|
Prairie
vs.
Excelsior MS
|
3:15 PM CT
|
Prairie Point Middle School Prairie Point North Gym
|
|
Prairie Black vs Excelsior
|
|
|
|
LaSalle MS
vs.
Prairie
|
3:30 PM CT
|
La Salle Middle School
|
|
Prairie Orange @ Regis/LaSalle
|
|
|
|
North Central MS
vs.
South East MS
|
3:30 PM CT
|
North Central Junior High Upper Gym
|
|
|
|
|
|
Northwest MS
vs.
Oak Ridge MS
|
3:30 PM CT
|
Northwest Junior High School - Iowa City West (Large) Gym
|
|
|
|
|
|
South East MS
vs.
North Central MS
|
3:30 PM CT
|
South East Junior High Gym 1 & 2
|
|
|
|
|
|
McKinley Cedar Rapids
vs.
Franklin MS Cedar Rapids
|
3:45 PM CT
|
McKinley Steam Academy
|
|
A game followed by B Game
|
|
|
|
Taft MS Cedar Rapids
vs.
Roosevelt Cedar Rapids
|
3:45 PM CT
|
TBA
|
|
To be played at Antioch Church - 300 Stoney Point Rd SW
|
|
|
|
Wilson MS Cedar Rapids
vs.
Harding MS Cedar Rapids
|
3:45 PM CT
|
Wilson Middle School
|
|
A game followed by B Game
|
|
|
|
Ar-We-Va
vs.
Coon Rapids-Bayard
|
4:00 PM CT
|
Ar-We-Va High School High School Gym
|
|
|
|
|
|
Alta-Aurelia
vs.
East Sac County
|
4:00 PM CT
|
Aurelia Elementary School
|
|
|
|
|
|
CAM
vs.
Lenox
|
4:00 PM CT
|
CAM Elementary
|
47-14
|
|
|
|
|
Carroll
vs.
Kuemper Catholic
|
4:00 PM CT
|
Carroll Middle School
|
57-23
|
|
|
|
|
Des Moines Christian
vs.
Martensdale-St Marys
|
4:00 PM CT
|
Des Moines Christian School Performance Hall
|
40-25
|
Play 3 games (format TBD)
|
|
|
|
Glidden-Ralston
vs.
South Central Calhoun
|
4:00 PM CT
|
Glidden-Ralston High School
|
37-27
|
|
|
|
|
Griswold
vs.
Fremont-Mills
|
4:00 PM CT
|
Griswold High School
|
38-20
|
One game
|
|
|
|
Panorama
vs.
Ogden
|
4:00 PM CT
|
Panorama HS Middle School Gym
|
|
|
|
|
|
Southwest Valley
vs.
Nodaway Valley
|
4:00 PM CT
|
Southwest Valley High School Activity Center
|
24-22
|
|
|
|
|
Van Meter
vs.
Earlham
|
4:00 PM CT
|
Van Meter School
|
|
|
|
|
|
West Central Valley
vs.
Madrid
|
4:00 PM CT
|
West Central Valley Middle School
|
52-12
|
|
|
|
|
Woodward-Granger
vs.
ACGC
|
4:00 PM CT
|
Woodward-Granger High School Middle School Gym
|
|
|
|
|
|
AHSTW
vs.
Underwood
|
4:15 PM CT
|
AHSTW Community School Elem Gym
|
|
|
|
|
|
Belmond-Klemme
vs.
North Iowa
|
4:15 PM CT
|
BK School district - Jacobson Elementary BK School district - Jacobson Elementary
|
|
|
|
|
|
Carroll
vs.
Kuemper Catholic
|
4:15 PM CT
|
Carroll Middle School
|
47-16
|
|
|
|
|
LeMars
vs.
Storm Lake
|
4:15 PM CT
|
LeMars Community Middle School
|
|
|
|
|
|
Rock Valley
vs.
Sheldon
|
4:15 PM CT
|
Rock Valley High School
|
36-32
|
|
|
|
|
Shenandoah
vs.
Sidney
|
4:15 PM CT
|
Shenandoah Middle School MS Gym
|
41-12
|
|
|
|
|
Sibley-Ocheyedan
vs.
West Lyon
|
4:15 PM CT
|
Sibley-Ocheyedan Middle School
|
56-16
|
|
|
|
|
Missouri Valley
vs.
Treynor
|
5:00 PM CT
|
Missouri Valley High School
|
|
|
|
|
|
Panorama
vs.
Ogden
|
5:00 PM CT
|
Panorama HS Middle School Gym
|
|
|
|
|
|
Shenandoah
vs.
Sidney
|
5:00 PM CT
|
Shenandoah Middle School MS Gym
|
51-30
|
|
|
|
|
Woodbine
vs.
West Monona
|
5:00 PM CT
|
Woodbine High School JH Gym
|
|
|
|
|
|
Eagle Grove
vs.
Manson-NW Webster
|
5:15 PM CT
|
Eagle Grove High School
|
|
|
|
|
|
George-Little Rock
vs.
Boyden-Hull
|
5:15 PM CT
|
George-Little Rock Elementary
|
|
PPD
|
|
|
|
Tri-Center
vs.
Audubon
|
5:15 PM CT
|
Tri-Center High School
|
38-37
|
|
|
|
|
Clarinda
vs.
Creston
|
5:30 PM CT
|
Clarinda High School
|
52-21
|
|
|
|
|
IKM-Manning
vs.
Logan-Magnolia
|
5:30 PM CT
|
Manilla Gym
|
|
|
|
|
|
Red Oak
vs.
Atlantic
|
5:30 PM CT
|
Red Oak Jr.-Sr. High School Orange Gym
|
|
|
|
|