|
Baxter
vs.
Lynnville-Sully
|
5:00 PM CT
|
Baxter - Seales Sport Complex
|
13-2
|
|
|
|
|
Clarksville
vs.
North Butler
|
5:00 PM CT
|
Clarksville High School
|
15-5
|
|
|
|
|
Des Moines Christian
vs.
Madrid
|
5:00 PM CT
|
Des Moines Christian School
|
8-2
|
Doubleheader Game 1
|
|
|
|
Earlham
vs.
ACGC
|
5:00 PM CT
|
Earlham High School
|
16-1
|
|
|
|
|
East Buchanan
vs.
Central City
|
5:00 PM CT
|
East Buchanan Community Schools
|
15-4
|
|
|
|
|
Easton Valley
vs.
North Linn
|
5:00 PM CT
|
Easton Valley Elementary School
|
6-2
|
|
|
|
|
Edgewood-Colesburg
vs.
Alburnett
|
5:00 PM CT
|
Edgewood-Colesburg Jr Sr High
|
19-0
|
4 innings
|
|
|
|
GMG
vs.
Belle Plaine
|
5:00 PM CT
|
GMG Baseball/Softball Fields
|
18-12
|
V/JV
|
|
|
|
Lisbon
vs.
Calamus-Wheatland
|
5:00 PM CT
|
Lisbon City Park
|
8-5
|
|
|
|
|
Maquoketa Valley
vs.
Prince of Peace
|
5:00 PM CT
|
Maquoketa Valley High School
|
11-1
|
|
|
|
|
Melcher-Dallas
vs.
Moulton-Udell
|
5:00 PM CT
|
Melcher-Dallas High School
|
5-0
|
|
|
|
|
Midland
vs.
Starmont
|
5:00 PM CT
|
Midland High School
|
21-15
|
|
|
|
|
East Mills
vs.
Southwest Valley
|
5:30 PM CT
|
East Mills High School
|
23-9
|
JV/Varsity
|
|
|
|
Lamoni
vs.
Murray
|
5:30 PM CT
|
Lamoni Foreman City Park
|
|
PPD
Postponed
|
|
|
|
South Central Calhoun
vs.
Ogden
|
5:30 PM CT
|
Lytton Baseball/Softball Complex
|
23-3
|
|
|
|
|
Missouri Valley
vs.
Audubon
|
5:30 PM CT
|
Missouri Valley High School
|
9-8
|
|
|
|
|
Moravia
vs.
Mormon Trail
|
5:30 PM CT
|
Moravia High School
|
5-4
|
|
|
|
|
GTRA
vs.
Spirit Lake
|
5:30 PM CT
|
Ruthven-Ayrshire Athletic Complex
|
16-2
|
|
|
|
|
Martensdale-St Marys
vs.
Nodaway Valley
|
5:30 PM CT
|
St. Marys Baseball Field
|
4-0
|
JV/V
|
|
|
|
Unity Christian
vs.
Harris-Lake Park
|
5:30 PM CT
|
Unity Christian High School
|
15-0
|
|
|
|
|
West Harrison
vs.
Griswold
|
5:30 PM CT
|
West Harrison High School
|
16-1
|
|
|
|
|
Keota
vs.
Winfield-Mt Union
|
6:00 PM CT
|
Keota High School
|
10-3
|
|
|
|
|
North Fayette Valley
vs.
Kee
|
6:00 PM CT
|
North Fayette Valley High School
|
8-2
|
|
|
|
|
North Iowa
vs.
Saint Ansgar
|
6:00 PM CT
|
North Iowa Community School
|
11-1
|
|
|
|
|
Wapsie Valley
vs.
Newman Catholic
|
6:00 PM CT
|
Wapsie Valley High School
|
5-4
|
|
|
|
|
Turkey Valley
vs.
Oelwein
|
7:00 PM CT
|
|
10-9
|
|
|
|
|
Burlington Notre Dame
vs.
Danville
|
7:00 PM CT
|
Burlington Notre Dame High School
|
11-3
|
|
|
|
|
Marquette Catholic
vs.
Springville
|
7:00 PM CT
|
Cole Park, Bellevue
|
13-1
|
|
|
|
|
Des Moines Christian
vs.
