|
Archbishop Bergan
vs.
Omaha Roncalli Catholic
|
12:00 AM CT
|
|
|
|
|
|
|
Hi-Line
vs.
Southern Valley
|
12:00 AM CT
|
|
|
|
|
|
|
Adams Central
vs.
Sandy Creek
|
12:00 AM CT
|
Adams Central Junior-Senior High School
|
3-0 ()
|
|
|
|
|
Ainsworth
vs.
North Central
|
12:00 AM CT
|
Ainsworth High School
|
3-0 ()
|
|
|
|
|
Alliance
vs.
Gering
|
12:00 AM CT
|
Alliance High School
|
3-1 ()
|
|
|
|
|
Amherst
vs.
Elm Creek
|
12:00 AM CT
|
Amherst Public School
|
|
|
|
|
|
Amherst
vs.
Ansley-Litchfield
|
12:00 AM CT
|
Amherst Public School
|
|
|
|
|
|
Elm Creek
vs.
Ansley-Litchfield
|
12:00 AM CT
|
Amherst Public School
|
|
|
|
|
|
Aquinas Catholic
vs.
Guardian Angels Central Catholic
|
12:00 AM CT
|
Aquinas High School
|
|
|
|
|
|
Arapahoe
vs.
Franklin
|
12:00 AM CT
|
Arapahoe High School
|
|
|
|
|
|
Arlington
vs.
Fort Calhoun
|
12:00 AM CT
|
Arlington Public Schools
|
3-0 ()
|
|
|
|
|
Auburn
vs.
Louisville
|
12:00 AM CT
|
Auburn High School
|
3-0 ()
|
|
|
|
|
Bancroft-Rosalie
vs.
Humphrey/Lindsay Holy Family
|
12:00 AM CT
|
Bancroft-Rosalie High School
|
|
|
|
|
|
Battle Creek
vs.
West Point-Beemer
|
12:00 AM CT
|
Battle Creek High School
|
2-0 ()
|
|
|
|
|
Battle Creek
vs.
Laurel-Concord-Coleridge
|
12:00 AM CT
|
Battle Creek High School
|
|
|
|
|
|
West Point-Beemer
vs.
Laurel-Concord-Coleridge
|
12:00 AM CT
|
Battle Creek High School
|
|
|
|
|
|
Beatrice
vs.
Crete
|
12:00 AM CT
|
Beatrice High School
|
2-0 ()
|
|
|
|
|
Beatrice
vs.
Ashland-Greenwood
|
12:00 AM CT
|
Beatrice High School
|
|
|
|
|
|
Crete
vs.
Ashland-Greenwood
|
12:00 AM CT
|
Beatrice High School
|
|
|
|
|
|
Bennington
vs.
Lincoln Northwest
|
12:00 AM CT
|
Bennington High School
|
3-0 ()
|
|
|
|
|
Blue Hill
vs.
Meridian
|
12:00 AM CT
|
Blue Hill High School
|
|
|
|
|
|
Central Valley
vs.
Neligh-Oakdale
|
12:00 AM CT
|
Central Valley High School
|
|
|
|
|
|
Centura
vs.
Holdrege
|
12:00 AM CT
|
Centura High School
|
|
|
|
|
|
Chase County
vs.
Ogallala
|
12:00 AM CT
|
Chase County High School
|
3-1 ()
|
|
|
|
|
Summerland
vs.
Elkhorn Valley
|
12:00 AM CT
|
Clearwater High School
|
|
|
|
|
|
Elkhorn Valley
vs.
West Holt
|
12:00 AM CT
|
Clearwater High School
|
|
|
|
|
|
Summerland
vs.
West Holt
|
12:00 AM CT
|
Clearwater High School
|
|
|
|
|
|
Banner County
vs.
Sandhills/Thedford
|
12:00 AM CT
|
Cody-Kilgore High School
|
|
|
|
|
|
Cody-Kilgore
vs.
Banner County
|
12:00 AM CT
|
Cody-Kilgore High School
|
|
|
|
|
|
Cody-Kilgore
vs.
Sandhills/Thedford
|
12:00 AM CT
|
Cody-Kilgore High School
|
|
|
|
|
|
Columbus
vs.
Fremont
|
12:00 AM CT
|
Columbus High School
|
3-2 ()
|
|
|
|
|
Cross County
vs.
Fullerton
|
12:00 AM CT
|
Cross County High School
|
|
|
|
|
|
Dorchester
vs.
