|
West Marshall
vs.
Saydel
|
12:00 AM CT
|
|
8-5
|
|
|
|
|
Denison-Schleswig
vs.
Creston
|
1:00 PM CT
|
Red Oak Legion Field
|
6-3
|
|
|
|
|
Assumption
vs.
Davenport North
|
3:00 PM CT
|
Assumption High School
|
11-8
|
|
|
|
|
Des Moines Christian
vs.
West Central Valley
|
3:15 PM CT
|
Des Moines Christian School
|
17-0
|
|
|
|
|
Des Moines East
vs.
Des Moines Hoover
|
3:30 PM CT
|
East High School
|
11-2
|
|
|
|
|
Waterloo East
vs.
Dubuque Senior
|
3:30 PM CT
|
Waterloo East High School
|
4-1
|
|
|
|
|
Bishop Heelan
vs.
Sergeant Bluff-Luton
|
4:00 PM CT
|
Briar Cliff University
|
14-8
|
Conference Doubleheader Game 1
|
|
|
|
Ankeny Christian
vs.
Orient-Macksburg
|
4:00 PM CT
|
Northview Park - Field 1
|
13-1
|
|
|
|
|
Aplington-Parkersburg
vs.
Sumner-Fredericksburg
|
5:00 PM CT
|
Aplington-Parkersburg High School
|
|
CXL
Cancelled
|
|
|
|
Assumption
vs.
Davenport North
|
5:00 PM CT
|
Assumption High School
|
6-5
|
|
|
|
|
Baxter
vs.
North Tama
|
5:00 PM CT
|
Baxter - Seales Sport Complex
|
4-3
|
V/JV
|
|
|
|
Benton
vs.
Mount Vernon
|
5:00 PM CT
|
Benton Community High School
|
6-5
|
|
|
|
|
Center Point-Urbana
vs.
West Delaware
|
5:00 PM CT
|
Center Point-Urbana High School
|
3-1
|
|
|
|
|
Central City
vs.
Calamus-Wheatland
|
5:00 PM CT
|
Central City High School
|
23-1
|
|
|
|
|
Clear Creek Amana
vs.
Solon
|
5:00 PM CT
|
Clear Creek Amana High School
|
8-3
|
|
|
|
|
Davenport Central
vs.
Pleasant Valley
|
5:00 PM CT
|
Davenport Brady St. Stadium
|
9-3
|
|
|
|
|
Clinton
vs.
Muscatine
|
5:00 PM CT
|
Durgin Baseball and Softball Complex
|
3-2
|
|
|
|
|
Independence
vs.
Beckman Catholic
|
5:00 PM CT
|
Independence High School
|
9-6
|
|
|
|
|
Iowa City West
vs.
Cedar Rapids Jefferson
|
5:00 PM CT
|
Iowa City West High School
|
11-1
|
|
|
|
|
Janesville
vs.
Don Bosco
|
5:00 PM CT
|
Janesville High School
|
13-3
|
|
|
|
|
Iowa City Liberty
vs.
Cedar Rapids Kennedy
|
5:00 PM CT
|
Liberty High School
|
10-8
|
|
|
|
|
Iowa City Liberty
vs.
Cedar Rapids Kennedy
|
5:00 PM CT
|
Liberty High School
|
9-7
|
|
|
|
|
Lisbon
vs.
Easton Valley
|
5:00 PM CT
|
Lisbon City Park
|
4-0
|
|
|
|
|
Maquoketa Valley
vs.
Marquette Catholic
|
5:00 PM CT
|
Maquoketa Valley High School
|
13-3
|
|
|
|
|
Iowa City High
vs.
Cedar Rapids Washington
|
5:00 PM CT
|
Mercer Park
|
12-1
|
|
|
|
|
North Linn
vs.
Springville
|
5:00 PM CT
|
North Linn High School
|
6-4
|
|
|
|
|
North Scott
vs.
Bettendorf
|
5:00 PM CT
|
North Scott High School
|
5-1
|
|
|
|
|
Linn-Mar
vs.
