|
West Delaware
vs.
CAM
|
11:00 AM CT
|
Principal Park
|
7-0
|
|
|
|
|
Central Springs
vs.
Nashua-Plainfield
|
12:00 PM CT
|
Central Springs High School
|
5-0
|
|
|
|
|
Turkey Valley
vs.
Clayton Ridge
|
4:00 PM CT
|
Turkey Valley Community School
|
4-3
|
|
|
|
|
Cascade
vs.
Bellevue
|
4:30 PM
|
|
10-0
|
at Bernard Ball Park
|
|
|
|
OABCIG
vs.
River Valley
|
5:00 PM CT
|
Kingsley-Pierson High School
|
16-2
|
|
|
|
|
Lisbon
vs.
Midland
|
5:00 PM CT
|
Lisbon City Park
|
6-2
|
|
|
|
|
Ogden
vs.
Madrid
|
5:00 PM CT
|
Principal Park
|
3-0
|
|
|
|
|
Riceville
vs.
North Tama
|
5:00 PM CT
|
Riceville High School
|
12-3
|
|
|
|
|
MVAOCOU
vs.
Westwood
|
5:00 PM CT
|
TBA
|
8-7
|
WVC Tournament
|
|
|
|
MMCRU
vs.
Hinton
|
5:30 PM CT
|
MMCRU High School
|
5-4
|
|
|
|
|
Moravia
vs.
Twin Cedars
|
5:30 PM CT
|
Moravia High School
|
10-0
|
|
|
|
|
Mormon Trail
vs.
Melcher-Dallas
|
5:30 PM CT
|
Mormon Trail Elementary School
|
2-0
|
|
|
|
|
Moulton-Udell
vs.
Lamoni
|
5:30 PM CT
|
Moulton-Udell High School
|
1-0
|
FORFEIT
|
|
|
|
Murray
vs.
Ankeny Christian
|
5:30 PM CT
|
Murray High School
|
15-7
|
|
|
|
|
St. Albert
vs.
Denison-Schleswig
|
5:30 PM CT
|
St. Albert Catholic Schools
|
7-4
|
Game 1 of DH
|
|
|
|
West Hancock
vs.
Bishop Garrigan
|
5:30 PM CT
|
West Hancock High School
|
8-4
|
|
|
|
|
West Harrison
vs.
Coon Rapids-Bayard
|
5:30 PM CT
|
West Harrison High School
|
7-3
|
|
|
|
|
Belle Plaine
vs.
GMG
|
6:00 PM CT
|
Franklin Park
|
9-2
|
Varsity game only
|
|
|
|
Hartley-Melvin-Sanborn
vs.
West Bend-Mallard
|
6:00 PM CT
|
Hartley-Melvin-Sanborn High School HMS - Peterson Field
|
8-5
|
Varsity Only
|
|
|
|
Lynnville-Sully
vs.
Hudson
|
6:00 PM CT
|
Lynnville-Sully High School
|
12-9
|
JV / V
|
|
|
|
Mount Ayr
vs.
Southeast Warren
|
6:00 PM CT
|
Mount Ayr High School Raider Baseball Field
|
3-2
|
Senior Night
|
|
|
|
North Iowa
vs.
Eagle Grove
|
6:00 PM CT
|
North Iowa Community School
|
12-6
|
Varsity Only
|
|
|
|
New London
vs.
Don Bosco
|
6:30 PM
|
|
12-2
|
Game played in Norway Varsity Only
|
|
|
|
Burlington Notre Dame
vs.
Danville
|
7:00 PM CT
|
Burlington Notre Dame High School
|
12-2
|
Suspended - Lightning (Cont. on 06/24/22)
|
|
|
|
Calamus-Wheatland
vs.
Alburnett
|
7:00 PM CT
|
Calamus-Wheatland Elementary
|
|
CANCELLED
|
|
|
|
Easton Valley
vs.
Camanche
|
7:00 PM CT
|
Camanche Baseball "Gus Witt Field"
|
|
|
|
|
|
Interstate 35
vs.
Earlham
|
7:00 PM CT
|
Earlham High School
|
8-0
|
|
|
|
|
Grundy Center
vs.
BCLUW
|
7:00 PM CT
|
GC - Wilhelm Sports Complex
|
10-1
|
|
|
|
|
Gladbrook-Reinbeck
vs.
Union Community
|
7:00 PM CT
|
Gladbrook-Reinbeck High School
|
8-7
|
|
|
|
|
Glidden-Ralston
vs.
West Central Valley
|
7:00 PM CT
|
Glidden-Ralston High School
|
17-1
|
|
|
|
|
Kingsley-Pierson
vs.
