|
South Hamilton
vs.
Hudson
|
9:00 AM CT
|
Hudson Athletic Complex
|
12-6
|
Hudson Tournament
|
|
|
|
Webster City
vs.
Newell-Fonda
|
9:00 AM CT
|
Newell Fonda Baseball Field
|
9-7
|
|
|
|
|
Woodbine
vs.
Logan-Magnolia
|
9:00 AM CT
|
Woodbine Athletic Complex Baseball Field
|
10-0
|
|
|
|
|
Anamosa
vs.
Clinton
|
10:00 AM CT
|
Anamosa Middle School
|
8-7
|
Tournament
|
|
|
|
BGM
vs.
Cardinal
|
10:00 AM CT
|
BGM High School
|
15-12
|
|
|
|
|
Bishop Heelan
vs.
Remsen St. Mary's
|
10:00 AM CT
|
Briar Cliff University
|
3-0
|
CYO Tournament
|
|
|
|
|
10:00 AM CT
|
Coon Rapids-Bayard School John & Lisa Waddle Baseball Park |
|
Crusader Baseball Invitational
|
|
|
|
Coon Rapids-Bayard
vs.
Kee
|
10:00 AM CT
|
Coon Rapids-Bayard School John & Lisa Waddle Baseball Park
|
1-0
|
|
|
|
|
Coon Rapids-Bayard
vs.
Kee
|
10:00 AM CT
|
Coon Rapids-Bayard School John & Lisa Waddle Baseball Park
|
|
|
|
|
|
ADM
vs.
Greene County
|
10:00 AM CT
|
DMACC Boone Campus
|
10-1
|
Boone Invitational
|
|
|
|
Eddyville-Blakesburg-Fremont
vs.
Pella Christian
|
10:00 AM CT
|
Eddyville Blakesburg Fremont Schools
|
13-4
|
|
|
|
|
Hudson
vs.
Iowa Falls-Alden
|
10:00 AM CT
|
Hudson Athletic Complex
|
10-1
|
Hudson Tournament
|
|
|
|
Lake Mills
vs.
Northwood-Kensett
|
10:00 AM CT
|
Lake Mills Sports Complex Baseball Field
|
12-7
|
Tournament
|
|
|
|
Martensdale-St Marys
vs.
Perry
|
10:00 AM CT
|
Martensdale-St. Marys Baseball Field
|
6-3
|
Game 1 of MSTM Tournament
|
|
|
|
|
10:00 AM CT
|
Memorial Park |
|
Boone Invitational
|
|
|
|
Boone
vs.
Algona
|
10:00 AM CT
|
Memorial Park
|
12-6
|
|
|
|
|
Kuemper Catholic
vs.
St. Edmond
|
10:00 AM CT
|
Merchants Park
|
14-4
|
CYO Tournament
|
|
|
|
Unity Christian
vs.
MOC-Floyd Valley
|
10:00 AM CT
|
MOC-Floyd Valley High School Dutchmen Field
|
13-3
|
Dutch Tournament
|
|
|
|
Turkey Valley
vs.
Oelwein
|
10:00 AM CT
|
Oelwein Sports Complex
|
5-1
|
|
|
|
|
Red Oak
vs.
Treynor
|
10:00 AM CT
|
Red Oak Legion Field
|
13-1
|
|
|
|
|
Storm Lake
vs.
Sioux Center
|
10:00 AM CT
|
Storm Lake High School
|
7-6
|
|
|
|
|
Davenport West
vs.
Williamsburg
|
11:00 AM CT
|
Dav. West BB/SB Complex
|
5-2
|
Game 1
|
|
|
|
Davenport Central
vs.
Washington
|
11:00 AM CT
|
Davenport Brady St. Stadium
|
12-1
|
|
|
|
|
South Hamilton
vs.
Gladbrook-Reinbeck
|
11:00 AM CT
|
Hudson Athletic Complex
|
7-6
|
Hudson Tournament Game #1
|
|
|
|
Iowa City High
vs.
Waukee Northwest
|
11:00 AM CT
|
Norway Intermediate School
|
11-5
|
Varsity Game
|
|
|
|
Solon
vs.