Dubuque Hempstead
|
5:00 PM CT
|
Oak Ridge Middle School
|
8-2
|
|
|
|
|
Cedar Falls
vs.
Western Dubuque
|
5:00 PM CT
|
Robinson-Dresser Sports Complex Baseball
|
14-6
|
|
|
|
|
South Tama
vs.
Central DeWitt
|
5:00 PM CT
|
South Tama High School
|
14-0
|
|
|
|
|
Southeast Polk
vs.
Dowling Catholic
|
5:00 PM CT
|
Southeast Polk High School
|
11-5
|
|
|
|
|
Griswold
vs.
East Mills
|
5:00 PM CT
|
Stanton High School
|
16-1
|
Conference Tournament
|
|
|
|
Starmont
vs.
Prince of Peace
|
5:00 PM CT
|
Starmont High School
|
15-5
|
|
|
|
|
Van Meter
vs.
ACGC
|
5:00 PM CT
|
Van Meter School
|
11-0
|
|
|
|
|
Vinton-Shellsburg
vs.
Maquoketa
|
5:00 PM CT
|
Vinton-Shellsburg Middle School
|
8-7
|
|
|
|
|
Waterloo West
vs.
Wahlert Catholic
|
5:00 PM CT
|
Waterloo West High School
|
|
CXL
Cancelled
|
|
|
|
Waukon
vs.
Waverly-Shell Rock
|
5:00 PM CT
|
Waukon High School
|
16-0
|
|
|
|
|
Williamsburg
vs.
Marion
|
5:00 PM CT
|
Williamsburg High School
|
18-4
|
|
|
|
|
Midland
vs.
Alburnett
|
5:00 PM CT
|
Wyoming Fairgrounds
|
13-9
|
|
|
|
|
Xavier
vs.
Prairie
|
5:00 PM CT
|
Xavier High School
|
3-1
|
|
|
|
|
Belle Plaine
vs.
BCLUW
|
5:30 PM CT
|
|
11-1
|
|
|
|
|
Burlington
vs.
Washington
|
5:30 PM CT
|
Community Field
|
5-3
|
|
|
|
|
Coon Rapids-Bayard
vs.
Boyer Valley
|
5:30 PM CT
|
Coon Rapids-Bayard High School
|
6-5
|
|
|
|
|
Creston
vs.
St. Albert
|
5:30 PM CT
|
Creston High School
|
|
CXL
Cancelled
|
|
|
|
Davis County
vs.
Chariton
|
5:30 PM CT
|
Davis County High School
|
10-9
|
JV Game at 5:30, VAR to follow
|
|
|
|
Dallas Center-Grimes
vs.
Pella Christian
|
5:30 PM CT
|
DCG HS BB/SB Field
|
8-6
|
|
|
|
|
Des Moines Christian
vs.
West Central Valley
|
5:30 PM CT
|
Des Moines Christian School
|
23-2
|
DH
|
|
|
|
Eddyville-Blakesburg-Fremont
vs.
Centerville
|
5:30 PM CT
|
Eddyville Blakesburg Fremont Schools
|
5-0
|
|
|
|
|
Fort Madison
vs.
Keokuk
|
5:30 PM CT
|
Fort Madison High School
|
8-0
|
|
|
|
|
West Bend-Mallard
vs.
West Hancock
|
5:30 PM CT
|
Gilmore City
|
17-5
|
|
|
|
|
LeMars
vs.
Council Bluffs Jefferson
|
5:30 PM CT
|
Le Mars Community High School
|
1-0
|
|
|
|
|
Missouri Valley
vs.
Tri-Center
|
5:30 PM CT
|
Missouri Valley High School
|
11-1
|
|
|
|
|
Mount Pleasant
vs.
Fairfield
|
5:30 PM CT
|
Mt. Pleasant - Mapleleaf Athletic Complex
|
10-0
|
|
|
|
|
Newton
vs.
