Basketball 2022-23
Event Time Location Result
away-team-logo New Underwood vs. away-team-logo Hot Springs 3:30 PM MT New Underwood School District away-team-logo 56-26
away-team-logo Freeman Academy/Marion vs. away-team-logo Tripp-Delmont/Armour 4:00 PM CT Freeman Academy away-team-logo 53-38 DH, GJV's @ 4:00
away-team-logo Sisseton vs. away-team-logo Redfield 4:00 PM CT Sisseton High School away-team-logo 39-36
away-team-logo Irene-Wakonda vs. away-team-logo Wynot, NE 5:00 PM CT Irene-Wakonda High School
away-team-logo Parkston vs. away-team-logo Parker 5:00 PM CT Parkston School District 33-3 away-team-logo 63-42 Double Header
away-team-logo Grant County/Mott-Regent, ND vs. away-team-logo Harding County 5:30 PM away-team-logo 50-43 JV starts at 5:30 followed by Varsity
away-team-logo Burke vs. away-team-logo Scotland 5:45 PM CT Burke High School away-team-logo 57-39 DH: No JV Contests/ 4:15 VG, 5:45 VB
away-team-logo Bridgewater-Emery vs. away-team-logo Canistota 6:15 PM CT Canistota School District 43-1 away-team-logo 58-30
away-team-logo North Central vs. away-team-logo South Border, ND 6:30 PM CT Eureka High School away-team-logo 69-20 JV 6:30 PM Varsity 8:00 PM
away-team-logo Faulkton Area vs. away-team-logo Wolsey-Wessington 6:30 PM CT Faulkton School District 24-2 away-team-logo 65-27 DH Girls 6:30 Boys 7:45
away-team-logo Gayville-Volin vs. away-team-logo Centerville 6:30 PM CT Gayville-Volin High School away-team-logo 65-23
away-team-logo Harrisburg vs. away-team-logo LeMars, IA 7:00 PM CT Harrisburg High School away-team-logo 83-47
away-team-logo Sioux Falls Jefferson vs. away-team-logo Sioux Falls Lincoln 7:00 PM CT Sioux Falls Jefferson High School away-team-logo 71-57
away-team-logo Watertown vs. away-team-logo Pierre T.F. Riggs 7:00 PM CT Watertown Civic Arena away-team-logo 64-46
away-team-logo Belle Fourche vs. away-team-logo Wall 7:00 PM MT Belle Fourche High School away-team-logo 49-47 JV 4:00 MS / V 7:00 HS
away-team-logo Estelline/Hendricks vs. away-team-logo Iroquois/Lake Preston 7:15 PM CT Hendricks away-team-logo 73-64
away-team-logo Oldham-Ramona/Rutland vs. away-team-logo Arlington 7:15 PM CT Oldham-Ramona School away-team-logo 66-56 Junior high at 5:00 PM. Junior varsity at 6:00 PM
away-team-logo Irene-Wakonda vs. away-team-logo Wynot, NE 7:30 AM CT Irene-Wakonda High School away-team-logo 52-40
away-team-logo Castlewood vs. away-team-logo Flandreau 7:30 PM CT Castlewood Schools away-team-logo 70-51 C-B-A - 'C' game starts at 5:00 pm - rolling schedule
away-team-logo Howard vs. away-team-logo Colman-Egan 7:30 PM CT Colman-Egan Area School away-team-logo 64-29 DBHD JV girls starting at 4:00
away-team-logo Deubrook Area vs. away-team-logo Madison 7:30 PM CT Deubrook Area High School away-team-logo 76-42 C-Game begins at 5pm followed by JV then Varsity
away-team-logo Clark/Willow Lake vs. away-team-logo Florence/Henry 7:30 PM CT Henry High School away-team-logo 54-31
away-team-logo McCook Central/Montrose vs. away-team-logo Chester Area 7:30 PM CT McCook Central School District away-team-logo 48-37 Doubleheader - JV Girls at 4pm followed by JV Boys
away-team-logo Mount Vernon/Plankinton vs. away-team-logo Sanborn Central/Woonsocket 7:30 PM CT Plankinton away-team-logo 64-48
away-team-logo Sioux Falls Washington vs. away-team-logo Huron 7:30 PM CT Washington High School away-team-logo 64-55
away-team-logo Waubay/Summit vs. away-team-logo Waverly-South Shore 7:30 PM CT Waubay School Gym away-team-logo 59-37 Varsity Only
away-team-logo Webster Area vs. away-team-logo Tiospa Zina 7:30 PM CT Webster Armory away-team-logo 65-36 Double Header Girls J.V starting at 4:00 all other games to follow.
away-team-logo Wilmot vs. away-team-logo Langford Area 7:30 PM CT Wilmot High School away-team-logo 60-50
away-team-logo Canton vs. away-team-logo Alcester-Hudson 7:45 PM CT Canton High School away-team-logo 64-37
away-team-logo Chamberlain vs. away-team-logo Kimball/White Lake 7:45 PM CT Chamberlain Armory away-team-logo 60-54 Doubleheader
away-team-logo Gregory vs. away-team-logo North Central, NE 7:45 PM CT Gregory Memorial Auditorium away-team-logo 58-44 Double Header Boys JV-5pm
away-team-logo Highmore-Harrold vs. away-team-logo Wessington Springs 7:45 PM CT Hyde County Memorial Auditorium away-team-logo 76-71 JV at 5:15, QH with Girls
away-team-logo Viborg-Hurley vs. away-team-logo Elk Point-Jefferson 7:45 PM CT Viborg-Hurley Middle School away-team-logo 59-53
away-team-logo Wagner vs. away-team-logo Menno 7:45 PM CT Wagner High School away-team-logo 62-49 JV 5:00
away-team-logo Aberdeen Christian vs. away-team-logo Mobridge-Pollock 8:00 PM CT Aberdeen Civic Arena away-team-logo 58-48
away-team-logo Beresford vs. away-team-logo Sioux Valley 8:00 PM CT Beresford High School away-team-logo 92-49
away-team-logo Potter County vs. away-team-logo Leola/Frederick Area 8:00 PM CT Hoven High School away-team-logo 60-27 DH-JVG@4:00; JVB@5:15; VG@6:30; VB@8:00/PARENTS' NIGHT
away-team-logo Stanley County vs. away-team-logo Jones County 8:00 PM CT Parkview Auditorium away-team-logo 61-51
away-team-logo Tri-Valley vs. away-team-logo Vermillion 8:00 PM CT Tri-Valley High School away-team-logo 50-48
away-team-logo Douglas vs. away-team-logo Rapid City Central 8:00 PM MT Douglas High School away-team-logo 49-46 9A 3:30/ JV 5:00 / 9B 6:30
Privacy | Terms | © 2023 BOUND