Iowa City West
|
11:00 AM CT
|
Solon Recreation and Nature Area Baseball Field
|
11-9
|
|
|
|
|
Waterloo West
vs.
Columbus Catholic
|
11:00 AM CT
|
Waterloo West High School Baseball Field
|
8-7
|
|
|
|
|
MVAOCOU
vs.
Logan-Magnolia
|
11:00 AM CT
|
Woodbine Athletic Complex Baseball Field
|
11-3
|
|
|
|
|
Webster City
vs.
Don Bosco
|
11:30 AM CT
|
Newell-Fonda Community School
|
9-7
|
|
|
|
|
Anamosa
vs.
Clinton
|
12:00 PM CT
|
Anamosa Middle School
|
18-16
|
|
|
|
|
Cardinal
vs.
Grand View Christian
|
12:00 PM CT
|
BGM High School
|
9-1
|
|
|
|
|
Remsen St. Mary's
vs.
St. Albert
|
12:00 PM CT
|
Briar Cliff University
|
5-4
|
CYO Tournament
|
|
|
|
Carlisle
vs.
Van Meter
|
12:00 PM CT
|
Carlisle High School
|
7-6
|
|
|
|
|
Bedford
vs.
Pleasantville
|
12:00 PM CT
|
Coon Rapids-Bayard School John & Lisa Waddle Baseball Park
|
3-2
|
Crusader Baseball Invitational
|
|
|
|
Pekin
vs.
North Mahaska
|
12:00 PM CT
|
Eddyville Blakesburg Fremont Schools
|
12-5
|
|
|
|
|
Hartley-Melvin-Sanborn
vs.
Cherokee Washington
|
12:00 PM CT
|
Hartley-Melvin-Sanborn High School
|
|
CXL
Non-conference
|
|
|
|
Indianola
vs.
Ankeny Christian
|
12:00 PM CT
|
Martensdale-St. Marys Baseball Field Field
|
4-2
|
|
|
|
|
Bishop Garrigan
vs.
Gehlen Catholic
|
12:00 PM CT
|
Merchants Park
|
4-3
|
CYO Tournament
|
|
|
|
Akron-Westfield
vs.
Kingsley-Pierson
|
12:00 PM CT
|
MOC-Floyd Valley High School Dutchmen Field
|
7-1
|
Dutch Tournament
|
|
|
|
Akron-Westfield
vs.
Kingsley-Pierson
|
12:00 PM CT
|
MOC-Floyd Valley Softball/Baseball Dutchmen Baseball Field
|
|
|
|
|
|
Woodbury Central
vs.
Sioux Center
|
12:00 PM CT
|
Storm Lake High School
|
8-1
|
|
|
|
|
Central Lyon
vs.
Spencer
|
12:30 PM CT
|
Borman Forster Fields Baseball Field
|
12-0
|
Doubleheader Game 1
|
|
|
|
ADM
vs.
Algona
|
12:30 PM CT
|
DMACC Boone Campus
|
6-1
|
Boone Invitational
|
|
|
|
Saint Ansgar
vs.
Hampton-Dumont-CAL
|
12:30 PM CT
|
Lake Mills Senior High School
|
7-6
|
|
|
|
|
Clarinda
vs.
Missouri Valley
|
12:30 PM CT
|
Lied Recreation Center
|
13-3
|
|
|
|
|
Boone
vs.
Greene County
|
12:30 PM CT
|
Memorial Park
|
16-1
|
|
|
|
|
Wahlert Catholic
vs.
West Delaware
|
1:00 PM CT
|
McAleece Park and Recreation Complex
|
4-3
|
JV Game at 11:00
|
|
|
|
Cedar Falls
vs.
Waukee Northwest
|
1:00 PM CT
|
Norway Intermediate School
|
4-1
|
Varsity Game
|
|
|
|
Woodbine
vs.
MVAOCOU
|
1:00 PM CT
|
Woodbine Athletic Complex Baseball Field
|
4-1
|
|
|
|
|
Davenport West
vs.
Washington
|
1:30 PM CT
|
Dav. West BB/SB Complex
|
11-1
|
Game 2
|
|
|
|
Davenport Central
vs.
Williamsburg
|
1:30 PM CT
|
Davenport Brady St. Stadium
|
14-6
|
|
|
|
|
Grand View Christian
vs.
