|
Keota
vs.
New London
|
6:00 AM CT
|
Keota High School
|
13-8
|
JV Second
|
|
|
|
Earlham
vs.
ACGC
|
5:00 PM CT
|
AC/GC High School
|
13-3
|
|
|
|
|
Alburnett
vs.
Edgewood-Colesburg
|
5:00 PM CT
|
Alburnett High School
|
8-2
|
|
|
|
|
Calamus-Wheatland
vs.
Lisbon
|
5:00 PM CT
|
Calamus-Wheatland Elementary
|
11-1
|
|
|
|
|
Central City
vs.
East Buchanan
|
5:00 PM CT
|
Central City High School
|
4-2
|
|
|
|
|
Central Decatur
vs.
Martensdale-St Marys
|
5:00 PM CT
|
Central Decatur High School
|
6-3
|
|
|
|
|
Janesville
vs.
Dunkerton
|
5:00 PM CT
|
Janesville High School
|
12-2
|
Rescheduled from 5/25 - Varsity Doubleheader
|
|
|
|
Des Moines Christian
vs.
Madrid
|
5:00 PM CT
|
Madrid High School
|
6-2
|
Doubleheader: Game 1
|
|
|
|
South Central Calhoun
vs.
Ogden
|
5:00 PM CT
|
Ogden High School
|
12-2
|
Non-Conference
|
|
|
|
Spirit Lake
vs.
GTRA
|
5:00 PM CT
|
Spirit Lake High School
|
15-2
|
JV/V
|
|
|
|
Spencer
vs.
Bishop Garrigan
|
5:15 PM CT
|
Spencer Senior High School
|
13-2
|
|
|
|
|
Exira-EHK
vs.
Ar-We-Va
|
5:30 PM CT
|
Exira-EHK High School
|
2-0
|
|
|
|
|
Manson-NW Webster
vs.
North Union
|
5:30 PM CT
|
Manson Keith Hart Athletic Complex
|
9-7
|
No JV, Varsity only
|
|
|
|
Mormon Trail
vs.
Moravia
|
5:30 PM CT
|
Mormon Trail Elementary School
|
6-0
|
|
|
|
|
Moulton-Udell
vs.
Melcher-Dallas
|
5:30 PM CT
|
Moulton-Udell High School
|
15-3
|
|
|
|
|
Murray
vs.
Lamoni
|
5:30 PM CT
|
Murray High School
|
12-0
|
|
|
|
|
Newell-Fonda
vs.
Webster City
|
5:30 PM CT
|
Newell Fonda Baseball Field
|
7-4
|
postponed from 5/25
|
|
|
|
Riverside
vs.
IKM-Manning
|
5:30 PM CT
|
Riverside High School
|
13-2
|
|
|
|
|
Bedford
vs.
Nodaway Valley
|
6:00 PM CT
|
Bedford Softball/Baseball Complex
|
3-2
|
|
|
|
|
Sioux Central
vs.
Harris-Lake Park
|
6:00 PM CT
|
Harris-Lake Park Jr-Sr High School
|
9-4
|
|
|
|
|
Lynnville-Sully
vs.
Baxter
|
6:00 PM CT
|
Lynnville-Sully High School
|
16-2
|
V only
|
|
|
|
ACGC
vs.
Earlham
|
7:00 PM CT
|
AC/GC High School
|
11-8
|
|
|
|
|
AGWSR
vs.
Grundy Center
|
7:00 PM CT
|
AGWSR High School
|
16-1
|
Rescheduled from Rainout
|
|
|
|
Alburnett
vs.
Edgewood-Colesburg
|
7:00 PM CT
|
Alburnett High School
|
15-6
|
|
|
|
|
Calamus-Wheatland
vs.
Lisbon
|
7:00 PM CT
|
Calamus-Wheatland Elementary
|
11-1
|
|
|
|
|
Central City
vs.
East Buchanan
|
7:00 PM CT
|
Central City High School
|
13-0
|
|
|
|
|
Danville
vs.
Burlington Notre Dame
|
7:00 PM CT
|
Danville Jr/Sr High School
|
4-2
|
|
|
|
|
Dike-New Hartford
vs.
Gladbrook-Reinbeck
|
7:00 PM CT
|
Dike-New Hartford High School
|
10-1
|
JV/V
|
|
|
|
Durant
vs.
Bellevue
|
7:00 PM CT
|
Durant High School
|
7-0
|
FORFEIT
|
|
|
|
Fremont-Mills
vs.
Sidney
|
7:00 PM CT
|
Fremont-Mills High School
|
12-2
|
|
|
|
|
Highland
vs.
