|
Edgemont
vs.
Hay Springs, NE
|
3:15 PM MT
|
Chadron State College
|
57-47
|
PAC Tournament
|
|
|
|
Jones County
vs.
Kadoka Area
|
3:30 PM CT
|
Jones County Harrold Thune Auditorium
|
42-37
|
Double Header
|
|
|
|
Castlewood
vs.
Oldham-Ramona/Rutland
|
4:00 PM CT
|
Castlewood Schools
|
81-53
|
Double Header Junior high and JV at 4:00 PM
|
|
|
|
Flandreau Indian
vs.
Lower Brule
|
4:00 PM CT
|
Flandreau Indian School
|
|
PPD
Postponed: Double Header - 3:00 PM JV Girls Start
|
|
|
|
Marty
vs.
Crazy Horse
|
5:30 PM CT
|
Marty Indian School
|
56-54
|
Boys JV Starts at 4
|
|
|
|
Cheyenne-Eagle Butte
vs.
Chamberlain
|
6:00 PM MT
|
Cheyenne - Eagle Butte School
|
83-58
|
JV Game at 4:30 MST
|
|
|
|
Groton Area
vs.
Clark/Willow Lake
|
6:00 PM CT
|
Groton
|
|
PPD
Postponed: NEC Game
|
|
|
|
Gayville-Volin
vs.
Colome
|
6:15 PM CT
|
Gayville-Volin High School
|
52-45
|
|
|
|
|
Wilmot
vs.
Waverly-South Shore
|
6:15 PM CT
|
Wilmot High School
|
43-38
|
|
|
|
|
Hill City
vs.
Custer
|
6:30 PM MT
|
Hill City Gym
|
64-44
|
C@3:30/JV@5:00
|
|
|
|
Hot Springs
vs.
Belle Fourche
|
7:00 PM MT
|
Case Auditorium
|
36-27
|
2:30 C / 4:00 JV
|
|
|
|
Sioux Falls Roosevelt
vs.
Yankton
|
7:00 PM CT
|
Roosevelt High School
|
73-42
|
JV-3:30PM, Sophomore- 5:00PM, 9A- 4:00PM (Aux Gym), 9B- 5:30PM (Aux Gym)
|
|
|
|
Sioux Falls Jefferson
vs.
Harrisburg
|
7:00 PM CT
|
Sioux Falls Jefferson High School
|
59-48
|
|
|
|
|
Sioux Falls Lincoln
vs.
O'Gorman
|
7:00 PM CT
|
Sioux Falls Lincoln High School
|
56-45
|
JV/FR @ 4:00; SO @ 5:30
|
|
|
|
Spearfish
vs.
Huron
|
7:00 PM MT
|
Spearfish High School
|
72-64
|
|
|
|
|
Sturgis Brown
vs.
Mitchell
|
7:00 PM MT
|
Sturgis Brown High School
|
59-29
|
|
|
|
|
Pierre T.F. Riggs
vs.
Brandon Valley
|
7:00 PM CT
|
T.F. Riggs High School
|
60-57
|
|
|
|
|
Bennett County
vs.
Philip
|
7:00 PM MT
|
Warrior Center
|
62-51
|
5:30 PM - JV Start
|
|
|
|
Aberdeen Roncalli
vs.
Webster Area
|
7:30 PM CT
|
Aberdeen Catholic Schools
|
68-39
|
No C Game; 6:15 JV 7:30 Varsity
|
|
|
|
Baltic
vs.
Viborg-Hurley
|
7:30 PM CT
|
Baltic High School
|
53-51
|
DH
|
|
|
|
Milbank
vs.
Florence/Henry
|
7:30 PM CT
|
Milbank Armory Gym
|
47-44
|
|
|
|
|
McCook Central/Montrose
vs.
Flandreau
|
7:30 PM CT
|
Montrose School District
|
71-53
|
Doubleheader
|
|
|
|
Brookings
vs.
Rapid City Central
|
8:00 PM CT
|
Brookings High School
|
47-45
|
Doubleheader
|
|
|
|
Canton
vs.
Beresford
|
8:00 PM CT
|
Canton High School
|
71-68
|
DH
|
|
|
|
Hamlin
vs.
Tiospa Zina
|
8:00 PM CT
|
Hamlin School
|
55-52
|
Double Header
|
|
|
|
Lennox
vs.
Platte-Geddes
|
8:00 PM CT
|
Lennox High School
|
57-52
|
DH
|
|
|
|
Madison
vs.
Sioux Falls Christian
|
8:00 PM CT
|
Madison
|
50-34
|
B/G Double Header starting at 4:00pm.
|
|
|
|
Tri-Valley
vs.
Dakota Valley
|
8:00 PM CT
|
Tri-Valley High School
|
66-32
|
|
|
|
|
Vermillion
vs.
Garretson
|
8:00 PM CT
|
Vermillion High School
|
53-44
|
|
|
|
|
Watertown
vs.
Rapid City Stevens
|
8:00 PM CT
|
Watertown Civic Arena
|
61-51
|
|
|
|