Oskaloosa
|
5:30 PM CT
|
Newton High School Baseball Field @ Woodland Park
|
5-4
|
|
|
|
|
Sioux City North
vs.
Sioux City West
|
5:30 PM CT
|
North High School
|
10-4
|
|
|
|
|
PCM
vs.
Clarke
|
5:30 PM CT
|
Prairie City Middle School
|
9-2
|
JV/Varsity
|
|
|
|
Fremont-Mills
vs.
Essex
|
5:30 PM CT
|
Sidney High School
|
15-0
|
Corner Conference Tournament
|
|
|
|
Sioux City East
vs.
Council Bluffs Lincoln
|
5:30 PM CT
|
Sioux City East High School
|
6-1
|
|
|
|
|
Turkey Valley
vs.
MFL MarMac
|
5:30 PM CT
|
Turkey Valley Community School
|
11-1
|
|
|
|
|
Waterloo East
vs.
Dubuque Senior
|
5:30 PM CT
|
Waterloo East High School
|
13-1
|
|
|
|
|
West Sioux
vs.
MMCRU
|
5:30 PM CT
|
West Sioux High School
|
7-1
|
|
|
|
|
Westwood
vs.
MVAOCOU
|
5:30 PM CT
|
Westwood Community School
|
5-3
|
JV- 5:30 V-Follow
|
|
|
|
Bishop Heelan
vs.
Sergeant Bluff-Luton
|
6:00 PM CT
|
Briar Cliff University
|
8-4
|
Conference Doubleheader Game 2
|
|
|
|
Columbus
vs.
Winfield-Mt Union
|
6:00 PM CT
|
Columbus High School
|
12-1
|
|
|
|
|
Des Moines East
vs.
Des Moines Hoover
|
6:00 PM CT
|
East High School
|
3-2
|
|
|
|
|
HLV
vs.
Lynnville-Sully
|
6:00 PM CT
|
HLV Community Schools
|
12-2
|
|
|
|
|
Lamoni
vs.
Murray
|
6:00 PM CT
|
Lamoni Foreman City Park
|
16-0
|
|
|
|
|
Melcher-Dallas
vs.
Moulton-Udell
|
6:00 PM CT
|
Melcher-Dallas High School
|
6-4
|
|
|
|
|
Montezuma
vs.
Sigourney
|
6:00 PM CT
|
Montezuma High School
|
15-3
|
|
|
|
|
Moravia
vs.
Mormon Trail
|
6:00 PM CT
|
Moravia High School
|
3-2
|
|
|
|
|
Saint Ansgar
vs.
Wapsie Valley
|
6:00 PM CT
|
Saint Ansgar Community High School
|
9-5
|
|
|
|
|
Twin Cedars
vs.
Seymour
|
6:00 PM CT
|
Twin Cedars High School
|
12-6
|
|
|
|
|
Clarksville
vs.
Rockford
|
6:30 PM CT
|
Clarksville High School
|
6-4
|
|
|
|
|
Hampton-Dumont-CAL
vs.
Humboldt
|
6:30 PM CT
|
Hampton-Dumont High School
|
7-3
|
|
|
|
|
ADM
vs.
Woodward-Granger
|
7:00 PM CT
|
ADM High School
|
10-1
|
V
|
|
|
|
Anamosa
vs.
Northeast
|
7:00 PM CT
|
Anamosa Middle School
|
4-3
|
|
|
|
|
Audubon
vs.
IKM-Manning
|
7:00 PM CT
|
Audubon High School
|
10-3
|
|
|
|
|
Camanche
vs.
West Branch
|
7:00 PM CT
|
Camanche Baseball "Gus Witt Field"
|
6-3
|
|
|
|
|
Cascade
vs.
Durant
|
7:00 PM CT
|
Cascade High School
|
3-2
|
|
|
|
|
Center Point-Urbana
vs.
West Delaware
|
7:00 PM CT
|
Center Point-Urbana High School
|
6-4
|
|
|
|
|
Central Lee
vs.
