|
Heartland Christian
vs.
Whiting
|
4:30 PM CT
|
Cedar Bluffs
|
53-13
|
Frontier Conf Tournament Consolation Bracket
|
|
|
|
Prince of Peace
vs.
Edgewood-Colesburg
|
5:30 PM CT
|
Prince of Peace O'Donnell Sports Center
|
49-36
|
|
|
|
|
Moravia
vs.
Lamoni
|
6:00 PM CT
|
Ankeny Christian Academy
|
59-43
|
BGC Conference Tournament
|
|
|
|
Diagonal
vs.
Seymour
|
6:00 PM CT
|
Murray High School
|
|
CXL
Cancelled: Conference Tournament Consolation
|
|
|
|
Murray
vs.
Orient-Macksburg
|
6:00 PM CT
|
Murray High School
|
67-24
|
BGC Tournament Consolation
|
|
|
|
West Central
vs.
South Winneshiek
|
6:15 PM CT
|
West Central Community School
|
84-55
|
|
|
|
|
Martensdale-St Marys
vs.
Lenox
|
6:45 PM CT
|
Martensdale-St. Marys High School
|
66-55
|
|
|
|
|
Alburnett
vs.
Beckman Catholic
|
7:00 PM CT
|
Alburnett High School
|
60-52
|
Senior Night
|
|
|
|
Boyer Valley
vs.
Griswold
|
7:00 PM CT
|
Boyer Valley Middle/High School
|
79-43
|
|
|
|
|
Lisbon
vs.
Wilton
|
7:00 PM CT
|
Lisbon Community High School
|
74-67
|
|
|
|
|
Ankeny Christian
vs.
Mormon Trail
|
7:30 PM CT
|
Ankeny Christian Academy
|
61-60
|
Semi Finals of Bluegrass Tournament
|
|
|
|
Central Elkader
vs.
Clayton Ridge
|
7:30 PM CT
|
Central Elkader Jr Sr High School
|
59-20
|
|
|
|
|
Collins-Maxwell
vs.
Paton-Churdan
|
7:30 PM CT
|
Collins-Maxwell High School
|
|
CXL
Cancelled
|
|
|
|
Dunkerton
vs.
Sumner-Fredericksburg
|
7:30 PM CT
|
Dunkerton High School
|
76-50
|
Senior Night
|
|
|
|
East Marshall
vs.
Hudson
|
7:30 PM CT
|
East Marshall High School
|
71-44
|
|
|
|
|
George-Little Rock
vs.
Harris-Lake Park
|
7:30 PM CT
|
George Little Rock Community School
|
64-47
|
|
|
|
|
Hartley-Melvin-Sanborn
vs.
Boyden-Hull
|
7:30 PM CT
|
Hartley-Melvin-Sanborn High School
|
96-56
|
|
|
|
|
Iowa Valley
vs.
GMG
|
7:30 PM CT
|
Iowa Valley High School
|
82-47
|
|
|
|
|
Keota
vs.
Colfax-Mingo
|
7:30 PM CT
|
Keota High School
|
58-57
|
|
|
|
|
Louisa-Muscatine
vs.
Columbus
|
7:30 PM CT
|
Louisa-Muscatine High School
|
33-27
|
|
|
|
|
Montezuma
vs.
Albia
|
7:30 PM CT
|
Montezuma High School
|
65-43
|
|
|
|
|
North Butler
vs.
Hampton-Dumont-CAL
|
7:30 PM CT
|
North Butler High School
|
58-39
|
|
|
|
|
Pocahontas Area
vs.
Storm Lake St. Mary's
|
7:30 PM CT
|
Pocahontas Area High School
|
69-52
|
|
|
|
|
Rockford
vs.
Northwood-Kensett
|
7:30 PM CT
|
Rockford High School
|
57-44
|
|
|
|
|
Saydel
vs.
Ogden
|
7:30 PM CT
|
Saydel High School
|
62-41
|
|
|
|
|
Sidney
vs.
Bedford
|
7:30 PM CT
|
Sidney High School
|
47-44
|
|
|
|
|
Stanton
vs.
CAM
|
7:30 PM CT
|
Stanton High School
|
73-71
|
|
|
|
|
Trinity Christian
vs.
Akron-Westfield
|
7:30 PM CT
|
Trinity Christian High School
|
52-44
|
|
|
|
|
Twin Cedars
vs.
Moulton-Udell
|
7:30 PM CT
|
Twin Cedars High School
|
57-25
|
Conference Tourney
|
|
|
|
West Bend-Mallard
vs.
St. Edmond
|
7:30 PM CT
|
West Bend-Mallard High School
|
51-34
|
|
|
|
|
Colo-Nesco
vs.
BCLUW
|
7:45 PM CT
|
Colo-NESCO Jr/Sr High School
|
56-47
|
|
|
|
|
Clarksville
vs.
East Buchanan
|
8:00 PM CT
|
Clarksville High School
|
66-58
|
|
|
|
|
Durant
vs.
Marquette Catholic
|
8:00 PM CT
|
Durant High School
|
54-51
|
|
|
|