Madrid
|
7:00 PM CT
|
Des Moines Christian School
|
12-2
|
Doubleheader Game 2
|
|
|
|
Earlham
vs.
ACGC
|
7:00 PM CT
|
Earlham High School
|
5-4
|
|
|
|
|
East Buchanan
vs.
Central City
|
7:00 PM CT
|
East Buchanan Community Schools
|
14-3
|
|
|
|
|
Edgewood-Colesburg
vs.
Alburnett
|
7:00 PM CT
|
Edgewood-Colesburg Jr Sr High
|
17-2
|
4 innings
|
|
|
|
Lisbon
vs.
Calamus-Wheatland
|
7:00 PM CT
|
Lisbon City Park
|
6-2
|
|
|
|
|
Logan-Magnolia
vs.
IKM-Manning
|
7:00 PM CT
|
Logan Magnolia Community Schools
|
5-1
|
|
|
|
|
Louisa-Muscatine
vs.
Lone Tree
|
7:00 PM CT
|
Louisa-Muscatine High School
|
9-5
|
|
|
|
|
Mediapolis
vs.
Hillcrest Academy
|
7:00 PM CT
|
Mediapolis High School
|
6-2
|
|
|
|
|
Pekin
vs.
Highland
|
7:00 PM CT
|
Pekin Community High School
|
6-3
|
|
|
|
|
Wapello
vs.
Columbus
|
7:00 PM CT
|
Wapello Athletic Complex
|
16-1
|
Varsity Only
|
|
|
|
West Liberty
vs.
North Cedar
|
7:00 PM CT
|
West Liberty Elementary School
|
12-2
|
|
|
|
|
Bedford
vs.
Sidney
|
7:15 PM CT
|
Bedford Softball/Baseball Complex
|
8-7
|
|
|
|
|
Bishop Garrigan
vs.
Spencer
|
7:30 PM CT
|
Bishop Garrigan High School
|
10-7
|
|
|
|
|
East Union
vs.
Mount Ayr
|
7:30 PM CT
|
East Union Community School
|
15-3
|
JV/V
|
|
|
|
Grundy Center
vs.
Aplington-Parkersburg
|
7:30 PM CT
|
GC - Wilhelm Sports Complex
|
7-3
|
|
|
|
|
George-Little Rock
vs.
MOC-Floyd Valley
|
7:30 PM CT
|
George Little Rock Community School
|
18-2
|
|
|
|
|
MFL MarMac
vs.
South Winneshiek
|
7:30 PM CT
|
MFL MarMac High School
|
4-3
|
|
|
|
|
Ankeny Christian
vs.
Orient-Macksburg
|
7:30 PM CT
|
Northview Park - Field 1
|
15-5
|
|
|
|
|
Pocahontas Area
vs.
Coon Rapids-Bayard
|
7:30 PM CT
|
Pocahontas Area Athletic Complex
|
4-0
|
|
|
|
|
Rockford
vs.
Garner Hayfield Ventura
|
7:30 PM CT
|
Rockford High School
|
16-7
|
|
|
|
|
Sheldon
vs.
South O'Brien
|
7:30 PM CT
|
Sheldon High School
|
9-4
|
|
|
|
|
St. Albert
vs.
Atlantic
|
7:30 PM CT
|
St. Albert Catholic Schools
|
13-2
|
|
|
|
|
Stanton
vs.
CAM
|
7:30 PM CT
|
Stanton Anderson Park
|
23-2
|
|
|
|
|
Treynor
vs.
Riverside
|
7:30 PM CT
|
Treynor Community School
|
15-0
|
JV/V
|
|
|
|
Twin Cedars
vs.
Chariton
|
7:30 PM CT
|
Twin Cedars High School
|
10-2
|
|
|
|
|
Underwood
vs.
Tri-Center
|
7:30 PM CT
|
Underwood High School
|
8-7
|
|
|
|
|
West Fork
vs.
Clarion-Goldfield-Dows
|
7:30 PM CT
|
West Fork High School
|
16-0
|
|
|
|
|
Woodbury Central
vs.
Cherokee Washington
|
7:30 PM CT
|
Woodbury Central Community School
|
13-2
|
|
|
|