|
East Sac County
vs.
West Bend-Mallard
|
6:00 AM CT
|
East Sac County Elementary School
|
6-4
|
Varsity 1st, 3 innings of JV possible following the Varsity Game
|
|
|
|
Lawton-Bronson
vs.
Woodbury Central
|
11:00 AM CT
|
Lawton-Bronson High School
|
|
Freshmen DH
|
|
|
|
GMG
vs.
Janesville
|
12:00 PM CT
|
Waterloo Bucks Baseball
|
8-2
|
Conference Game @ Bucks Stadium
|
|
|
|
Dunkerton
vs.
Collins-Maxwell
|
2:00 PM CT
|
Dunkerton High School
|
14-2
|
JV First followed by Varsity
|
|
|
|
GMG
vs.
Davenport West
|
3:00 PM CT
|
Waterloo Riverfront Stadium
|
15-0
|
|
|
|
|
Calamus-Wheatland
vs.
Tipton
|
5:00 PM CT
|
Calamus-Wheatland Elementary
|
9-6
|
|
|
|
|
Central Decatur
vs.
Southeast Warren
|
5:00 PM CT
|
Central Decatur High School
|
|
PPD
|
|
|
|
Easton Valley
vs.
Prince of Peace
|
5:00 PM CT
|
Easton Valley Elementary School
|
22-0
|
|
|
|
|
ACGC
vs.
Madrid
|
5:00 PM CT
|
Madrid High School
|
13-9
|
Double Header Game 1
|
|
|
|
MFL MarMac
vs.
Lisbon
|
5:00 PM CT
|
MFL MarMac High School
|
11-2
|
JV at 5, Varsity to follow
|
|
|
|
Murray
vs.
Melcher-Dallas
|
5:00 PM CT
|
Murray High School
|
11-9
|
|
|
|
|
North Linn
vs.
Center Point-Urbana
|
5:00 PM CT
|
North Linn High School
|
10-5
|
VAR plays first, JV will follow. "Youth Baseball Night"
|
|
|
|
Sioux Central
vs.
Gehlen Catholic
|
5:15 PM CT
|
Sioux Central High School
|
11-0
|
Sioux Central Baseball Field
|
|
|
|
Hinton
vs.
Remsen St. Mary's
|
5:30 PM CT
|
Hinton
|
11-0
|
|
|
|
|
MMCRU
vs.
Hartley-Melvin-Sanborn
|
5:30 PM CT
|
MMCRU High School
|
17-2
|
|
|
|
|
Mormon Trail
vs.
Twin Cedars
|
5:30 PM CT
|
Mormon Trail Elementary School
|
16-15
|
|
|
|
|
Moulton-Udell
vs.
Moravia
|
5:30 PM CT
|
Moulton-Udell High School
|
7-0
|
FORFEIT
|
|
|
|
Seymour
vs.
Ankeny Christian
|
5:30 PM CT
|
Seymour High School
|
|
JV to follow
|
|
|
|
Belle Plaine
vs.
English Valleys
|
6:00 PM CT
|
Franklin Park
|
15-5
|
|
|
|
|
Keota
vs.
Iowa Valley
|
6:00 PM CT
|
Keota High School
|
5-4
|
|
|
|
|
Lynnville-Sully
vs.
BGM
|
6:00 PM CT
|
Lynnville-Sully High School
|
9-0
|
|
|
|
|
Montezuma
vs.
North Mahaska
|
6:00 PM CT
|
Montezuma High School
|
17-2
|
|
|
|
|
Sigourney
vs.
Lone Tree
|
6:00 PM CT
|
Sigourney High School
|
12-2
|
|
|
|
|
Trinity Christian
vs.
South O'Brien
|
6:00 PM CT
|
Trinity Christian High School
|
8-7
|
Senior Night
|
|
|
|
Janesville
vs.
Roland-Story
|
6:00 PM CT
|
Waterloo Bucks Baseball
|
10-2
|
Swing for the Fences Tournament Championship
|
|
|
|
Alburnett
vs.
Jesup
|
7:00 PM CT
|
Alburnett High School
|
3-2
|
|
|
|
|
Bedford
vs.
Wayne
|
7:00 PM CT
|
Bedford Softball/Baseball Complex
|
11-0
|
|
|
|
|
Easton Valley
vs.
