|
Newell
vs.
Dupree
|
3:00 PM MT
|
Newell - Austin Auditorium
|
73-53
|
Double Header JVG-JVB-VG-VB
|
|
|
|
Pine Ridge
vs.
Todd County
|
3:15 PM MT
|
Pine Ridge High School Gymnasium
|
75-59
|
JV - 3:15 pm MT, V 6 pm MT
|
|
|
|
Sully Buttes
vs.
Faulkton Area
|
4:00 PM CT
|
Sully Buttes High School
|
57-42
|
Doubleheader
|
|
|
|
Tiospaye Topa
vs.
Crazy Horse
|
4:00 PM MT
|
Tiospaye Topa School
|
71-28
|
Girls & Boys Double Header
|
|
|
|
Bison
vs.
Lemmon
|
5:00 PM MT
|
Bison High School Gym
|
70-28
|
JH/Varsity
|
|
|
|
Tripp-Delmont/Armour
vs.
Ethan
|
5:00 PM CT
|
Corn Palace
|
53-27
|
DH, both JV's @ 5:15
|
|
|
|
Flandreau Indian
vs.
Sioux Falls Lutheran
|
5:00 PM CT
|
Flandreau Indian School
|
81-67
|
JV Boys @ 5pm, JV Girls @ 6:30, V Boys @ 8 PM
|
|
|
|
Waverly-South Shore
vs.
Great Plains Lutheran
|
5:00 PM CT
|
Waverly-South Shore High School
|
67-58
|
|
|
|
|
Lakota Tech
vs.
St. Francis Indian
|
6:00 PM MT
|
Lakota Tech High School
|
77-36
|
JV 4:30pm
|
|
|
|
Lower Brule
vs.
Philip
|
6:00 PM CT
|
Lower Brule High School
|
83-64
|
|
|
|
|
Milbank
vs.
Tiospa Zina
|
6:00 PM CT
|
Milbank Armory Gym
|
68-54
|
Conference Game
|
|
|
|
Brookings
vs.
Pierre T.F. Riggs
|
7:00 PM CT
|
Brookings High School
|
71-45
|
|
|
|
|
Dakota Valley
vs.
Sioux City East, IA
|
7:00 PM CT
|
Dakota Valley High School
|
71-53
|
JV game @ 5:45
|
|
|
|
Harrisburg
vs.
Sioux Falls Christian
|
7:00 PM CT
|
Harrisburg High School
|
70-64
|
|
|
|
|
Rapid City Christian
vs.
Hill City
|
7:00 PM MT
|
Rapid City Christian School
|
59-50
|
|
|
|
|
Brandon Valley
vs.
Spearfish
|
7:30 PM CT
|
Brandon Valley High School
|
77-50
|
|
|
|
|
Deubrook Area
vs.
Elkton-Lake Benton
|
7:30 PM CT
|
Deubrook Area High School
|
58-54
|
Doubleheader & Senior Night
|
|
|
|
Gayville-Volin
vs.
Freeman
|
7:30 PM CT
|
Gayville-Volin High School
|
61-45
|
Senior Night
|
|
|
|
Howard
vs.
Viborg-Hurley
|
7:30 PM CT
|
Howard High School
|
67-41
|
Doubleheader
|
|
|
|
Lead-Deadwood
vs.
Custer
|
7:30 PM MT
|
Lead-Deadwood High School
|
64-38
|
C - 3:00 / JV - 4:30 / V - 7:30
|
|
|
|
Menno
vs.
Freeman Academy/Marion
|
7:30 PM CT
|
Menno Public School
|
65-38
|
DH game; Senior Night for GBB, BBB, and Pep Band
|
|
|
|
Redfield
vs.
Webster Area
|
7:30 PM CT
|
Redfield Jr-Sr High School
|
70-50
|
JV-6:00 and Varsity to follow
|
|
|
|
Yankton
vs.
Tea Area
|
7:30 PM CT
|
Yankton High School
|
55-53
|
Double Header
|
|
|
|
Mount Vernon/Plankinton
vs.
Parkston
|
7:45 PM CT
|
Mount Vernon
|
69-50
|
DH, both JV's @ 5:00, Girls Varsity @ 6:30, Boys Varsity @ 7:45
|
|
|
|
Aberdeen Christian
vs.
Aberdeen Roncalli
|
8:00 PM CT
|
Aberdeen Christian School
|
66-33
|
Doubleheader
|
|
|
|
Britton-Hecla
vs.
Langford Area
|
8:00 PM CT
|
Britton-Hecla Arena
|
42-34
|
JVs - 5:00, V girls - 6:30, V boys - 8:00 rolling schedule
|
|
|
|
Burke
vs.
Wagner
|
8:00 PM CT
|
Burke High School
|
68-60
|
|
|
|
|
Canistota
vs.
Irene-Wakonda
|
8:00 PM CT
|
Canistota School District 43-1
|
49-40
|
|
|
|
|
Andes Central/Dakota Christian
vs.
Kimball/White Lake
|
8:00 PM CT
|
Dakota Christian School
|
64-60
|
JV 5:15 PM
|
|
|
|
Florence/Henry
vs.
Hamlin
|
8:00 PM CT
|
Florence School District 14-1
|
61-52
|
Doubleheader
|
|
|
|
Ipswich
vs.
Potter County
|
8:00 PM CT
|
Ipswich Public School District
|
69-35
|
Double Header JV 5:15 Varsity 8:00
|
|
|
|
Sanborn Central/Woonsocket
vs.
Mitchell Christian
|
8:00 PM CT
|
Sanborn Central High School
|
53-38
|
Double Header
|
|
|
|
Sioux Valley
vs.
Garretson
|
8:00 PM CT
|
Sioux Valley Public School
|
67-36
|
DH
|
|
|
|
Sturgis Brown
vs.
Mahpíya Lúta
|
8:00 PM MT
|
Sturgis Brown High School
|
57-54
|
JV- 3:30, C- 5:00, V- 8:00
|
|
|
|
Hitchcock-Tulare
vs.
Wolsey-Wessington
|
8:00 PM CT
|
Tulare
|
67-23
|
Doubleheader (JVG 4:00 / JVB 5:15 / VG 6:30 / VB 8:00)
|
|
|