West Burlington
|
7:00 PM CT
|
Central Lee High School
|
2-1
|
|
|
|
|
Clear Creek Amana
vs.
Solon
|
7:00 PM CT
|
Clear Creek Amana High School
|
5-4
|
|
|
|
|
Bellevue
vs.
Wilton
|
7:00 PM CT
|
Cole Park
|
13-4
|
|
|
|
|
Davenport Central
vs.
Pleasant Valley
|
7:00 PM CT
|
Davenport Brady St. Stadium
|
22-3
|
|
|
|
|
Dike-New Hartford
vs.
Jesup
|
7:00 PM CT
|
Dike-New Hartford High School
|
14-4
|
|
|
|
|
Clinton
vs.
Muscatine
|
7:00 PM CT
|
Durgin Baseball and Softball Complex
|
11-3
|
|
|
|
|
Earlham
vs.
Panorama
|
7:00 PM CT
|
Earlham High School
|
5-2
|
|
|
|
|
Gehlen Catholic
vs.
South O'Brien
|
7:00 PM CT
|
Gehlen Catholic High School
|
|
CXL
Cancelled because of Quarantine
|
|
|
|
Highland
vs.
Wapello
|
7:00 PM CT
|
Highland High School
|
12-1
|
|
|
|
|
Hillcrest Academy
vs.
Pekin
|
7:00 PM CT
|
Hillcrest Academy
|
5-2
|
|
|
|
|
Interstate 35
vs.
Ogden
|
7:00 PM CT
|
I-35 High School
|
7-3
|
Leave Time: 3:00
|
|
|
|
Independence
vs.
Beckman Catholic
|
7:00 PM CT
|
Independence High School
|
5-1
|
|
|
|
|
Regina Catholic
vs.
Mid-Prairie
|
7:00 PM CT
|
Iowa City Regina High School
|
15-0
|
|
|
|
|
Iowa City West
vs.
Cedar Rapids Jefferson
|
7:00 PM CT
|
Iowa City West High School
|
11-1
|
|
|
|
|
Lisbon
vs.
Easton Valley
|
7:00 PM CT
|
Lisbon City Park
|
7-3
|
|
|
|
|
Lone Tree
vs.
Mediapolis
|
7:00 PM CT
|
Lone Tree High School
|
12-2
|
|
|
|
|
Iowa City High
vs.
Cedar Rapids Washington
|
7:00 PM CT
|
Mercer Park
|
11-2
|
|
|
|
|
Monticello
vs.
North Cedar
|
7:00 PM CT
|
Monticello High School
|
4-3
|
|
|
|
|
New Hampton
vs.
Nashua-Plainfield
|
7:00 PM CT
|
New Hampton - Mikkelson Park
|
6-5
|
|
|
|
|
North Linn
vs.
Springville
|
7:00 PM CT
|
North Linn High School
|
12-0
|
|
|
|
|
North Scott
vs.
Bettendorf
|
7:00 PM CT
|
North Scott High School
|
10-6
|
|
|
|
|
Linn-Mar
vs.
Dubuque Hempstead
|
7:00 PM CT
|
Oak Ridge Middle School
|
15-5
|
|
|
|
|
Pleasantville
vs.
Madrid
|
7:00 PM CT
|
Pleasantville Baseball Field
|
9-2
|
|
|
|
|
Cedar Falls
vs.
Western Dubuque
|
7:00 PM CT
|
Robinson-Dresser Sports Complex Baseball
|
12-3
|
|
|
|
|
Shenandoah
vs.
Harlan Community
|
7:00 PM CT
|
Shenandoah - Sportsmans Park
|
5-4
|
|
|
|
|
Sidney
vs.
Fremont-Mills
|
7:00 PM CT
|
Sidney High School
|
8-7
|
Conference Tournament Semifinal
|
|
|
|
South Tama
vs.
Central DeWitt
|
7:00 PM CT
|
South Tama High School
|
4-1
|
|
|
|
|
Southeast Polk
vs.