Pekin
|
7:00 PM CT
|
Highland High School
|
11-1
|
|
|
|
|
Hillcrest Academy
vs.
Mediapolis
|
7:00 PM CT
|
Hillcrest Academy
|
7-3
|
|
|
|
|
Dunkerton
vs.
Janesville
|
7:00 PM CT
|
Janesville High School Baseball Diamond
|
10-2
|
Rescheduled from 6/6 due to no umpires
|
|
|
|
Kee
vs.
North Fayette Valley
|
7:00 PM CT
|
Kee High Baseball, Shooky Fink Field, New Albin
|
11-1
|
JV/V
|
|
|
|
Marquette Catholic
vs.
Springville
|
7:00 PM CT
|
Koch Field
|
20-3
|
|
|
|
|
Lone Tree
vs.
Louisa-Muscatine
|
7:00 PM CT
|
Lone Tree High School
|
9-8
|
|
|
|
|
Madrid
vs.
Des Moines Christian
|
7:00 PM CT
|
Madrid High School
|
16-1
|
Doubleheader: Game 2
|
|
|
|
Missouri Valley
vs.
Logan-Magnolia
|
7:00 PM CT
|
Missouri Valley High School
|
12-4
|
|
|
|
|
North Linn
vs.
Easton Valley
|
7:00 PM CT
|
North Linn High School
|
8-7
|
JV plays first @ 5 PM
|
|
|
|
Postville
vs.
Turkey Valley
|
7:00 PM CT
|
Postville High School
|
21-5
|
|
|
|
|
South Winneshiek
vs.
MFL MarMac
|
7:00 PM CT
|
South Winneshiek Baseball Field
|
5-1
|
|
|
|
|
Starmont
vs.
Midland
|
7:00 PM CT
|
Starmont High School
|
7-2
|
|
|
|
|
CAM
vs.
Stanton
|
7:15 PM CT
|
CAM High School
|
10-0
|
|
|
|
|
Atlantic
vs.
St. Albert
|
7:30 PM CT
|
Atlantic Middle School
|
24-1
|
|
|
|
|
Audubon
vs.
Coon Rapids-Bayard
|
7:30 PM CT
|
Audubon High School
|
10-7
|
|
|
|
|
Clarion-Goldfield-Dows
vs.
West Fork
|
7:30 PM CT
|
Clarion-Goldfield-Dows Baseball Field
|
8-1
|
JV First @ 5:30
|
|
|
|
Garner Hayfield Ventura
vs.
Rockford
|
7:30 PM CT
|
Garner-Hayfield-Ventura High School
|
13-10
|
|
|
|
|
Wayne
vs.
East Union
|
7:30 PM CT
|
George Saling Athletic Complex Baseball Field
|
8-2
|
|
|
|
|
Hinton
vs.
Alta-Aurelia
|
7:30 PM CT
|
Hinton High School
|
11-9
|
|
|
|
|
MOC-Floyd Valley
vs.
George-Little Rock
|
7:30 PM CT
|
MOC-Floyd Valley High School
|
21-0
|
|
|
|
|
Newman Catholic
vs.
Wapsie Valley
|
7:30 PM CT
|
Newman Catholic High School
|
18-6
|
|
|
|
|
Ankeny Christian
vs.
Collins-Maxwell
|
7:30 PM CT
|
Northview Park - Field 1
|
8-1
|
JV @ 5
|
|
|
|
Saint Ansgar
vs.
North Iowa
|
7:30 PM CT
|
Saint Ansgar Community High School
|
14-0
|
|
|
|
|
West Marshall
vs.
Don Bosco
|
7:30 PM CT
|
Schilling Field Schiling Field
|
3-2
|
|
|
|
|
Southeast Warren
vs.
Lenox
|
7:30 PM CT
|
SE Warren BSB/SB Fields
|
5-0
|
|
|
|
|
Seymour
vs.
Twin Cedars
|
7:30 PM CT
|
Seymour High School
|
18-11
|
|
|
|
|
South O'Brien
vs.
Sheldon
|
7:30 PM CT
|
South O'Brien - Swanson Sports Complex
|
13-2
|
|
|
|
|
Southwest Valley
vs.
Mount Ayr
|
7:30 PM CT
|
Southwest Valley Southwest Valley Baseball Field
|
16-6
|
Varsity
|
|
|
|
Treynor
vs.
Tri-Center
|
7:30 PM CT
|
Treynor Community School
|
12-6
|
|
|
|
|
Underwood
vs.
AHSTW
|
7:30 PM CT
|
Underwood High School
|
13-2
|
|
|
|