
|
|
|
|
|
Algona
vs.
Eagle Grove
|
12:00 AM CT
|
|
6-4
|
|
|
|
|
Boyer Valley
vs.
Treynor
|
12:00 AM CT
|
|
16-2
|
|
|
|
|
Midland
vs.
Clinton
|
12:00 AM CT
|
|
15-2
|
|
|
|
|
Denver
vs.
Cedar Falls, Northern Univ
|
12:00 AM CT
|
|
9-2
|
|
|
|
|
Southwest Valley
vs.
South Page
|
12:00 AM CT
|
|
5-4
|
|
|
|
|
Davenport Central
vs.
Dubuque Hempstead
|
12:00 AM CT
|
|
7-1
|
|
|
|
|
Davenport Central
vs.
Dubuque Hempstead
|
12:00 AM CT
|
|
12-6
|
|
|
|
|
Hartley-Melvin-Sanborn
vs.
Sibley-Ocheyedan
|
12:00 AM CT
|
|
22-11
|
|
|
|
|
South Hardin
vs.
AGWSR
|
12:00 AM CT
|
|
11-1
|
|
|
|
|
Danville
vs.
Burlington Notre Dame
|
12:00 AM CT
|
|
7-3
|
|
|
|
|
Westwood
vs.
Remsen-Union
|
12:00 AM CT
|
|
13-0
|
|
|
|
|
Clarion-Goldfield-Dows
vs.
Forest City
|
12:00 AM CT
|
|
7-1
|
|
|
|
|
Saydel
vs.
ADM
|
12:00 AM CT
|
|
4-3
|
|
|
|
|
Marquette Catholic
vs.
Durant
|
12:00 AM CT
|
|
12-9
|
|
|
|
|
Lynnville-Sully
vs.
HLV
|
12:00 AM CT
|
|
10-0
|
|
|
|
|
East Mills
vs.
Clarinda Academy
|
12:00 AM CT
|
|
17-4
|
|
|
|
|
East Mills
vs.
Clarinda Academy
|
12:00 AM CT
|
|
7-6
|
|
|
|
|
Des Moines Roosevelt
vs.
Ames
|
12:00 AM CT
|
|
7-6
|
|
|
|
|
West Delaware
vs.
Columbus Catholic
|
12:00 AM CT
|
|
12-11
|
|
|
|
|
West Delaware
vs.
Columbus Catholic
|
12:00 AM CT
|
|
10-3
|
|
|
|
|
Council Bluffs Jefferson
vs.
Sioux City East
|
12:00 AM CT
|
|
13-0
|
|
|
|
|
Council Bluffs Jefferson
vs.
Sioux City East
|
12:00 AM CT
|
|
15-6
|
|
|
|
|
Cedar Rapids Washington
vs.
Newton
|
12:00 AM CT
|
|
11-6
|
|
|
|
|
Roland-Story
vs.
Colo-Nesco
|
12:00 AM CT
|
|
16-9
|
|
|
|
|
Pella
vs.
Knoxville
|
12:00 AM CT
|
|
11-1
|
|
|
|
|
Pella
vs.
Knoxville
|
12:00 AM CT
|
|
9-1
|
|
|
|
|
Oelwein
vs.
Crestwood
|
12:00 AM CT
|
|
14-4
|
|
|
|
|
Oelwein
vs.
Crestwood
|
12:00 AM CT
|
|
12-6
|
|
|
|
|
Emmetsburg
vs.
Manson-NW Webster
|
12:00 AM CT
|
|
8-7
|
|
|
|
|
North Iowa
vs.
Woden-Crystal Lake-Titonka
|
12:00 AM CT
|
|
5-2
|
|
|
|
|
Dallas Center-Grimes
vs.
Woodward-Granger
|
12:00 AM CT
|
|
7-4
|
|
|
|
|
Columbus
vs.
Mediapolis
|
12:00 AM CT
|
|
4-1
|
|
|
|
|
Seymour
vs.
Murray
|
12:00 AM CT
|
|
6-3
|
|
|
|
|
Seymour
vs.
Murray
|
12:00 AM CT
|
|
5-2
|
|
|
|
|
Beckman Catholic
vs.
Dubuque Senior
|
12:00 AM CT
|
|
8-7
|
|
|
|
|
North Fayette Valley
vs.
Newman Catholic
|
12:00 AM CT
|
|
11-1
|
|
|
|
|
North Fayette Valley
vs.
