|
Clayton Ridge
vs.
Kee
|
4:00 PM CT
|
Clayton Ridge Elementary School
|
13-1
|
|
|
|
|
Turkey Valley
vs.
Waukon
|
4:00 PM CT
|
Turkey Valley Community School
|
6-0
|
|
|
|
|
Sioux Center
vs.
George-Little Rock
|
5:00 PM
|
|
11-1
|
|
|
|
|
Alburnett
vs.
Springville
|
5:00 PM CT
|
Alburnett High School Baseball Field
|
6-3
|
|
|
|
|
Calamus-Wheatland
vs.
Easton Valley
|
5:00 PM CT
|
Calamus Elementary School
|
12-2
|
Double Header
|
|
|
|
Camanche
vs.
Prince of Peace
|
5:00 PM CT
|
Camanche Baseball "Gus Witt Field"
|
13-8
|
|
|
|
|
Marquette Catholic
vs.
Lisbon
|
5:00 PM CT
|
Cole Park, Bellevue
|
4-3
|
|
|
|
|
Edgewood-Colesburg
vs.
East Buchanan
|
5:00 PM CT
|
Community Dreams Field Baseball Diamond
|
4-2
|
|
|
|
|
Durant
vs.
Regina Catholic
|
5:00 PM CT
|
Durant High School
|
11-5
|
|
|
|
|
Gladbrook-Reinbeck
vs.
AGWSR
|
5:00 PM CT
|
Gladbrook-Reinbeck High School
|
10-2
|
Varsity Game #1
|
|
|
|
Iowa Valley
vs.
Montezuma
|
5:00 PM CT
|
Iowa Valley Elem. School Baseball Field
|
5-4
|
|
|
|
|
Union Community
vs.
Wapsie Valley
|
5:00 PM CT
|
La Porte City Elementary School
|
8-1
|
|
|
|
|
Midland
vs.
North Cedar
|
5:00 PM CT
|
Lowden Memorial Park
|
22-0
|
Double Header
|
|
|
|
Central City
vs.
Maquoketa Valley
|
5:00 PM CT
|
Maquoketa - Marlowe Athletic Complex
|
8-3
|
|
|
|
|
English Valleys
vs.
HLV
|
5:00 PM CT
|
North English Baseball Field
|
7-1
|
|
|
|
|
Riceville
vs.
Janesville
|
5:00 PM CT
|
Riceville High School
|
7-0
|
|
|
|
|
South Winneshiek
vs.
Postville
|
5:00 PM CT
|
South Winneshiek High School
|
18-2
|
|
|
|
|
Starmont
vs.
North Linn
|
5:00 PM CT
|
Starmont High School
|
6-5
|
|
|
|
|
Ar-We-Va
vs.
West Harrison
|
5:30 PM CT
|
Ar-We-Va High School Ar-We-Va High School
|
15-0
|
|
|
|
|
Hillcrest Academy
vs.
Mediapolis
|
5:30 PM CT
|
Hillcrest Academy
|
9-6
|
|
|
|
|
Clarinda
vs.
St. Albert
|
5:30 PM CT
|
Lied Recreation Center
|
13-11
|
Game 1 of DH - Senior Night (Prior to DH)
|
|
|
|
Lone Tree
vs.
New London
|
5:30 PM CT
|
Lone Tree High School
|
6-2
|
|
|
|
|
Louisa-Muscatine
vs.
Burlington Notre Dame
|
5:30 PM CT
|
Louisa-Muscatine High School
|
9-0
|
|
|
|
|
Moravia
vs.
Central Decatur
|
5:30 PM CT
|
Moravia High School
|
6-5
|
|
|
|
|
Mormon Trail
vs.
East Union
|
5:30 PM CT
|
Mormon Trail Elementary School
|
16-3
|
|
|
|
|
Murray
vs.
Mount Ayr
|
5:30 PM CT
|
Murray High School
|
12-1
|
|
|
|
|
OABCIG
vs.
Lawton-Bronson
|
5:30 PM CT
|
OABCIG Senior High School
|
10-6
|
|
|
|
|
Pekin
vs.
Van Buren County
|
5:30 PM CT
|
Pekin Community High School
|
12-7
|
|
|
|
|
Siouxland Christian
vs.
Westwood
|
5:30 PM CT
|
Siouxland Christian School
|
14-1
|
|
|
|
|
Belle Plaine
vs.
