|
West Harrison
vs.
Exira-EHK
|
6:30 PM CT
|
Harlan High School
|
71-52
|
1A-8 Semifinal
|
|
|
|
Underwood
vs.
Treynor
|
7:00 PM CT
|
Abraham Lincoln High School
|
63-53
|
2A-8 Semifinal
|
|
|
|
Beckman Catholic
vs.
MFL MarMac
|
7:00 PM CT
|
Central Elkader Jr Sr High School
|
54-51
|
2A-4 Semifinal
|
|
|
|
Gehlen Catholic
vs.
Newell-Fonda
|
7:00 PM CT
|
Cherokee High School
|
79-77
|
1A-1 Semifinal
|
|
|
|
Newell-Fonda
vs.
Gehlen Catholic
|
7:00 PM CT
|
Cherokee Washington High School
|
|
District Finals
|
|
|
|
Dunkerton
vs.
South Hamilton
|
7:00 PM CT
|
Clarksville High School
|
52-34
|
1A-2 Semifinal
|
|
|
|
Newman Catholic
vs.
North Union
|
7:00 PM CT
|
Clear Lake High School
|
65-57
|
1A-2 Semifinal
|
|
|
|
Grand View Christian
vs.
Lenox
|
7:00 PM CT
|
Creston High School
|
94-47
|
1A-7 Semifinal
|
|
|
|
Aplington-Parkersburg
vs.
Jesup
|
7:00 PM CT
|
Cyclone Center
|
74-58
|
2A-5 Semifinal
|
|
|
|
West Burlington
vs.
Albia
|
7:00 PM CT
|
Davis County High School
|
49-32
|
2A-6 Semifinal
|
|
|
|
Hudson
vs.
Union Community
|
7:00 PM CT
|
Dike-New Hartford High School
|
79-54
|
2A-3 Semifinal
|
|
|
|
Kuemper Catholic
vs.
OABCIG
|
7:00 PM CT
|
East Sac County Elementary School
|
79-57
|
2A-2 Semifinal
|
|
|
|
Lake Mills
vs.
Osage
|
7:00 PM CT
|
Garner-Hayfield-Ventura High School
|
72-47
|
2A-4 Semifinal
|
|
|
|
Roland-Story
vs.
South Hardin
|
7:00 PM CT
|
Gilbert High School
|
61-55
|
2A-3 Semifinal
|
|
|
|
Gladbrook-Reinbeck
vs.
Keota
|
7:00 PM CT
|
Grinnell Community Senior High School
|
77-57
|
1A-6 Semifinal
|
|
|
|
ACGC
vs.
Coon Rapids-Bayard
|
7:00 PM CT
|
Hoover High School
|
67-42
|
1A-7 Semifinal
|
|
|
|
North Linn
vs.
Maquoketa Valley
|
7:00 PM CT
|
Independence High School
|
78-45
|
1A-3 Semifinal
|
|
|
|
Lynnville-Sully
vs.
North Mahaska
|
7:00 PM CT
|
Knoxville High School
|
62-42
|
1A-6 Semifinal
|
|
|
|
Marquette Catholic
vs.
Prince of Peace
|
7:00 PM CT
|
Maquoketa High School
|
76-56
|
1A-4 Semifinal
|
|
|
|
Alburnett
vs.
Monticello
|
7:00 PM CT
|
Marion High School
|
57-51
|
2A-5 Semifinal
|
|
|
|
Winfield-Mt Union
vs.
New London
|
7:00 PM CT
|
Mediapolis High School
|
58-52
|
1A-4 Semifinal
|
|
|
|
Central Lyon
vs.
West Sioux
|
7:00 PM CT
|
MOC-Floyd Valley High School
|
65-50
|
2A-8 Semifinal
|
|
|
|
Madrid
vs.
Mount Ayr
|
7:00 PM CT
|
Nodaway Valley High School
|
67-59
|
1A-5 Semifinal
|
|
|
|
West Lyon
vs.
Emmetsburg
|
7:00 PM CT
|
Okoboji High School
|
66-55
|
2A-1 Semifinal
|
|
|
|
Eddyville-Blakesburg-Fremont
vs.
Des Moines Christian
|
7:00 PM CT
|
Oskaloosa High School
|
55-54
|
2A-7 Semifinal
|
|
|
|
Baxter
vs.
Montezuma
|
7:00 PM CT
|
Pleasantville High School
|
82-69
|
1A-5 Semifinal
|
|
|
|
Western Christian
vs.
Estherville Lincoln Central
|
7:00 PM CT
|
Sheldon High School
|
69-58
|
2A-1 Semifinal
|
|
|
|
East Mills
vs.
Bedford
|
7:00 PM CT
|
Shenandoah High School
|
44-35
|
1A-8 Semifinal
|
|
|
|
Remsen St. Mary's
vs.
South O'Brien
|
7:00 PM CT
|
Sioux Center High School
|
68-51
|
1A-1 Semifinal
|
|
|
|
Wapsie Valley
vs.
Central City
|
7:00 PM CT
|
Starmont High School
|
71-42
|
1A-3 Semifinal
|
|
|
|
Sioux Central
vs.
South Central Calhoun
|
7:00 PM CT
|
Storm Lake High School
|
80-59
|
2A-2 Semifinal
|
|
|
|
AHSTW
vs.
Van Meter
|
7:00 PM CT
|
West Central Valley High School
|
64-49
|
2A-7 Semifinal
|
|
|
|
Wilton
vs.
Pella Christian
|
7:00 PM CT
|
Williamsburg High School
|
68-65
|
2A-6 Semifinal
|
|
|