East Butler
|
12:00 AM CT
|
Dorchester High School
|
|
|
|
|
|
Douglas County West
vs.
Conestoga
|
12:00 AM CT
|
Douglas County West High School
|
3-0 ()
|
|
|
|
|
Elkhorn
vs.
Elkhorn North
|
12:00 AM CT
|
Elkhorn High School
|
3-0 ()
|
|
|
|
|
Fairbury
vs.
Freeman
|
12:00 AM CT
|
Fairbury Junior-Senior High School
|
3-0 ()
|
|
|
|
|
Giltner
vs.
Lawrence-Nelson
|
12:00 AM CT
|
Giltner High School
|
|
|
|
|
|
Gothenburg
vs.
Cozad
|
12:00 AM CT
|
Gothenburg High School
|
3-0 ()
|
|
|
|
|
Grand Island
vs.
Lincoln East
|
12:00 AM CT
|
Grand Island High School
|
3-0 ()
|
|
|
|
|
Hartington-Newcastle
vs.
Crofton
|
12:00 AM CT
|
Hartington-Newcastle High School
|
|
|
|
|
|
Hastings
vs.
York
|
12:00 AM CT
|
Hastings High School
|
3-0 ()
|
|
|
|
|
Kenesaw
vs.
Harvard
|
12:00 AM CT
|
Heartland Lutheran High School
|
|
|
|
|
|
Heartland Lutheran
vs.
Kenesaw
|
12:00 AM CT
|
Heartland Lutheran High School
|
|
|
|
|
|
Heartland Lutheran
vs.
Harvard
|
12:00 AM CT
|
Heartland Lutheran High School
|
|
|
|
|
|
Gordon-Rushville
vs.
Kimball
|
12:00 AM CT
|
Hemingford High School
|
|
|
|
|
|
Hemingford
vs.
Gordon-Rushville
|
12:00 AM CT
|
Hemingford High School
|
|
|
|
|
|
Hemingford
vs.
Kimball
|
12:00 AM CT
|
Hemingford High School
|
|
|
|
|
|
Hershey
vs.
Broken Bow
|
12:00 AM CT
|
Hershey High School
|
3-2 ()
|
|
|
|
|
Hitchcock County
vs.
Wauneta-Palisade
|
12:00 AM CT
|
Hitchcock County High School
|
|
|
|
|
|
Arthur County
vs.
Garden County
|
12:00 AM CT
|
Hyannis High School
|
|
|
|
|
|
Hyannis
vs.
Arthur County
|
12:00 AM CT
|
Hyannis High School
|
|
|
|
|
|
Hyannis
vs.
Garden County
|
12:00 AM CT
|
Hyannis High School
|
|
|
|
|
|
Yutan
vs.
Elmwood-Murdock
|
12:00 AM CT
|
Johnson County Central High School
|
|
|
|
|
|
Johnson County Central
vs.
Yutan
|
12:00 AM CT
|
Johnson County Central High School
|
|
|
|
|
|
Johnson County Central
vs.
Elmwood-Murdock
|
12:00 AM CT
|
Johnson County Central High School
|
|
|
|
|
|
Kearney Catholic
vs.
Scotus Central Catholic
|
12:00 AM CT
|
Kearney Catholic High School
|
|
|
|
|
|
Lewiston
vs.
Pawnee City
|
12:00 AM CT
|
Lewiston High School
|
|
|
|
|
|
Pawnee City
vs.
Friend
|
12:00 AM CT
|
Lewiston High School
|
|
|
|
|
|
Lewiston
vs.
Friend
|
12:00 AM CT
|
Lewiston High School
|
|
|
|
|
|
Lincoln Christian
vs.
Omaha Concordia
|
12:00 AM CT
|
Lincoln Christian High School
|
|
|
|
|
|
Lincoln Lutheran
vs.
Waverly
|
12:00 AM CT
|
Lincoln Lutheran High School
|
|
|
|
|
|
Lincoln North Star
vs.
Kearney
|
12:00 AM CT
|
Lincoln North Star High School
|
3-2 ()
|
|
|
|
|
Lincoln Southeast
vs.
Lincoln High
|
12:00 AM CT
|
Lincoln Southeast High School
|
3-2 ()
|
|
|
|
|
Lincoln Southwest
vs.
Norfolk
|
12:00 AM CT
|
Lincoln Southwest High School
|
3-0 ()
|
|
|
|
|
Logan View/Scribner-Snyder
vs.
