Rk | Team | Event | 4x100 |
---|---|---|---|
1 |
Class C - Niobrara Valley Conference - District C-5 Hosted by West Holt Brody Galyen, Lincoln Konrad, Andrew Rentschler, Luke Klabenes |
Omaha Burke High School Fri May 17 |
42.85 |
2 |
Class C - South Platte Valley Conference - District C-8 Hosted by Ord Mason Giebler, James Heirigs, Jackson Roberts, Jaxon Knisley |
Omaha Burke High School Fri May 17 |
43.02 |
3 |
Class C - Centennial Conference - District C-2 Host Trevor Sladky, Connor Schutt, Trenton Moudry, Henry Stuhr |
Omaha Burke High School Fri May 17 |
43.65 |
4 |
Class C - Mid-State Conference - District C-5 Hosted by West Holt Trevin Sukup, Carter Janssen, Mason Weidner, Aiden Kosch |
Omaha Burke High School Fri May 17 |
43.75 |
5 |
Class C - Mid-State Conference - District C-5 Hosted by West Holt Jaxon Mettler, Conner Neuhalfen, Aden Pochop, Andy Ricchio |
Norfolk High School Thu Apr 25 |
43.76 |
6 |
Class C - Lou-Platte Conference - District C-6 Hosted by Centennial Madden Brabec, Beau Rohrich, Adrian Lobeda, Harrison Oberg |
Omaha Burke High School Fri May 17 |
44.24 |
7 |
Class C - Capital Conference - District C-2 Host Jason Neukirk, Connor Engel, Joey Benjamin, Derek Wacker |
Omaha Burke High School Fri May 17 |
44.26 |
8 |
Class C - Southern Nebraska Conference - District C-6 Hosted by Centennial Braxten Osantowski, Reese Svoboda, Cohen Denker, Brock Dubbs |
Sutton Sat Apr 27 |
44.48 |
9 |
Class C - Centennial Conference - District C-1 Hosted by Johnson County Central Trent Ernst, Ryan Hager, Charlie Caldwell, Tayven Genereux |
Omaha Burke High School Fri May 17 |
44.66 |
10 |
Class C - Southwest Conference - District C-5 Hosted by West Holt Logan Schroedl, Trey Appelt, Owen Blumenstock, Carter Nelson |
Norfolk High School Thu Apr 25 |
44.72 |
11 |
Class C - Southern Nebraska Conference - District C-7 Hosted by Sandy Creek Kaeden Schmidt, Owen Oglesby, Oliver Oglesby, Ben Sullivan |
Heartland High School Thu Apr 11 |
44.77 |
12 |
Class C - Trailblazer Conference - District C-2 Host Aidan Cunningham, Noah VanEvery, Joshua Fox, Dalton Amen |
Columbus Lakeview High School Tue Apr 23 |
44.79 |
13 |
Class C - East Husker Conference - District C-4 Hosted by Cedar Catholic Barrett Wilke, Mitchell Hupp, Josh Arens, Becker Pohlman |
Omaha Burke High School Fri May 17 |
44.84 |
14 |
Class C - Southern Nebraska Conference - District C-7 Hosted by Sandy Creek Roberto Torres, Cash Keslar, Carter Skleba, Gavin Vlcan |
Omaha Burke High School Fri May 17 |
45.06 |
15 |
Class C - Capital Conference - District C-1 Hosted by Johnson County Central Montae Henry, Mickey Turner-Hickey, Gavin Battreall, Jaren Asuncion |
Omaha Burke High School Fri May 17 |
45.10 |
16 |
Class C - Pioneer Conference - District C-7 Hosted by Sandy Creek Pierce Damrow, Garrett Smidt, Keyton Reck, Ben Holsing |
Tri County High School Wed Apr 17 |
45.18 |
17 |
Class C - Capital Conference - District C-1 Hosted by Johnson County Central Barrett Bischoff, Will Janssen, Nolan Gartner, Tieran Cox |