Prince of Peace
|
7:00 PM CT
|
Easton Valley Elementary School
|
9-0
|
|
|
|
|
George-Little Rock
vs.
MOC-Floyd Valley
|
7:00 PM CT
|
George Little Rock Community School
|
|
|
|
|
|
George-Little Rock
vs.
MOC-Floyd Valley
|
7:00 PM CT
|
George Little Rock Community School
|
16-0
|
|
|
|
|
Madrid
vs.
Alta-Aurelia
|
7:00 PM CT
|
Madrid High School
|
|
|
|
|
|
Madrid
vs.
ACGC
|
7:00 PM CT
|
Madrid High School
|
11-5
|
Double Header Game 2
|
|
|
|
Melcher-Dallas
vs.
Murray
|
7:00 PM CT
|
Murray High School
|
|
|
|
|
|
New London
vs.
Highland
|
7:00 PM CT
|
New London Jr-Sr High School
|
10-0
|
Cross Over
|
|
|
|
North Tama
vs.
Colo-Nesco
|
7:00 PM CT
|
North Tama Athletic Complex
|
7-6
|
|
|
|
|
Oelwein
vs.
Wapsie Valley
|
7:00 PM CT
|
Oelwein Sports Complex
|
13-2
|
Rescheduled from 5/25
|
|
|
|
South Winneshiek
vs.
Sumner-Fredericksburg
|
7:00 PM CT
|
South Winneshiek High School
|
1-0
|
|
|
|
|
Woodbine
vs.
Coon Rapids-Bayard
|
7:00 PM CT
|
Woodbine High School
|
10-0
|
|
|
|
|
AHSTW
vs.
IKM-Manning
|
7:30 PM CT
|
AHSTW Community School
|
3-0
|
Senior Night
|
|
|
|
Bishop Garrigan
vs.
North Union
|
7:30 PM CT
|
Bishop Garrigan High School
|
9-5
|
GRANDPARENTS DAY
|
|
|
|
Boyer Valley
vs.
West Harrison
|
7:30 PM CT
|
Boyer Valley Middle/High School
|
14-3
|
|
|
|
|
CAM
vs.
Glidden-Ralston
|
7:30 PM CT
|
CAM High School
|
12-0
|
|
|
|
|
Central Springs
vs.
Rockford
|
7:30 PM CT
|
Central Springs High School
|
6-3
|
|
|
|
|
East Union
vs.
Martensdale-St Marys
|
7:30 PM CT
|
East Union Community School
|
14-4
|
|
|
|
|
Fremont-Mills
vs.
Stanton
|
7:30 PM CT
|
Essex Junior-Senior High School
|
8-5
|
CCT - Championship
|
|
|
|
St. Edmond
vs.
Clear Lake
|
7:30 PM CT
|
Harlan Rogers Sports Complex
|
17-13
|
JV 5:30 p.m.
|
|
|
|
Lake Mills
vs.
Garner Hayfield Ventura
|
7:30 PM CT
|
Lake Mills Sports Complex
|
16-6
|
|
|
|
|
Newman Catholic
vs.
Northwood-Kensett
|
7:30 PM CT
|
Newman Catholic High School
|
10-0
|
|
|
|
|
Nodaway Valley
vs.
Mount Ayr
|
7:30 PM CT
|
Nodaway Valley High School
|
12-0
|
|
|
|
|
Pekin
vs.
Wapello
|
7:30 PM CT
|
Pekin Community High School
|
5-1
|
Rescheduled from rain out
|
|
|
|
Riverside
vs.
Logan-Magnolia
|
7:30 PM CT
|
Riverside High School
|
1-0
|
|
|
|
|
Southwest Valley
vs.
Lenox
|
7:30 PM CT
|
Southwest Valley Southwest Valley Baseball Field
|
3-1
|
Varsity
|
|
|
|
Saint Ansgar
vs.
West Fork
|
7:30 PM CT
|
St. Ansgar High School
|
11-1
|
|
|
|
|
Tri-Center
vs.
Audubon
|
7:30 PM CT
|
Tri-Center High School
|
16-6
|
|
|
|
|
West Hancock
vs.
Forest City
|
7:30 PM CT
|
West Hancock High School
|
12-5
|
|
|
|
|
Whiting
vs.
Ar-We-Va
|
7:30 PM CT
|
Whiting Senior High School
|
11-3
|
|
|
|