Colfax-Mingo
|
6:00 PM CT
|
Belle Plaine High School
|
10-0
|
|
|
|
|
BGM
vs.
Danville
|
6:00 PM CT
|
BGM High School
|
11-4
|
|
|
|
|
Clayton Ridge
vs.
Kee
|
6:00 PM CT
|
Clayton Ridge Elementary School
|
11-2
|
|
|
|
|
Griswold
vs.
Essex
|
6:00 PM CT
|
Griswold High School
|
15-14
|
|
|
|
|
Keota
vs.
North Mahaska
|
6:00 PM CT
|
Keota High School
|
9-6
|
|
|
|
|
Lenox
vs.
Stanton
|
6:00 PM CT
|
Lenox Jr/Sr High School Baseball Field
|
11-1
|
|
|
|
|
Martensdale-St Marys
vs.
Nodaway Valley
|
6:00 PM CT
|
Martensdale-St. Marys Baseball Field Field
|
12-2
|
Make-Up Date, Varsity Only, No Admission
|
|
|
|
Nashua-Plainfield
vs.
North Butler
|
6:00 PM CT
|
Nashua Baseball Field
|
7-1
|
|
|
|
|
Sigourney
vs.
Lynnville-Sully
|
6:00 PM CT
|
Sigourney High School
|
13-2
|
Varsity / JV
|
|
|
|
Trinity Christian
vs.
Unity Christian
|
6:00 PM CT
|
Trinity Christian High School
|
8-1
|
War Eagle Conference
|
|
|
|
Turkey Valley
vs.
Waukon
|
6:00 PM CT
|
Turkey Valley Community School
|
10-0
|
|
|
|
|
West Central Valley
vs.
Madrid
|
6:00 PM CT
|
West Central Valley High School
|
12-3
|
|
|
|
|
ACGC
vs.
Panorama
|
7:00 PM CT
|
AC/GC High School
|
6-3
|
|
|
|
|
Alburnett
vs.
Springville
|
7:00 PM CT
|
Alburnett High School Baseball Field
|
11-3
|
|
|
|
|
Calamus-Wheatland
vs.
Easton Valley
|
7:00 PM CT
|
Calamus Elementary School
|
3-1
|
|
|
|
|
Camanche
vs.
Prince of Peace
|
7:00 PM CT
|
Camanche Baseball "Gus Witt Field"
|
|
|
|
|
|
Marquette Catholic
vs.
Lisbon
|
7:00 PM CT
|
Cole Park, Bellevue
|
9-2
|
|
|
|
|
Edgewood-Colesburg
vs.
East Buchanan
|
7:00 PM CT
|
Community Dreams Field Baseball Diamond
|
7-6
|
|
|
|
|
Dunkerton
vs.
Don Bosco
|
7:00 PM CT
|
Dunkerton High School
|
17-4
|
|
|
|
|
Durant
vs.
Regina Catholic
|
7:00 PM CT
|
Durant High School
|
11-1
|
|
|
|
|
Emmetsburg
vs.
Newell-Fonda
|
7:00 PM CT
|
Emmetsburg Baseball Field
|
6-3
|
|
|
|
|
Gladbrook-Reinbeck
vs.
AGWSR
|
7:00 PM CT
|
Gladbrook-Reinbeck High School
|
14-4
|
Varsity Game #2
|
|
|
|
GMG
vs.
BCLUW
|
7:00 PM CT
|
GMG Baseball/Softball Fields GMG Baseball Field
|
7-4
|
|
|
|
|
Harris-Lake Park
vs.
Remsen St. Mary's
|
7:00 PM CT
|
Harris-Lake Park Jr-Sr High School
|
14-0
|
|
|
|
|
Union Community
vs.
Wapsie Valley
|
7:00 PM CT
|
La Porte City Elementary School
|
12-2
|
|
|
|
|
North Cedar
vs.
Midland
|
7:00 PM CT
|
Lowden Memorial Park
|
12-1
|
|
|
|
|
North Tama
vs.
Baxter
|
7:00 PM CT
|
North Tama Athletic Complex Baseball Field
|
10-0
|
|
|
|
|
Riverside
vs.
Underwood
|
7:00 PM CT
|
Riverside High School
|
16-1
|
|
|
|
|
South O'Brien
vs.
West Sioux
|
7:00 PM CT
|
South O'Brien - Swanson Sports Complex
|
14-0
|
|
|
|
|
South Winneshiek
vs.