Platteview High School Thu Mar 28 |
45.56 |
18 |
Class C - Centennial Conference - District C-3 Hosted by Oakland-Craig Colbey Butts, Will Bendig, Cale Sheets, Gavin Dean |
Omaha Burke High School Fri May 17 |
45.59 |
19 |
Class C - East Central Nebraska Conference - District C-1 Hosted by Johnson County Central Bradley Stedman, Dylan Reel, Leyton Mapson, Drew Erhart |
Yutan High School Tue Apr 9 |
45.63 |
20 |
Class C - East Husker Conference - District C-4 Hosted by Cedar Catholic Walker Ott, Braxton Siebrandt, Jaxon Knoell, Logan Nelson |
Wakefield High School Mon Apr 29 |
45.70 |
21 |
Class C - East Central Nebraska Conference - District C-1 Hosted by Johnson County Central Isaac Frederick, Aiden Wendtlandt, Wyatt Kreifels, Daniel Hollens |
Freeman High School Sat Apr 27 |
45.74 |
22 |
Class C - Mid-State Conference - District C-4 Hosted by Cedar Catholic Breiton Whitmire, Braeden Reifenrath, Booker Hochstein, Mason Baller |
Norfolk High School Thu Apr 25 |
45.79 |
23 |
Class C - Lou-Platte Conference - District C-6 Hosted by Centennial Calvin Zimmerman, Caden Ruhl, Zach States, Cayden Anderson |
Sutton Tue Mar 19 |
45.88 |
24 |
Class C - Lou-Platte Conference - District C-7 Hosted by Sandy Creek Charles DeFeo, Jaxon Hammond, Luke Askey, Taylon Bennett |
Ravenna High School Thu Apr 11 |
45.93 |
25 |
Class C - Capital Conference - District C-2 Host Jager Barnes, Syler Mclain, Braxton Nebuda, Walker Porter |
Syracuse High School Track Thu Apr 11 |
46.03 |
26 |
Class C - Centennial Conference - District C-6 Hosted by Centennial Marcus Krivanek, Garett Novacek, Lydon DeWispelare, Bryant Stouffer |
Aquinas High School Track Fri Apr 5 |
46.08 |
27 |
Class C - Mid-State Conference - District C-3 Hosted by Oakland-Craig Chase Smith, Jordan Timmerman, Samuel Hass, Jesse Steffen |
Boone Central Track and Field Complex Sat Apr 27 |
46.18 |
28 |
Class C - Fort Kearney Conference - District C-8 Hosted by Ord Graydn Fisher, Gavin Davis, Brynndon Bradley, Isaac Chavez |
Gibbon High School Thu Apr 18 |
46.25 |
29 |
Class C - Mid-State Conference - District C-5 Hosted by West Holt William Steffen, Jace Foxhoven, Sam Pinkelman, Jace Panning |
Boone Central Track and Field Complex Sat Apr 27 |
46.30 |
30 |
Class C - Centennial Conference - District C-8 Hosted by Ord Brant Christner, Isaiah Gaunt, Eli Robinson, Owen Axmann |
Pawnee Park Memorial Stadium Sat Apr 27 |
46.40 |
31 |
Class C - Lou-Platte Conference - District C-8 Hosted by Ord Aidan Ryschon, Jace Gieser, Cainan Rogers, Isaac Van Leer |
Wood River High School Fri Apr 26 |
46.41 |
32 |
Class C - Centennial Conference - District C-6 Hosted by Centennial Graham Stava, Thomas Birch, Connor Johnson, Axel Escalante |
Pawnee Park Memorial Stadium Sat Apr 27 |
46.50 |
33 |
Class C - Fort Kearney Conference - District C-8 Hosted by Ord Asher Hecox, Chase Beitler, Brody Diefenbaugh, Ryker Evans |
Franklin Public Schools Track Tue Apr 2 |
46.75 |
34 |
Class C - Pioneer Conference - District C-7 Hosted by Sandy Creek Mark Milton, Breckan Schluter, Christian Conley, Hunter Svehla |
