|
Beckman Catholic
vs.
Cascade
|
7:00 PM CT
|
Beckman Catholic High School
|
8-3
|
Class 2A Substate 5 Semifinal
|
|
|
|
CAM
vs.
Lenox
|
7:00 PM CT
|
CAM High School
|
7-6
|
Class 1A Substate 7 Semifinal
|
|
|
|
Camanche
vs.
Wilton
|
7:00 PM CT
|
Camanche Baseball "Gus Witt Field"
|
9-1
|
Class 2A Substate 5 Semifinal
|
|
|
|
Coon Rapids-Bayard
vs.
Ogden
|
7:00 PM CT
|
Coon Rapids-Bayard High School
|
7-2
|
Class 1A Substate 6 Semifinal
|
|
|
|
Dike-New Hartford
vs.
Denver
|
7:00 PM CT
|
Dike-New Hartford High School
|
12-2
|
Class 2A Substate 4 Semifinal
|
|
|
|
Eddyville-Blakesburg-Fremont
vs.
Davis County
|
7:00 PM CT
|
Eddyville Blakesburg Fremont Schools
|
5-4
|
Class 2A Substate 6 Semifinal
|
|
|
|
Garner Hayfield Ventura
vs.
New Hampton
|
7:00 PM CT
|
Garner-Hayfield-Ventura High School
|
7-3
|
Class 2A Substate 3 Semifinal
|
|
|
|
Janesville
vs.
Grundy Center
|
7:00 PM CT
|
Grundy Center High School
|
5-3
|
Class 1A Substate 6 Semifinal
|
|
|
|
Estherville Lincoln Central
vs.
Spirit Lake
|
7:00 PM CT
|
Hess-Limberg Field
|
7-3
|
Class 2A Substate 1 Semifinal
|
|
|
|
Centerville
vs.
Pella Christian
|
7:00 PM CT
|
Indian Hills Community College
|
8-4
|
Class 2A Substate 7 Semifinal
|
|
|
|
Jesup
vs.
Waukon
|
7:00 PM CT
|
Jesup High School
|
3-2
|
Class 2A Substate 4 Semifinal
|
|
|
|
Kee
vs.
South Winneshiek
|
7:00 PM CT
|
Kee High Baseball, Shooky Fink Field, New Albin
|
4-2
|
Class 1A Substate 2 Semifinal
|
|
|
|
Kingsley-Pierson
vs.
Woodbury Central
|
7:00 PM CT
|
Kingsley-Pierson High School
|
11-1
|
Class 1A Substate 8 Semifinal
|
|
|
|
Lisbon
vs.
Hillcrest Academy
|
7:00 PM CT
|
Lisbon City Park
|
4-2
|
Class 1A Substate 3 Semifinal
|
|
|
|
Martensdale-St Marys
vs.
Mount Ayr
|
7:00 PM CT
|
Martensdale-St. Marys High School
|
8-2
|
Class 1A Substate 5 Semifinal
|
|
|
|
Kuemper Catholic
vs.
Panorama
|
7:00 PM CT
|
Merchants Park
|
5-2
|
Class 2A Substate 8 Semifinal
|
|
|
|
Mid-Prairie
vs.
Williamsburg
|
7:00 PM CT
|
Mid-Prairie High School
|
5-4
|
Class 2A Substate 6 Semifinal
|
|
|
|
New London
vs.
Sigourney
|
7:00 PM CT
|
New London Jr-Sr High School
|
4-3
|
Class 1A Substate 5 Semifinal
|
|
|
|
Newell-Fonda
vs.
Bishop Garrigan
|
7:00 PM CT
|
Newell Fonda Baseball Field
|
7-2
|
Class 1A Substate 1 Semifinal
|
|
|
|
Newman Catholic
vs.
Northwood-Kensett
|
7:00 PM CT
|
Newman Catholic High School
|
8-3
|
Class 1A Substate 2 Semifinal
|
|
|
|
Roland-Story
vs.
South Hamilton
|
7:00 PM CT
|
Norsemen Field
|
3-0
|
Class 2A Substate 3 Semifinal
|
|
|
|
North Linn
vs.
Maquoketa Valley
|
7:00 PM CT
|
North Linn High School
|
1-0
|
Class 1A Substate 3 Semifinal
|
|
|
|
North Mahaska
vs.
Montezuma
|
7:00 PM CT
|
North Mahaska High School
|
6-0
|
Class 1A Substate 4 Semifinal
|
|
|
|
Pocahontas Area
vs.
Alta-Aurelia
|
7:00 PM CT
|
Pocahontas Area Athletic Complex
|
11-0
|
Class 2A Substate 2 Semifinal
|
|
|
|
Remsen St. Mary's
vs.
Gehlen Catholic
|
7:00 PM CT
|
Remsen St. Mary's High School
|
6-0
|
Class 1A Substate 1 Semifinal
|
|
|
|
St. Albert
vs.
Exira-EHK
|
7:00 PM CT
|
St. Albert Catholic Schools
|
3-2
|
Class 1A Substate 7 Semifinal
|
|
|
|
Tri-Center
vs.
Logan-Magnolia
|
7:00 PM CT
|
Tri-Center High School
|
10-0
|
Class 1A Substate 8 Semifinal
|
|
|
|
Underwood
vs.
Clarinda
|
7:00 PM CT
|
Underwood High School
|
2-1
|
Class 2A Substate 8 Semifinal
|
|
|
|
Unity Christian
vs.
West Lyon
|
7:00 PM CT
|
Unity Christian High School
|
7-2
|
Class 2A Substate 1 Semifinal
|
|
|
|
Van Meter
vs.
ACGC
|
7:00 PM CT
|
Van Meter School
|
11-3
|
Class 2A Substate 2 Semifinal
|
|
|
|
Don Bosco
vs.
Alburnett
|
7:00 PM CT
|
Waterloo West High School
|
7-3
|
Class 1A Substate 4 Semifinal
|
|
|
|
West Marshall
vs.
Pleasantville
|
7:00 PM CT
|
West Marshall High School
|
4-3
|
Class 2A Substate 7 Semifinal
|
|
|