|
Riverside
vs.
Shenandoah
|
5:00 PM CT
|
Riverside High School
|
62-30
|
|
|
|
|
Rivermont Collegiate
vs.
Galesburg Christian
|
5:30 PM CT
|
Rivermont Collegiate
|
|
Senior Night?
|
|
|
|
BCLUW
vs.
AGWSR
|
7:00 PM CT
|
BCLUW High School
|
50-46
|
1A-3 Play-in Round
|
|
|
|
Boyer Valley
vs.
Whiting
|
7:00 PM CT
|
Boyer Valley Middle/High School Gym
|
78-30
|
Class 1A-1 Play-in Round
|
|
|
|
East Union
vs.
Nodaway Valley
|
7:00 PM CT
|
East Union Community School Main Gym
|
45-44
|
1A-7 Play-in Round
|
|
|
|
Easton Valley
vs.
Rivermont Collegiate
|
7:00 PM CT
|
Easton Valley High School Preston Gym
|
59-53
|
1A-4 Play-in Round
|
|
|
|
English Valleys
vs.
Meskwaki Settlement
|
7:00 PM CT
|
English Valleys High School Main Gym
|
65-31
|
1A-6 Play-in Round
|
|
|
|
Essex
vs.
Hamburg
|
7:00 PM CT
|
Essex Junior-Senior High School
|
80-46
|
1A-8 Play-in Round
|
|
|
|
GTRA
vs.
Harris-Lake Park
|
7:00 PM CT
|
Graettinger/Terril High School New Gym
|
50-41
|
|
|
|
|
Highland
vs.
Cedar Valley Christian
|
7:00 PM CT
|
Highland High School High School Gym
|
59-49
|
1A-3 Play-in Round
|
|
|
|
Lamoni
vs.
Melcher-Dallas
|
7:00 PM CT
|
Lamoni High School
|
51-41
|
1A-7 Play-in Round
|
|
|
|
New London
vs.
Columbus
|
7:00 PM CT
|
New London Jr-Sr High School
|
65-52
|
1A-5 Play-in Round
|
|
|
|
Sioux City North
vs.
Akron-Westfield
|
7:00 PM CT
|
North High School
|
52-48
|
|
|
|
|
Paton-Churdan
vs.
Woodward Academy
|
7:00 PM CT
|
Paton-Churdan Community School
|
58-43
|
1A-8 Play-in Round
|
|
|
|
Seymour
vs.
Tri-County
|
7:00 PM CT
|
Seymour High School
|
69-52
|
1A-5 Play-in Round
|
|
|
|
Sibley-Ocheyedan
vs.
Hartley-Melvin-Sanborn
|
7:00 PM CT
|
Sibley-Ocheyedan High School
|
55-39
|
Class 1A-1 Play-in Round
|
|
|
|
Siouxland Christian
vs.
Storm Lake St. Mary's
|
7:00 PM CT
|
Siouxland Christian School
|
55-12
|
1A-2 Play-in Round
|
|
|
|
West Bend-Mallard
vs.
North Iowa
|
7:00 PM CT
|
West Bend-Mallard High School Main Gym
|
49-48
|
1A-2 Play-in Round
|
|
|
|
West Central
vs.
Tripoli
|
7:00 PM CT
|
West Central Community School
|
52-47
|
1A-6 Play-in Round
|
|
|
|
Colo-Nesco
vs.
Gladbrook-Reinbeck
|
7:15 PM CT
|
Colo-NESCO Jr/Sr High School
|
77-50
|
|
|
|
|
Albia
vs.
Southeast Warren
|
7:30 PM CT
|
Albia High School
|
58-35
|
|
|
|
|
Atlantic
vs.
Lenox
|
7:30 PM CT
|
Atlantic High School Gym
|
67-65
|
|
|
|
|
Chariton
vs.
Mormon Trail
|
7:30 PM CT
|
Chariton High School
|
92-76
|
|
|
|
|
Colfax-Mingo
vs.
Twin Cedars
|
7:30 PM CT
|
Colfax-Mingo High School
|
85-41
|
North Gym
|
|
|
|
Gehlen Catholic
vs.
5
South O'Brien
|
7:30 PM CT
|
Gehlen Catholic High School
|
61-48
|
|
|
|
|
Newman Catholic
vs.
4
Lake Mills
|
7:30 PM CT
|
Newman Catholic High School
|
101-51
|
|
|
|
|
Pekin
vs.
Moravia
|
7:30 PM CT
|
Pekin Community Schools
|
|
CXL
Cancelled
|
|
|
|
Sigourney
vs.
WACO
|
7:30 PM CT
|
Sigourney High School
|
64-51
|
|
|
|
|
8
West Burlington
vs.
Burlington Notre Dame
|
7:30 PM CT
|
West Burlington High School
|
63-60
|
|
|
|
|
Waterloo Christian
vs.
Denver
|
7:45 PM CT
|
Waterloo Christian School Gym
|
83-56
|
Non-Conference
|
|
|