|
Carroll
vs.
ADM
|
TBD
|
|
24-12
|
|
|
|
|
Xavier
vs.
Prairie
|
3:45 PM CT
|
La Salle Middle School
|
|
Prairie Point Orange vs Regis/Lasalle @ LaSalle
|
|
|
|
Prairie
vs.
Linn-Mar
|
3:45 PM CT
|
Prairie Point Middle School Prairie Point Stadium
|
|
Prairie Point Black vs Excelsior
|
|
|
|
Cedar Falls
vs.
George Washington Carver Waterloo
|
4:00 PM CT
|
George Washington Carver Academy
|
|
|
|
|
|
Manson-NW Webster
vs.
East Sac County
|
4:00 PM CT
|
Manson Keith Hart Athletic Complex
|
|
|
|
|
|
Cedar Falls
vs.
Central MS Waterloo
|
4:00 PM CT
|
Peet Junior High School
|
|
|
|
|
|
Regina Catholic
vs.
Anamosa
|
4:15 PM CT
|
Anamosa - Downing Field
|
|
|
|
|
|
Bishop Garrigan
vs.
St. Edmond
|
4:15 PM CT
|
Bishop Garrigan High School Conway Field
|
|
|
|
|
|
Carroll
vs.
ADM
|
4:15 PM CT
|
Carroll Athletic Stadium
|
0-0
|
|
|
|
|
Center Point-Urbana
vs.
Vinton-Shellsburg
|
4:15 PM CT
|
Center Point-Urbana High School
|
|
|
|
|
|
Central Lyon/George-Little Rock
vs.
Sioux Center
|
4:15 PM CT
|
Dick Null Field
|
35-14
|
|
|
|
|
Grundy Center
vs.
Denver
|
4:15 PM CT
|
Grundy Center High School Spartan Stadium
|
|
|
|
|
|
Keota
vs.
Davis County
|
4:15 PM CT
|
Keota High School
|
|
|
|
|
|
Dallas Center-Grimes
vs.
Pella
|
4:15 PM CT
|
Oak View
|
14-6
|
|
|
|
|
Dallas Center-Grimes
vs.
Pella
|
4:15 PM CT
|
Oak View
|
16-12
|
|
|
|
|
Sheldon
vs.
MOC-Floyd Valley
|
4:15 PM CT
|
Sheldon High School Orab Field
|
14-6
|
|
|
|
|
Southwest Valley
vs.
Mount Ayr
|
4:15 PM CT
|
Southwest Valley Junior High Football Field
|
28-22
|
|
|
|
|
Waukon
vs.
Decorah
|
4:15 PM CT
|
Waukon High School
|
|
|
|
|
|
West Lyon
vs.
Boyden-Hull/Rock Valley
|
4:15 PM CT
|
West Lyon Community School Jay Rozeboom Complex
|
46-0
|
|
|
|
|
Benton
vs.
South Tama
|
4:30 PM CT
|
Benton Community High School
|
|
|
|
|
|
Benton
vs.
South Tama
|
4:30 PM CT
|
Benton Community High School
|
|
|
|
|
|
Clear Lake
vs.
Iowa Falls-Alden
|
4:30 PM CT
|
Clear Lake - Lions Field
|
|
|
|
|
|
Fairfield
vs.
Burlington
|
4:30 PM CT
|
Fairfield High School
|
|
|
|
|
|
Grinnell
vs.
Marshalltown
|
4:30 PM CT
|
Grinnell Community Senior High School
|
|
|
|
|
|
Hampton-Dumont-CAL
vs.
Webster City
|
4:30 PM CT
|
Hampton-Dumont High School
|
|
|
|
|
|
Humboldt
vs.
Fort Dodge
|
4:30 PM CT
|
Humboldt High School
|
20-6
|
|
|
|
|
Indianola
vs.
Des Moines Lincoln
|
4:30 PM CT
|
Indianola Middle School
|
|
A and B
|
|
|
|
PCM
vs.
Knoxville
|
4:30 PM CT
|
Knoxville High School
|
|
|
|
|
|
Mason City
vs.
Charles City
|
4:30 PM CT
|
Mason City High School MCHS Stadium
|
|
|
|
|
|
Mount Pleasant
vs.
Washington
|
4:30 PM CT
|
Mt. Pleasant - Mapleleaf Athletic Complex
|
20-6
|
|
|
|
|
Valley
vs.
Ames
|
4:30 PM CT
|
Valley Stadium
|
|
|
|
|
|
Des Moines North
vs.
Des Moines Hoover
|
5:00 PM CT
|
Des Moines North High School North High Grubb Stadium
|
|
Goodrell Host
|
|
|
|
Des Moines East
vs.
Des Moines Roosevelt
|
5:00 PM CT
|
DM East Williams Stadium
|
|
A and B - Hiatt Host
|
|
|
|
Riverside
vs.
Tri-Center
|
5:15 PM CT
|
Riverside High School
|
|
|
|
|
|
Sibley-Ocheyedan
vs.
Cherokee Washington
|
5:30 PM CT
|
Sibley-Ocheyedan High School
|
|
|
|
|
|
Mediapolis
vs.
Keokuk
|
5:45 PM CT
|
Mediapolis High School
|
|
|
|
|