Boys Town
|
12:00 AM CT
|
Logan View High School
|
2-0 ()
|
|
|
|
|
Boys Town
vs.
Omaha Brownell Talbot
|
12:00 AM CT
|
Logan View High School
|
|
|
|
|
|
Logan View/Scribner-Snyder
vs.
Omaha Brownell Talbot
|
12:00 AM CT
|
Logan View High School
|
|
|
|
|
|
Loomis
vs.
Wilcox-Hildreth
|
12:00 AM CT
|
Loomis High School
|
|
|
|
|
|
Lourdes Central Catholic
vs.
Falls City Sacred Heart
|
12:00 AM CT
|
Lourdes Central Catholic High School
|
|
|
|
|
|
Lutheran High Northeast
vs.
Elgin Public/Pope John
|
12:00 AM CT
|
Lutheran High Northeast High School
|
|
|
|
|
|
Lyons-Decatur Northeast
vs.
Tekamah-Herman
|
12:00 AM CT
|
Lyons-Decatur Northeast High School
|
|
|
|
|
|
Maxwell
vs.
Medicine Valley
|
12:00 AM CT
|
Maxwell High School
|
|
|
|
|
|
Maywood-Hayes Center
vs.
Paxton
|
12:00 AM CT
|
Maywood High School
|
|
|
|
|
|
Maywood-Hayes Center
vs.
Sandhills Valley
|
12:00 AM CT
|
Maywood High School
|
|
|
|
|
|
Sandhills Valley
vs.
Paxton
|
12:00 AM CT
|
Maywood High School
|
|
|
|
|
|
McCook
vs.
Lexington
|
12:00 AM CT
|
McCook High School
|
3-1 ()
|
|
|
|
|
McCool Junction
vs.
Silver Lake
|
12:00 AM CT
|
McCool Junction High School
|
|
|
|
|
|
Mitchell
vs.
Chadron
|
12:00 AM CT
|
Mitchell High School
|
|
|
|
|
|
Northwest
vs.
Grand Island Central Catholic
|
12:00 AM CT
|
Northwest High School
|
3-0 ()
|
|
|
|
|
Oakland-Craig
vs.
Howells-Dodge
|
12:00 AM CT
|
Oakland-Craig High School
|
|
|
|
|
|
Omaha North
vs.
Omaha Westview
|
12:00 AM CT
|
Omaha North High School
|
3-0 ()
|
|
|
|
|
Omaha Benson
vs.
Omaha Bryan
|
12:00 AM CT
|
Omaha Northwest High School
|
|
|
|
|
|
Omaha Northwest
vs.
Omaha Benson
|
12:00 AM CT
|
Omaha Northwest High School
|
|
|
|
|
|
Omaha Northwest
vs.
Omaha Bryan
|
12:00 AM CT
|
Omaha Northwest High School
|
|
|
|
|
|
Ord
vs.
Minden
|
12:00 AM CT
|
Ord High School
|
|
|
|
|
|
Heartland
vs.
Palmer
|
12:00 AM CT
|
Osceola High School
|
|
|
|
|
|
Osceola
vs.
Heartland
|
12:00 AM CT
|
Osceola High School
|
|
|
|
|
|
Osceola
vs.
Palmer
|
12:00 AM CT
|
Osceola High School
|
|
|
|
|
|
Cornerstone Christian
vs.
Cedar Bluffs
|
12:00 AM CT
|
Parkview Christian High School
|
2-0 ()
|
|
|
|
|
Parkview Christian
vs.
Cornerstone Christian
|
12:00 AM CT
|
Parkview Christian High School
|
|
|
|
|
|
Parkview Christian
vs.
Cedar Bluffs
|
12:00 AM CT
|
Parkview Christian High School
|
|
|
|
|
|
Perkins County
vs.
Sutherland
|
12:00 AM CT
|
Perkins County High School
|
|
|
|
|
|
Perkins County
vs.
Creek Valley
|
12:00 AM CT
|
Perkins County High School
|
|
|
|
|
|
Sutherland
vs.
Creek Valley
|
12:00 AM CT
|
Perkins County High School
|
|
|
|
|
|
Plattsmouth
vs.
Omaha Gross Catholic
|
12:00 AM CT
|
Plattsmouth High School
|
3-2 ()
|
|
|
|
|
Leyton
vs.