BGM
|
2:00 PM CT
|
BGM High School
|
2-0
|
|
|
|
|
St. Albert
vs.
Bishop Heelan
|
2:00 PM CT
|
Briar Cliff University
|
10-0
|
|
|
|
|
Bedford
vs.
Kee
|
2:00 PM CT
|
Coon Rapids-Bayard School John & Lisa Waddle Baseball Park
|
6-0
|
Crusader Baseball Invitational
|
|
|
|
Grinnell
vs.
West Branch
|
2:00 PM CT
|
Grinnell Community Senior High School
|
11-1
|
|
|
|
|
Ankeny Christian
vs.
Perry
|
2:00 PM CT
|
Martensdale-St. Marys Baseball Field
|
6-5
|
|
|
|
|
Bishop Garrigan
vs.
St. Edmond
|
2:00 PM CT
|
Merchants Park
|
12-5
|
CYO
|
|
|
|
Akron-Westfield
vs.
Unity Christian
|
2:00 PM CT
|
MOC-Floyd Valley High School Dutchmen Field
|
4-3
|
Dutch Tournament
|
|
|
|
Newell-Fonda
vs.
Don Bosco
|
2:00 PM CT
|
Newell Fonda Baseball Field
|
10-0
|
|
|
|
|
Storm Lake
vs.
Woodbury Central
|
2:00 PM CT
|
Storm Lake High School
|
16-6
|
|
|
|
|
Iowa Falls-Alden
vs.
South Hamilton
|
2:30 PM CT
|
Hudson Athletic Complex
|
12-6
|
|
|
|
|
Eddyville-Blakesburg-Fremont
vs.
Pekin
|
3:00 PM
|
|
9-6
|
|
|
|
|
Johnston
vs.
Davenport North
|
3:00 PM
|
|
11-1
|
|
|
|
|
Central Lyon
vs.
Spencer
|
3:00 PM CT
|
Borman Forster Fields Baseball Field
|
|
CXL
Doubleheader Game 2: cancelled due to rain
|
|
|
|
Pleasantville
vs.
Coon Rapids-Bayard
|
4:00 PM CT
|
Coon Rapids-Bayard School John & Lisa Waddle Baseball Park
|
5-4
|
|
|
|
|
Pleasantville
vs.
Coon Rapids-Bayard
|
4:00 PM CT
|
Coon Rapids-Bayard School John & Lisa Waddle Baseball Park
|
|
|
|
|
|
Pleasantville
vs.
Coon Rapids-Bayard
|
4:00 PM CT
|
Coon Rapids-Bayard School John & Lisa Waddle Baseball Park
|
|
|
|
|
|
Hampton-Dumont-CAL
vs.
Northwood-Kensett
|
4:00 PM CT
|
Lake Mills Senior High School
|
11-10
|
|
|
|
|
Saint Ansgar
vs.
Lake Mills
|
4:00 PM CT
|
Lake Mills Senior High School
|
10-2
|
|
|
|
|
Kuemper Catholic
vs.
Gehlen Catholic
|
4:00 PM CT
|
Merchants Park
|
4-1
|
|
|
|
|
MOC-Floyd Valley
vs.
Kingsley-Pierson
|
4:00 PM CT
|
MOC-Floyd Valley High School Dutchmen Field
|
5-0
|
Dutch Tournament
|
|
|
|
Iowa City High
vs.
Southeast Polk
|
4:00 PM CT
|
Norway Intermediate School
|
5-4
|
|
|
|
|
Martensdale-St Marys
vs.
Indianola
|
4:30 PM CT
|
Martensdale-St. Marys Baseball Field Field
|
17-4
|
|
|
|
|
North Mahaska
vs.
Pella Christian
|
5:00 PM CT
|
Eddyville Blakesburg Fremont Schools
|
15-5
|
|
|
|
|
Hudson
vs.
Gladbrook-Reinbeck
|
5:00 PM CT
|
Hudson Athletic Complex
|
15-3
|
Hudson Tournament
|
|
|
|
Cedar Falls
vs.
Southeast Polk
|
6:30 PM CT
|
Norway Intermediate School
|
5-1
|
Norway, Iowa
|
|
|