Basketball 2022-23
Event Time Location Result
North Central logo North Central vs. Timber Lake logo Timber Lake 1:00 PM CT Eureka High School Winning team logo 57-54 GJV 1:00 PM; BJV 2:15; GV 3:30 PM; BV 5:00 PM
Lennox logo Lennox vs. Waconia. MN logo Waconia. MN 10:30 AM CT Sanford Pentagon Winning team logo 75-73 Hoop City Classic
White River logo White River vs. Campbell County, WY logo Campbell County, WY 12:00 PM CT Sanford Pentagon Winning team logo 71-66 Hoop City Classic
Mandaree, ND logo Mandaree, ND vs. Little Wound logo Little Wound 12:00 PM MT McLaughlin High School Winning team logo 68-27 Hunkpapa Classic
Waubay/Summit logo Waubay/Summit vs. Wilmot logo Wilmot 2:00 PM CT Summit School Gym Winning team logo 56-23
Irene-Wakonda logo Irene-Wakonda vs. Hanson logo Hanson 3:00 PM CT Irene-Wakonda High School Winning team logo 65-57
Langford Area logo Langford Area vs. Lemmon logo Lemmon 3:00 PM MT Langford High School Winning team logo 62-49 Langford Classic DH
Solen, ND logo Solen, ND vs. Pine Ridge logo Pine Ridge 3:00 PM MT McLaughlin High School Winning team logo 107-14 Hunkpapa Classic
Gayville-Volin logo Gayville-Volin vs. Bon Homme logo Bon Homme 3:30 PM CT Gayville-Volin High School Winning team logo 55-37
O'Gorman logo O'Gorman vs. Tea Area logo Tea Area 3:30 PM CT O'Gorman High School Winning team logo 66-55
Hot Springs logo Hot Springs vs. Spearfish logo Spearfish 3:30 PM MT Case Auditorium Winning team logo 61-56 C @ 11:00 (Bison), JV @ 12:30, V @ 3:30
Valentine, NE logo Valentine, NE vs. Custer logo Custer 4:00 PM MT Chadron State College Winning team logo 75-50 Chadron Rotary Holiday Classic
New Underwood logo New Underwood vs. Harding County logo Harding County 4:00 PM MT New Underwood School District Winning team logo 52-38 Doubleheader. JV Girls starts at 4:00 followed by JV Boys, Varsity Girls, & Varsity Boys
DeLaSalle, MN logo DeLaSalle, MN vs. Harrisburg logo Harrisburg 4:30 PM CT Sanford Pentagon Winning team logo 42-41 Hoop City Classic
Potter County logo Potter County vs. Hitchcock-Tulare logo Hitchcock-Tulare 4:30 PM CT Wolsey-Wessington School District Winning team logo 69-28 Big Bo Classic
Castlewood logo Castlewood vs. Arlington logo Arlington 6:00 PM CT Castlewood Schools Winning team logo 76-22
Leola/Frederick Area logo Leola/Frederick Area vs. Faith logo Faith 6:00 PM CT Langford High School Winning team logo 63-52 Classic
Miller logo Miller vs. Mount Vernon/Plankinton logo Mount Vernon/Plankinton 6:00 PM CT Miller Armory Winning team logo 70-43 Make Up Date
Sioux Falls Jefferson logo Sioux Falls Jefferson vs. Orono, MN logo Orono, MN 6:00 PM CT Sanford Pentagon Winning team logo 63-43 Hoop City Classic
Webster Area logo Webster Area vs. Aberdeen Roncalli logo Aberdeen Roncalli 6:00 PM CT Webster Armory Winning team logo 59-53
McLaughlin logo McLaughlin vs. White Shield, ND logo White Shield, ND 6:00 PM MT McLaughlin High School Winning team logo 65-40 Hunkpapa Classic
Sioux Valley logo Sioux Valley vs. Baltic logo Baltic 6:15 PM CT Cossack Center Winning team logo 73-31 Doubleheader
Deubrook Area logo Deubrook Area vs. Alcester-Hudson logo Alcester-Hudson 7:30 PM CT Deubrook Area High School Winning team logo 60-26 Doubleheader
Deuel logo Deuel vs. Redfield logo Redfield 7:30 PM CT Deuel High School Winning team logo 62-23 Doubleheader: 4:00 pm start = JV BB - JV GB - BBB - GBB - rolling schedule
Iroquois/Lake Preston logo Iroquois/Lake Preston vs. Highmore-Harrold logo Highmore-Harrold 7:30 PM CT Iroquois School District 2-3 Winning team logo 64-40 JV @ 5:15
Brandon Valley logo Brandon Valley vs. Houston, TN 7:30 PM CT Sanford Pentagon 75-74 Hoop City Classic
Wolsey-Wessington logo Wolsey-Wessington vs. Kadoka Area logo Kadoka Area 7:30 PM CT Wolsey-Wessington School District Winning team logo 59-26
Ethan logo Ethan vs. Scotland logo Scotland 8:00 PM CT Ethan High School Winning team logo 69-46
Stanley County logo Stanley County vs. Winner logo Winner 8:00 PM CT Parkview Auditorium Winning team logo 58-25
Sioux Falls Christian logo Sioux Falls Christian vs. Thunder Basin, WY logo Thunder Basin, WY 8:30 PM CT Sanford Pentagon Winning team logo 50-39 Hoop City Classic
Wakpala logo Wakpala vs. St. Francis Indian logo St. Francis Indian 9:00 AM MT McLaughlin High School Winning team logo 44-32 Hunkpapa Classic
Privacy | Terms | © 2024 BOUND