Newman Catholic
|
12:00 AM CT
|
|
18-8
|
|
|
|
|
East Greene
vs.
Coon Rapids-Bayard
|
12:00 AM CT
|
|
6-4
|
|
|
|
|
Exira
vs.
Iowa Christian Academy
|
12:00 AM CT
|
|
10-1
|
|
|
|
|
Des Moines Lincoln
vs.
Southeast Polk
|
12:00 AM CT
|
|
8-7
|
|
|
|
|
Des Moines Lincoln
vs.
Southeast Polk
|
12:00 AM CT
|
|
5-1
|
|
|
|
|
Des Moines North
vs.
Dowling Catholic
|
12:00 AM CT
|
|
13-5
|
|
|
|
|
Riceville
vs.
Tripoli
|
12:00 AM CT
|
|
4-2
|
|
|
|
|
Riceville
vs.
Tripoli
|
12:00 AM CT
|
|
7-3
|
|
|
|
|
Twin Cedars
vs.
Moulton-Udell
|
12:00 AM CT
|
|
10-4
|
|
|
|
|
Farragut
vs.
Hamburg
|
12:00 AM CT
|
|
14-4
|
|
|
|
|
Charles City
vs.
Sumner-Fredericksburg
|
12:00 AM CT
|
|
3-2
|
|
|
|
|
Clay Central-Everly
vs.
Central Lyon
|
12:00 AM CT
|
|
13-9
|
|
|
|
|
Glenwood
vs.
St. Albert
|
12:00 AM CT
|
|
9-8
|
|
|
|
|
Denison-Schleswig
vs.
Kuemper Catholic
|
12:00 AM CT
|
|
11-2
|
|
|
|
|
Camanche
vs.
East Central
|
12:00 AM CT
|
|
7-3
|
|
|
|
|
Des Moines Christian
vs.
Earlham
|
12:00 AM CT
|
|
13-3
|
|
|
|
|
Sioux City North
vs.
Sioux City West
|
12:00 AM CT
|
|
13-3
|
|
|
|
|
Interstate 35
vs.
Wayne
|
12:00 AM CT
|
|
15-0
|
|
|
|
|
Union Community
vs.
Wapsie Valley
|
12:00 AM CT
|
|
5-4
|
|
|
|
|
Sidney
vs.
Essex
|
12:00 AM CT
|
|
18-10
|
|
|
|
|
Nashua-Plainfield
vs.
Hampton-Dumont-CAL
|
12:00 AM CT
|
|
8-7
|
|
|
|
|
IKM-Manning
vs.
Rockwell City-Lytton
|
12:00 AM CT
|
|
9-7
|
|
|
|
|
Dunkerton
vs.
Janesville
|
12:00 AM CT
|
|
11-0
|
|
|
|
|
Woodbine
vs.
Missouri Valley
|
12:00 AM CT
|
|
5-3
|
|
|
|
|
North Cedar
vs.
Bellevue
|
12:00 AM CT
|
|
9-6
|
|
|
|
|
Centerville
vs.
Oskaloosa
|
12:00 AM CT
|
|
11-1
|
|
|
|
|
Spirit Lake
vs.
North Union
|
12:00 AM CT
|
|
9-7
|
|
|
|
|
Pleasantville
vs.
Central Decatur
|
12:00 AM CT
|
|
19-2
|
|
|
|
|
New Hampton
vs.
Waverly-Shell Rock
|
12:00 AM CT
|
|
4-2
|
|
|
|
|
New Hampton
vs.
Waverly-Shell Rock
|
12:00 AM CT
|
|
4-3
|
|
|
|
|
East Union
vs.
Bedford
|
12:00 AM CT
|
|
6-2
|
|
|
|
|
Jesup
vs.
Dike-New Hartford
|
12:00 AM CT
|
|
12-2
|
|
|
|
|
Tri-Center
vs.
Harlan Community
|
12:00 AM CT
|
|
16-15
|
|
|
|
|
Rockford
vs.
Lake Mills
|
12:00 AM CT
|
|
10-6
|
|
|
|
|
Ottumwa
vs.
Mount Pleasant
|
12:00 AM CT
|
|
6-5
|
|
|
|
|
Creston
vs.
Red Oak
|
12:00 AM CT
|
|
11-2
|
|
|
|
|
Fremont-Mills
vs.
Stanton
|
12:00 AM CT
|
|
15-0
|
|
|
|
|
West Burlington
vs.