Dowling Catholic
|
7:00 PM CT
|
Southeast Polk High School
|
15-2
|
|
|
|
|
Spirit Lake
vs.
Algona
|
7:00 PM CT
|
Spirit Lake High School
|
9-4
|
|
|
|
|
Stanton
vs.
East Mills
|
7:00 PM CT
|
Stanton Anderson Park
|
12-2
|
Corner Conference Tournament
|
|
|
|
Starmont
vs.
Prince of Peace
|
7:00 PM CT
|
Starmont High School
|
13-8
|
|
|
|
|
Tipton
vs.
West Liberty
|
7:00 PM CT
|
Tipton Middle School
|
5-4
|
|
|
|
|
Van Meter
vs.
ACGC
|
7:00 PM CT
|
Van Meter School
|
7-0
|
|
|
|
|
Vinton-Shellsburg
vs.
Maquoketa
|
7:00 PM CT
|
Vinton-Shellsburg Middle School
|
6-5
|
|
|
|
|
Waterloo West
vs.
Wahlert Catholic
|
7:00 PM CT
|
Waterloo West High School
|
|
CXL
Cancelled
|
|
|
|
Waukon
vs.
Waverly-Shell Rock
|
7:00 PM CT
|
Waukon High School
|
8-0
|
|
|
|
|
Midland
vs.
Alburnett
|
7:00 PM CT
|
Wyoming Fairgrounds
|
14-4
|
|
|
|
|
Xavier
vs.
Prairie
|
7:00 PM CT
|
Xavier High School
|
3-1
|
|
|
|
|
Alta-Aurelia
vs.
GTRA
|
7:30 PM CT
|
Alta-Aurelia High School
|
18-1
|
|
|
|
|
North Union
vs.
Central Springs
|
7:30 PM CT
|
Bancroft Memorial Park
|
12-8
|
|
|
|
|
Bedford
vs.
Nodaway Valley
|
7:30 PM CT
|
Bedford Softball/Baseball Complex
|
8-5
|
|
|
|
|
Benton
vs.
Mount Vernon
|
7:30 PM CT
|
Benton Community High School
|
11-6
|
|
|
|
|
Carroll
vs.
Bondurant-Farrar
|
7:30 PM CT
|
Carroll Athletic Stadium
|
4-3
|
|
|
|
|
Central Decatur
vs.
Southeast Warren
|
7:30 PM CT
|
Central Decatur High School
|
23-21
|
|
|
|
|
Cherokee Washington
vs.
Spencer
|
7:30 PM CT
|
Cherokee Doupe Ball Complex
|
7-3
|
|
|
|
|
Burlington
vs.
Washington
|
7:30 PM CT
|
Community Field
|
11-7
|
|
|
|
|
Creston
vs.
St. Albert
|
7:30 PM CT
|
Creston High School
|
7-2
|
|
|
|
|
Danville
vs.
Van Buren County
|
7:30 PM CT
|
Danville Jr/Sr High School
|
24-6
|
|
|
|
|
Dallas Center-Grimes
vs.
Pella Christian
|
7:30 PM CT
|
DCG HS BB/SB Field
|
9-2
|
|
|
|
|
Forest City
vs.
Newman Catholic
|
7:30 PM CT
|
Forest City High School
|
17-2
|
|
|
|
|
Fort Madison
vs.
Keokuk
|
7:30 PM CT
|
Fort Madison High School
|
15-0
|
|
|
|
|
Grundy Center
vs.
Gladbrook-Reinbeck
|
7:30 PM CT
|
GC - Wilhelm Sports Complex
|
6-2
|
|
|
|
|
Glenwood
vs.
Atlantic
|
7:30 PM CT
|
Glenwood - 400 Sivers Rd
|
18-6
|
|
|
|
|
St. Edmond
vs.
Clarion-Goldfield-Dows
|
7:30 PM CT
|
Harlan Rogers Sports Complex
|
4-2
|
|
|
|
|
Kee
vs.