Minatare
|
12:00 AM CT
|
Potter-Dix High School
|
|
|
|
|
|
Potter-Dix
vs.
Leyton
|
12:00 AM CT
|
Potter-Dix High School
|
|
|
|
|
|
Potter-Dix
vs.
Minatare
|
12:00 AM CT
|
Potter-Dix High School
|
|
|
|
|
|
Ralston
vs.
Platteview
|
12:00 AM CT
|
Ralston High School
|
3-0 ()
|
|
|
|
|
Homer
vs.
Cedar Catholic
|
12:00 AM CT
|
Randolph High School
|
|
|
|
|
|
Randolph
vs.
Homer
|
12:00 AM CT
|
Randolph High School
|
|
|
|
|
|
Randolph
vs.
Cedar Catholic
|
12:00 AM CT
|
Randolph High School
|
|
|
|
|
|
Ravenna
vs.
Central City
|
12:00 AM CT
|
Ravenna High School
|
|
|
|
|
|
Raymond Central
vs.
Malcolm
|
12:00 AM CT
|
Raymond Central High School
|
|
|
|
|
|
Twin Loup
vs.
Stuart
|
12:00 AM CT
|
Sargent High School
|
|
|
|
|
|
Schuyler
vs.
Wisner-Pilger
|
12:00 AM CT
|
Schuyler High School
|
3-0 ()
|
|
|
|
|
Shelton
vs.
Nebraska Christian
|
12:00 AM CT
|
Shelton High School
|
|
|
|
|
|
Southern
vs.
Falls City
|
12:00 AM CT
|
Southern High School
|
2-0 ()
|
|
|
|
|
Falls City
vs.
Johnson-Brock
|
12:00 AM CT
|
Southern High School
|
|
|
|
|
|
Southern
vs.
Johnson-Brock
|
12:00 AM CT
|
Southern High School
|
|
|
|
|
|
Southwest
vs.
South Platte
|
12:00 AM CT
|
Southwest High School
|
|
|
|
|
|
Southwest
vs.
Bertrand
|
12:00 AM CT
|
Southwest High School
|
|
|
|
|
|
South Platte
vs.
Bertrand
|
12:00 AM CT
|
Southwest High School
|
|
|
|
|
|
St. Paul
vs.
David City
|
12:00 AM CT
|
St. Paul High School
|
|
|
|
|
|
Stanton
vs.
Pierce
|
12:00 AM CT
|
Stanton High School
|
|
|
|
|
|
Sumner-Eddyville-Miller
vs.
Gibbon
|
12:00 AM CT
|
Sumner-Eddyville-Miller High School
|
|
|
|
|
|
Superior
vs.
Thayer Central
|
12:00 AM CT
|
Superior High School
|
|
|
|
|
|
Sutton
vs.
Exeter-Milligan
|
12:00 AM CT
|
Sutton High School
|
|
|
|
|
|
Niobrara/Verdigre
vs.
Madison
|
12:00 AM CT
|
Verdigre High School
|
|
|
|
|
|
Norris
vs.
Aurora
|
12:00 AM CT
|
Wahoo High School
|
|
|
|
|
|
Wahoo
vs.
Norris
|
12:00 AM CT
|
Wahoo High School
|
|
|
|
|
|
Wahoo
vs.
Aurora
|
12:00 AM CT
|
Wahoo High School
|
|
|
|
|
|
Wakefield
vs.
Plainview
|
12:00 AM CT
|
Wakefield High School
|
|
|
|
|
|
Wallace
vs.
Cambridge
|
12:00 AM CT
|
Wallace High School
|
|
|
|
|
|
Bloomfield
vs.
St. Mary's
|
12:00 AM CT
|
Wausa High School
|
|
|
|
|
|
Wausa
vs.
Bloomfield
|
12:00 AM CT
|
Wausa High School
|
|
|
|
|
|
Wausa
vs.
St. Mary's
|
12:00 AM CT
|
Wausa High School
|
|
|
|
|
|
Wayne
vs.
Ponca
|
12:00 AM CT
|
Wayne High School
|
|
|
|
|
|
Winside
vs.
Creighton
|
12:00 AM CT
|
Winside High School
|
|
|
|
|
|
Wood River
vs.
Arcadia-Loup City
|
12:00 AM CT
|
Wood River High School
|
|
|
|
|
|
Wynot
vs.
Osmond
|
12:00 AM CT
|
Wynot High School
|
|
|
|
|