Friend High School Tue Apr 16 |
46.97 |
35 |
Class C - Lewis & Clark Conference - District C-4 Hosted by Cedar Catholic Jacob Borg, Cael Johnson, Timothy Kaufman, Mason Lamprecht |
Ponca High School Sat Apr 27 |
47.09 |
36 |
Class C - East Central Nebraska Conference - District C-1 Hosted by Johnson County Central Hadley Belina, Clayton Fletcher, Clayton Wagner, Samual Clements |
Freeman High School Sat Apr 27 |
47.21 |
37 |
Class C - Southern Nebraska Conference - District C-7 Hosted by Sandy Creek Blake Gunn, Cole Vorderstrasse, Julian Ortiz, Brady Degenhardt |
Thayer Central High School Tue Mar 19 |
47.26 |
38 |
Class C - East Husker Conference - District C-3 Hosted by Oakland-Craig Isaac Ruwe, Roger Wright, Landon Burt, Camdan Chase |
Logan View High school Track Tue Apr 9 |
47.28 |
38 |
Class C - Crossroads Conference - District C-6 Hosted by Centennial Dalton Pokorney, Isaac Whitmore, Blake Schmidt, Gabe Dutton-Mofford |
High Plains Community High School Wed Apr 10 |
47.28 |
40 |
Class C - Lewis & Clark Conference - District C-4 Hosted by Cedar Catholic Tyler Boysen, Preston Rose, Gibson Roberts, Carter Kvols |
Ponca High School Sat Apr 27 |
47.31 |
41 |
Class C - Capital Conference - District C-3 Hosted by Oakland-Craig Dominic Bramlett, Owen Meyer, Gavin Ruwe, Ian Riggs |
Logan View High school Track Tue Apr 9 |
47.46 |
42 |
Class C - East Central Nebraska Conference - District C-1 Hosted by Johnson County Central Talyn Hancock, Solomon Delhay, Tristen Halsey, True Jurgens |
Tri County High School Wed Apr 17 |
47.66 |
43 |
Class C - Lou-Platte Conference - District C-6 Hosted by Centennial Dawson Becker, Jordon Wilson, Matthew Kramer, Brecken Kavan |
Wood River High School Fri Apr 26 |
47.84 |
44 |
Class C - East Central Nebraska Conference - District C-1 Hosted by Johnson County Central Owen Seger, Tucker Bickford, Luke Harms, Riggs Wilson |
Plattsmouth High School Track Mon Apr 15 |
47.86 |
45 |
Class C - East Husker Conference - District C-6 Hosted by Centennial Kirk Hebda, Landyn Roebuck, Mason Rinkol, Tim Jarecki |
High Plains Community High School Wed Apr 10 |
48.06 |
46 |
Class C - Crossroads Conference - District C-6 Hosted by Centennial Cole Redden, Langdon Arbuck, Dylan Fanning, Tyion Francis |
Central City Senior High School Track Tue Mar 19 |
48.24 |
47 |
Class C - Lou-Platte Conference - District C-8 Hosted by Ord Keyanu Betancourt, Noel Trevino, Lukas Altwine, Keaton Heikkinen |
Sutton Tue Mar 19 |
48.49 |
48 |
Class C - Frontier Conference - District C-2 Host Kelby Kok, Jonoah Lopez, Caleb Jantz, Josh Munos |
Mon Apr 22 |
48.52 |
49 |
Class C - East Central Nebraska Conference - District C-1 Hosted by Johnson County Central Danny Kongmanyvong, Alex Cruz, James Stalion-Nixon, Collins Ofoegbu |
Freeman High School Sat Apr 27 |
48.59 |
50 |
Class C - East Husker Conference - District C-3 Hosted by Oakland-Craig Kevin Mendez, Jaxen Jorgensen, Sylas Nelson, Kyler Case |
Fri Apr 5 |
48.63 |