|
Council Bluffs Lincoln
vs.
Sergeant Bluff-Luton
|
4:00 PM CT
|
Abraham Lincoln High School
|
10-0
|
|
|
|
|
Bishop Heelan
vs.
Council Bluffs Jefferson
|
4:00 PM CT
|
Briar Cliff University
|
12-2
|
|
|
|
|
Central DeWitt
vs.
West Delaware
|
5:00 PM CT
|
Central DeWitt High School
|
17-1
|
|
|
|
|
Maquoketa
vs.
Mount Vernon
|
5:00 PM CT
|
Maquoketa - Marlowe Athletic Complex
|
5-2
|
|
|
|
|
South Tama
vs.
Benton
|
5:00 PM CT
|
South Tama High School
|
5-4
|
|
|
|
|
Spirit Lake
vs.
Sioux Center
|
5:00 PM CT
|
Spirit Lake High School
|
4-3
|
|
|
|
|
Sioux City West
vs.
LeMars
|
5:30 PM CT
|
Sioux City West High School
|
22-5
|
|
|
|
|
Council Bluffs Lincoln
vs.
Sergeant Bluff-Luton
|
6:00 PM CT
|
Abraham Lincoln High School
|
13-3
|
|
|
|
|
Bishop Heelan
vs.
Council Bluffs Jefferson
|
6:00 PM CT
|
Briar Cliff University
|
13-7
|
|
|
|
|
Central DeWitt
vs.
West Delaware
|
7:00 PM CT
|
Central DeWitt High School
|
5-3
|
|
|
|
|
Decorah
vs.
Williamsburg
|
7:00 PM CT
|
Decorah High School
|
|
CXL
|
|
|
|
Waverly-Shell Rock
vs.
Denver
|
7:00 PM CT
|
Harms Stadium at Hertel Field - Wartburg Campus
|
11-1
|
|
|
|
|
Independence
vs.
Cedar Falls
|
7:00 PM CT
|
Independence High School
|
14-3
|
|
|
|
|
Maquoketa
vs.
Mount Vernon
|
7:00 PM CT
|
Maquoketa - Marlowe Athletic Complex
|
6-2
|
|
|
|
|
Davis County
vs.
Fort Madison
|
7:00 PM CT
|
Mustang Sports Complex
|
5-4
|
|
|
|
|
Spencer
vs.
MOC-Floyd Valley
|
7:00 PM CT
|
Spencer Senior High School
|
4-3
|
varsity only
|
|
|
|
Atlantic
vs.
Fremont-Mills
|
7:30 PM CT
|
Atlantic Middle School Baseball Field
|
10-0
|
|
|
|
|
Carroll
vs.
Harlan Community
|
7:30 PM CT
|
Carroll Athletic Stadium
|
16-2
|
|
|
|
|
Central Springs
vs.
Hampton-Dumont-CAL
|
7:30 PM CT
|
Central Springs High School
|
3-0
|
|
|
|
|
Denison-Schleswig
vs.
Kuemper Catholic
|
7:30 PM CT
|
Denison High School
|
12-0
|
|
|
|
|
Eagle Grove
vs.
West Bend-Mallard
|
7:30 PM CT
|
Greenwood Park
|
13-7
|
|
|
|
|
Humboldt
vs.
Boone
|
7:30 PM CT
|
Humboldt High School
|
15-9
|
|
|
|
|
Fairfield
vs.
Centerville
|
7:30 PM CT
|
Indian Hills Community College
|
19-6
|
|
|
|
|
Knoxville
vs.
Grinnell
|
7:30 PM CT
|
Knoxville High School
|
15-1
|
|
|
|
|
Newton
vs.
Des Moines East
|
7:30 PM CT
|
Newton High School
|
4-2
|
|
|
|
|
Oskaloosa
vs.
Eddyville-Blakesburg-Fremont
|
7:30 PM CT
|
Oskaloosa High School
|
6-4
|
|
|
|
|
Pella
vs.
North Polk
|
7:30 PM CT
|
Pella High School
|
3-1
|
|
|
|
|
Pocahontas Area
vs.
Algona
|
7:30 PM CT
|
Pocahontas Area Athletic Complex
|
11-6
|
|
|
|
|
Des Moines Roosevelt
vs.
Saydel
|
7:30 PM CT
|
Roosevelt High School
|
10-0
|
JV @ 5:00, Varsity @ 7:30
|
|
|
|
Sioux City West
vs.
LeMars
|
7:30 PM CT
|
Sioux City West High School
|
6-4
|
|
|
|
|
South Tama
vs.
Benton
|
7:30 PM CT
|
South Tama High School
|
11-4
|
|
|
|
|
St. Albert
vs.
Storm Lake
|
7:30 PM CT
|
St. Albert Catholic Schools
|
11-5
|
|
|
|
|
Webster City
vs.
Nevada
|
7:30 PM CT
|
Webster City High School
|
13-11
|
|
|
|
|
Winterset
vs.
Nodaway Valley
|
7:30 PM CT
|
Winterset High School
|
4-2
|
|
|
|