South Winneshiek
|
7:30 PM CT
|
Kee High Baseball, Shooky Fink Field, New Albin
|
6-0
|
|
|
|
|
Knoxville
vs.
Albia
|
7:30 PM CT
|
Knoxville High School
|
9-8
|
|
|
|
|
Lake Mills
vs.
Clear Lake
|
7:30 PM CT
|
Lake Mills Senior High School
|
13-3
|
|
|
|
|
LeMars
vs.
Council Bluffs Jefferson
|
7:30 PM CT
|
Le Mars Community High School
|
3-1
|
|
|
|
|
Lenox
vs.
Riverside
|
7:30 PM CT
|
Lenox Jr/Sr High School
|
15-0
|
|
|
|
|
Clarinda
vs.
Lewis Central
|
7:30 PM CT
|
Lied Recreation Center
|
16-0
|
|
|
|
|
Logan-Magnolia
vs.
AHSTW
|
7:30 PM CT
|
Logan Magnolia Community Schools
|
8-2
|
|
|
|
|
Boone
vs.
Perry
|
7:30 PM CT
|
Memorial Park
|
10-0
|
|
|
|
|
MFL MarMac
vs.
Turkey Valley
|
7:30 PM CT
|
MFL MarMac High School
|
21-6
|
|
|
|
|
MOC-Floyd Valley
vs.
Storm Lake
|
7:30 PM CT
|
MOC-Floyd Valley High School
|
14-0
|
|
|
|
|
Mount Ayr
vs.
Southwest Valley
|
7:30 PM CT
|
Mount Ayr High School
|
5-2
|
|
|
|
|
Mount Pleasant
vs.
Fairfield
|
7:30 PM CT
|
Mt. Pleasant - Mapleleaf Athletic Complex
|
8-0
|
|
|
|
|
Newton
vs.
Oskaloosa
|
7:30 PM CT
|
Newton High School Baseball Field @ Woodland Park
|
18-3
|
|
|
|
|
Roland-Story
vs.
Greene County
|
7:30 PM CT
|
Norsemen Field
|
5-2
|
|
|
|
|
Sioux City North
vs.
Sioux City West
|
7:30 PM CT
|
North High School
|
9-2
|
|
|
|
|
Ankeny Christian
vs.
Colfax-Mingo
|
7:30 PM CT
|
Northview Park - Field 1
|
5-4
|
|
|
|
|
Norwalk
vs.
Winterset
|
7:30 PM CT
|
Norwalk High School
|
7-3
|
|
|
|
|
Sioux Center
vs.
Central Lyon
|
7:30 PM CT
|
Open Space Athletic Complex Baseball Field
|
4-2
|
|
|
|
|
Sioux Central
vs.
Newell-Fonda
|
7:30 PM CT
|
Peterson Brooke Memorial
|
5-4
|
|
|
|
|
Red Oak
vs.
Denison-Schleswig
|
7:30 PM CT
|
Red Oak Legion Field
|
10-0
|
|
|
|
|
Boyden-Hull/Rock Valley
vs.
Western Christian
|
7:30 PM CT
|
Rock Valley City Park
|
10-5
|
|
|
|
|
Sioux City East
vs.
Council Bluffs Lincoln
|
7:30 PM CT
|
Sioux City East High School
|
9-6
|
|
|
|
|
South O'Brien
vs.
Hartley-Melvin-Sanborn
|
7:30 PM CT
|
South O'Brien - Swanson Sports Complex
|
3-1
|
|
|
|
|
Martensdale-St Marys
vs.
Wayne
|
7:30 PM CT
|
St. Marys Baseball Field
|
10-0
|
|
|
|
|
Underwood
vs.
Treynor
|
7:30 PM CT
|
Underwood High School
|
7-2
|
|
|
|
|
Webster City
vs.
Ballard
|
7:30 PM CT
|
Webster City High School
|
11-1
|
|
|
|
|
Williamsburg
vs.
Marion
|
7:30 PM CT
|
Williamsburg High School
|
13-7
|
|
|
|