Postville
|
7:00 PM CT
|
South Winneshiek High School
|
11-1
|
|
|
|
|
Starmont
vs.
North Linn
|
7:00 PM CT
|
Starmont High School
|
10-5
|
|
|
|
|
Grand View Christian
vs.
Twin Cedars
|
7:00 PM CT
|
The James W. Cownie Baseball Park
|
6-5
|
|
|
|
|
Van Meter
vs.
Earlham
|
7:00 PM CT
|
Van Meter School
|
10-4
|
|
|
|
|
Woodbine
vs.
Boyer Valley
|
7:00 PM CT
|
Woodbine Athletic Complex Baseball Field
|
7-2
|
|
|
|
|
Colo-Nesco
vs.
Collins-Maxwell
|
7:15 PM CT
|
Colo-NESCO Elementary School Duane Newton Field
|
12-1
|
|
|
|
|
IKM-Manning
vs.
Treynor
|
7:15 PM CT
|
IKM-Manning Baseball Field
|
12-6
|
|
|
|
|
Sioux Center
vs.
George-Little Rock
|
7:30 PM
|
|
13-3
|
|
|
|
|
Audubon
vs.
Logan-Magnolia
|
7:30 PM CT
|
Audubon High School
|
7-1
|
|
|
|
|
North Union
vs.
Lake Mills
|
7:30 PM CT
|
Bancroft Memorial Park
|
12-8
|
|
|
|
|
Coon Rapids-Bayard
vs.
CAM
|
7:30 PM CT
|
Coon Rapids-Bayard School Baseball Field
|
10-0
|
|
|
|
|
Fremont-Mills
vs.
East Mills
|
7:30 PM CT
|
Fremont-Mills High School
|
5-3
|
|
|
|
|
Gehlen Catholic
vs.
Central Lyon
|
7:30 PM CT
|
Gehlen Catholic High School
|
10-1
|
|
|
|
|
St. Edmond
vs.
Algona
|
7:30 PM CT
|
Harlan Rogers Sports Complex
|
8-1
|
|
|
|
|
Hartley-Melvin-Sanborn
vs.
Akron-Westfield
|
7:30 PM CT
|
Hartley-Melvin-Sanborn High School
|
8-0
|
|
|
|
|
Clarinda
vs.
St. Albert
|
7:30 PM CT
|
Lied Recreation Center
|
16-0
|
Game 2 of DH
|
|
|
|
Maquoketa Valley
vs.
Central City
|
7:30 PM CT
|
Maquoketa Valley High School
|
16-8
|
|
|
|
|
MMCRU
vs.
Hinton
|
7:30 PM CT
|
MMCRU Middle School
|
4-2
|
|
|
|
|
MVAOCOU
vs.
Kingsley-Pierson
|
7:30 PM CT
|
MVAOCOU High School
|
13-2
|
|
|
|
|
North Iowa
vs.
Bishop Garrigan
|
7:30 PM CT
|
North Iowa Community School
|
17-0
|
|
|
|
|
Northwood-Kensett
vs.
Central Springs
|
7:30 PM CT
|
Northwood-Kensett High School
|
14-1
|
|
|
|
|
Red Oak
vs.
Southwest Valley
|
7:30 PM CT
|
Red Oak Legion Field
|
10-0
|
|
|
|
|
Woodbury Central
vs.
River Valley
|
7:30 PM CT
|
River Valley Community School
|
|
|
|
|
|
Rockford
vs.
Saint Ansgar
|
7:30 PM CT
|
Rockford High School
|
18-0
|
Game
|
|
|
|
West Marshall
vs.
South Hamilton
|
7:30 PM CT
|
Schilling Field
|
3-2
|
Baseball moved to State Center due to field conditions at South Hamilton
|
|
|
|
Southeast Valley
vs.
West Bend-Mallard
|
7:30 PM CT
|
Southeast Valley Baseball Diamond
|
9-0
|
|
|
|
|
GTRA
vs.
Sioux Central
|
7:30 PM CT
|
Titan Athletic Complex
|
12-2
|
|
|
|
|
West Fork
vs.
Osage
|
7:30 PM CT
|
West Fork High School
|
4-2
|
|
|
|
|
West Monona
vs.
Ridge View
|
7:30 PM CT
|
West Monona High School
|
15-0
|
|
|
|