Basketball 2022-23
Event Time Location Result
Carter County, MT logo Carter County, MT vs. Bison logo Bison 2:30 PM MT Carter County High School Winning team logo 73-33 Double header - JV Girls, JV Boys, Varsity Girls, Varsity Boys
Tiospaye Topa logo Tiospaye Topa vs. Takini logo Takini 3:00 PM MT Tiospaye Topa School Winning team logo 68-37
Hankinson, ND logo Hankinson, ND vs. Sisseton logo Sisseton 4:45 PM Winning team logo 59-34
Warner logo Warner vs. Groton Area logo Groton Area 5:15 PM CT Groton Area High School Winning team logo 67-32 GJV 4:00; BJV 5:15; GV 6:30; BV 8:00
Wolsey-Wessington logo Wolsey-Wessington vs. Miller logo Miller 6:00 PM CT Wolsey-Wessington School District Winning team logo 62-57
New Underwood logo New Underwood vs. Edgemont logo Edgemont 6:00 PM MT New Underwood School District Winning team logo 63-9
Hanson logo Hanson vs. Parkston logo Parkston 6:15 PM CT Hanson High School Winning team logo 46-44
Oldham-Ramona/Rutland logo Oldham-Ramona/Rutland vs. Freeman Academy/Marion logo Freeman Academy/Marion 6:15 PM CT Oldham-Ramona School
PPD

Just boys junior varsity and varsity. Junior varsity game will start at 6:00 PM.

Redfield logo Redfield vs. Langford Area logo Langford Area 6:30 PM CT Langford High School Winning team logo 76-49
Northwestern logo Northwestern vs. Ipswich logo Ipswich 6:30 PM CT Northwestern High School Winning team logo 40-38 JV @ 6:30, Varsity @ 8:00
Brookings logo Brookings vs. O'Gorman logo O'Gorman 7:00 PM CT Brookings High School Winning team logo 56-39
Belle Fourche logo Belle Fourche vs. St. Thomas More logo St. Thomas More 7:00 PM MT Belle Fourche High School Winning team logo 63-26 C 4:00 / JV 5:30 / V 7:00
Rapid City Stevens logo Rapid City Stevens vs. Douglas logo Douglas 7:00 PM MT Rapid City Stevens Winning team logo 60-49
Mount Vernon/Plankinton logo Mount Vernon/Plankinton vs. Lennox logo Lennox 7:30 PM Winning team logo 65-52
Dakota Valley logo Dakota Valley vs. Sergeant Bluff-Luton, IA logo Sergeant Bluff-Luton, IA 7:30 PM CT Dakota Valley High School Winning team logo 68-38
Hot Springs logo Hot Springs vs. Chadron, NE logo Chadron, NE 7:30 PM MT Case Auditorium Winning team logo 65-60 JV @ 4:30 (Bison)
Gregory logo Gregory vs. Andes Central/Dakota Christian logo Andes Central/Dakota Christian 7:45 PM CT Gregory Memorial Auditorium
PPD

Double Header Boys JV-5pm

Herreid/Selby Area logo Herreid/Selby Area vs. McIntosh logo McIntosh 8:00 PM CT Herreid Independent School District Winning team logo 73-37 JV @ 6:30 PM
Mobridge-Pollock logo Mobridge-Pollock vs. Potter County logo Potter County 8:00 PM CT Mobridge High School Winning team logo 60-36
Stanley County logo Stanley County vs. Highmore-Harrold logo Highmore-Harrold 8:00 PM CT Parkview Auditorium Winning team logo 60-39 5:00 JVBB
Custer logo Custer vs. Sturgis Brown logo Sturgis Brown 8:00 PM MT Custer Armory Winning team logo 57-53
Privacy | Terms | © 2024 BOUND