Lawton-Bronson
|
7:00 PM CT
|
Kingsley-Pierson High School
|
12-2
|
Conference Tourney Semi-finals
|
|
|
|
Louisa-Muscatine
vs.
Lone Tree
|
7:00 PM CT
|
Louisa-Muscatine High School
|
11-3
|
|
|
|
|
Mediapolis
vs.
Hillcrest Academy
|
7:00 PM CT
|
Mediapolis High School
|
11-2
|
|
|
|
|
Prince of Peace
vs.
Starmont
|
7:00 PM CT
|
Nelson Corp Field
|
13-0
|
|
|
|
|
Pekin
vs.
Highland
|
7:00 PM CT
|
Pekin Community High School
|
9-6
|
|
|
|
|
Pleasantville
vs.
Collins-Maxwell
|
7:00 PM CT
|
Pleasantville Baseball Field
|
7-5
|
|
|
|
|
Postville
vs.
Kee
|
7:00 PM CT
|
Postville High School
|
16-1
|
|
|
|
|
South Hardin
vs.
Wapsie Valley
|
7:00 PM CT
|
South Hardin High School
|
8-4
|
|
|
|
|
South Winneshiek
vs.
North Fayette Valley
|
7:00 PM CT
|
South Winneshiek Baseball Field
|
12-5
|
JV/V
|
|
|
|
Grand View Christian
vs.
CAM
|
7:00 PM CT
|
The James W. Cownie Baseball Park
|
6-5
|
|
|
|
|
Woodbury Central
vs.
Ridge View
|
7:00 PM CT
|
Woodbury Central Community School
|
8-5
|
WVC Tournament Semi-finals
|
|
|
|
Stanton
vs.
Sidney
|
7:15 PM CT
|
Anderson Park
|
17-8
|
|
|
|
|
AHSTW
vs.
Missouri Valley
|
7:30 PM CT
|
AHSTW Community School
|
10-5
|
|
|
|
|
Audubon
vs.
Logan-Magnolia
|
7:30 PM CT
|
Audubon High School
|
12-8
|
|
|
|
|
North Union
vs.
Garner Hayfield Ventura
|
7:30 PM CT
|
Bancroft Memorial Park
|
14-4
|
|
|
|
|
Boyer Valley
vs.
Ar-We-Va
|
7:30 PM CT
|
Boyer Valley Middle/High School
|
12-5
|
|
|
|
|
East Union
vs.
Southwest Valley
|
7:30 PM CT
|
East Union Community School
|
18-2
|
Varsity
|
|
|
|
Exira-EHK
vs.
ACGC
|
7:30 PM CT
|
Exira-EHK High School
|
15-5
|
|
|
|
|
Forest City
vs.
Lake Mills
|
7:30 PM CT
|
Forest City High School
|
10-0
|
|
|
|
|
IKM-Manning
vs.
Treynor
|
7:30 PM CT
|
IKM-Manning Baseball Field
|
12-2
|
|
|
|
|
Newman Catholic
vs.
Saint Ansgar
|
7:30 PM CT
|
Newman Catholic High School
|
4-3
|
|
|
|
|
North Butler
vs.
Rockford
|
7:30 PM CT
|
North Butler Elementary
|
10-9
|
|
|
|
|
Northwood-Kensett
vs.
Osage
|
7:30 PM CT
|
Northwood-Kensett High School
|
23-4
|
|
|
|
|
Pocahontas Area
vs.
St. Edmond
|
7:30 PM CT
|
Pocahontas Area Athletic Complex
|
8-1
|
|
|
|
|
Underwood
vs.
Riverside
|
7:30 PM CT
|
Riverside High School
|
12-2
|
|
|
|
|
Sibley-Ocheyedan
vs.
Trinity Christian
|
7:30 PM CT
|
Sibley-Ocheyedan High School
|
7-1
|
|
|
|
|
St. Albert
vs.
Denison-Schleswig
|
7:30 PM CT
|
St. Albert Catholic Schools
|
7-4
|
Game 2 of DH
|
|
|
|
Martensdale-St Marys
vs.
Bedford
|
7:30 PM CT
|
St. Marys Baseball Field
|
13-3
|
MSTM Senior Night
|
|
|
|
Wayne
vs.
Lenox
|
7:30 PM CT
|
Wayne Sports Complex
|
5-2
|
|
|
|
|
West Fork
vs.
Hampton-Dumont-CAL
|
7:30 PM CT
|
West Fork Baseball/Softball Complex
|
15-0
|
|
|
|