Van Buren County
|
12:00 AM CT
|
|
10-0
|
|
|
|
|
North Sentral Kossuth
vs.
Humboldt
|
12:00 AM CT
|
|
14-3
|
|
|
|
|
Valley
vs.
Waukee
|
12:00 AM CT
|
|
3-2
|
|
|
|
|
Davenport West
vs.
Regina Catholic
|
12:00 AM CT
|
|
10-0
|
|
|
|
|
Boone
vs.
Fort Dodge
|
12:00 AM CT
|
|
6-4
|
|
|
|
|
Fort Madison
vs.
Muscatine
|
12:00 AM CT
|
|
6-2
|
|
|
|
|
Fort Madison
vs.
Muscatine
|
12:00 AM CT
|
|
5-1
|
|
|
|
|
Sheldon
vs.
MOC-Floyd Valley
|
12:00 AM CT
|
|
18-8
|
|
|
|
|
Wilton
vs.
Assumption
|
12:00 AM CT
|
|
8-7
|
|
|
|
|
Ballard
vs.
North Polk
|
12:00 AM CT
|
|
11-7
|
|
|
|
|
Mount Ayr
vs.
Lenox
|
12:00 AM CT
|
|
15-1
|
|
|
|
|
Decorah
vs.
Waukon
|
12:00 AM CT
|
|
10-2
|
|
|
|
|
Greene County
vs.
Ogden
|
12:00 AM CT
|
|
2-1
|
|
|
|
|
Clinton
vs.
Easton Valley
|
12:00 AM CT
|
|
16-1
|
|
|
|
|
Van Meter
vs.
Panorama
|
12:00 AM CT
|
|
5-4
|
|
|
|
|
Nodaway Valley
vs.
Corning
|
12:00 AM CT
|
|
9-6
|
|
|
|
|
Sioux City North
vs.
Sioux City West
|
12:00 AM CT
|
|
17-1
|
|
|
|
|
Adair-Casey
vs.
Orient-Macksburg
|
12:00 AM CT
|
|
6-2
|
|
|
|
|
Belle Plaine
vs.
Keota
|
12:00 AM CT
|
|
8-7
|
|
|
|
|
Valley
vs.
Waukee
|
12:00 AM CT
|
|
4-2
|
|
|
|
|
Mormon Trail
vs.
Lamoni
|
12:00 AM CT
|
|
6-1
|
|
|
|
|
Central Elkader
vs.
Starmont
|
12:00 AM CT
|
|
17-16
|
|
|
|
|
Calamus-Wheatland
vs.
West Branch
|
12:00 AM CT
|
|
11-5
|
|
|
|
|
Grundy Center
vs.
East Marshall
|
12:00 AM CT
|
|
10-0
|
|
|
|
|
Garner Hayfield Ventura
vs.
Central Springs
|
12:00 AM CT
|
|
4-3
|
|
|
|
|
Clarinda
vs.
Shenandoah
|
12:00 AM CT
|
|
10-0
|
|
|
|
|
Ames
vs.
Des Moines East
|
12:00 AM CT
|
|
11-4
|
|
|
|
|
Albia
vs.
Eddyville-Blakesburg-Fremont
|
12:00 AM CT
|
|
4-0
|
|
|
|
|
North Mahaska
vs.
Iowa Valley
|
12:00 AM CT
|
|
3-1
|
|
|
|
|
Hudson
vs.
Aplington-Parkersburg
|
12:00 AM CT
|
|
8-7
|
|
|
|
|
Decorah
vs.
Waukon
|
12:00 AM CT
|
|
14-2
|
|
|
|
|
Bishop Heelan
vs.
Council Bluffs Lincoln
|
12:00 AM CT
|
|
12-11
|
|
|
|
|
Bishop Heelan
vs.
Council Bluffs Lincoln
|
12:00 AM CT
|
|
9-8
|
|
|
|
|
Mason City
vs.
Clear Lake
|
12:00 AM CT
|
|
12-7
|
|
|
|
|
Southeast Webster
vs.
Northeast Hamilton
|
12:00 AM CT
|
|
16-8
|
|
|
|
|
Gladbrook-Reinbeck
vs.
BCLUW
|
12:00 AM CT
|
|
12-4
|
|
|
|
|
Madrid
vs.
West Central Valley
|
12:00 AM CT
|
|
5-4
|
|
|
|