|
Leola/Frederick Area
vs.
North Central
|
4:00 PM CT
|
Leola School
|
47-42
|
GJV 4:00 PM; BJV 5:15 PM; GV 6:30 PM; BV 8:00 PM
|
|
|
|
Little Wound
vs.
Todd County
|
4:00 PM MT
|
Little Wound School
|
56-55
|
"C" Team Start Time Listed
|
|
|
|
Madison
vs.
Vermillion
|
4:00 PM CT
|
Madison High School
|
52-44
|
B/G Double Header starting at 4:00pm.
|
|
|
|
Pine Ridge
vs.
St. Francis Indian
|
4:00 PM MT
|
Pine Ridge High School Gymnasium
|
63-35
|
|
|
|
|
Sanborn Central/Woonsocket
vs.
Kimball/White Lake
|
4:00 PM CT
|
Woonsocket Public School
|
66-59
|
Doubleheader
|
|
|
|
Harding County
vs.
Dupree
|
4:30 PM MT
|
Harding County School Gymnasium
|
75-40
|
JH starts at 4:30 followed by JV and Varsity
|
|
|
|
McLaughlin
vs.
Mobridge-Pollock
|
4:30 PM MT
|
McLaughlin High School
|
52-37
|
Varsity/Jv
|
|
|
|
Sisseton
vs.
Waubay/Summit
|
5:00 PM CT
|
Sisseton High School
|
57-26
|
|
|
|
|
Lemmon
vs.
Bowman County, ND
|
5:30 PM MT
|
Armory
|
57-20
|
JV/V JV starts at 5:30
|
|
|
|
Cheyenne-Eagle Butte
vs.
Crow Creek
|
5:30 PM MT
|
Cheyenne - Eagle Butte School
|
83-64
|
|
|
|
|
Arlington
vs.
Deuel
|
6:00 PM CT
|
Arlington High School
|
67-30
|
Double Header
|
|
|
|
Clark/Willow Lake
vs.
Castlewood
|
6:00 PM CT
|
Willow Lake
|
54-51
|
Double-Header
|
|
|
|
Northwestern
vs.
Florence/Henry
|
6:30 PM CT
|
Northwestern High School
|
65-49
|
JV @ 6:30, Varsity @ 8:00
|
|
|
|
Lead-Deadwood
vs.
Belle Fourche
|
7:00 PM MT
|
Lead-Deadwood High School
|
83-58
|
|
|
|
|
Pierre T.F. Riggs
vs.
Winner
|
7:00 PM CT
|
T.F. Riggs High School
|
66-32
|
|
|
|
|
Beresford
vs.
McCook Central/Montrose
|
7:30 PM CT
|
Beresford High School
|
60-42
|
|
|
|
|
Elk Point-Jefferson
vs.
Canistota
|
7:30 PM CT
|
Elk Point-Jefferson High School
|
74-55
|
Boys Only C game at 5 pm JV/Var to follow
|
|
|
|
Parker
vs.
Freeman
|
7:30 PM CT
|
Parker High School
|
68-64
|
DH
|
|
|
|
Mount Vernon/Plankinton
vs.
Wessington Springs
|
7:30 PM CT
|
Plankinton
|
84-68
|
|
|
|
|
Wagner
vs.
Gregory
|
7:45 PM CT
|
Wagner High School
|
58-48
|
4:00 C 5:00 JV
|
|
|
|
Great Plains Lutheran
vs.
Estelline/Hendricks
|
8:00 PM CT
|
Great Plains Lutheran HS
|
62-56
|
4:00 GJV, 5:15 BJV, 6:30 Girls V, 8:00 Boys V
|
|
|
|
Redfield
vs.
Miller
|
8:00 PM CT
|
Redfield Jr-Sr High School
|
51-46
|
Double Header: JV Girls-4:00; JV Boys-5:15; V Girls-6:30
|
|
|
|
Sioux Valley
vs.
Hamlin
|
8:00 PM CT
|
Sanford Pentagon
|
69-65
|
Throwback Classic
|
|
|
|
Sioux Falls Christian
vs.
Dell Rapids
|
8:00 PM CT
|
Sioux Falls Christian School
|
65-63
|
|
|
|
|
Sturgis Brown
vs.
Rapid City Christian
|
8:00 PM MT
|
Sturgis Brown High School West Gym
|
74-60
|
JV - 3:30 / C - 5:00
|
|
|
|
West Central
vs.
Dakota Valley
|
8:00 PM CT
|
West Central High School - Colosseum
|
55-50
|
|
|
|