|
Solen, ND
vs.
McIntosh
|
4:00 PM
|
|
60-39
|
DH
|
|
|
|
Florence/Henry
vs.
Castlewood
|
4:00 PM CT
|
Florence School District 14-1
|
67-31
|
4:00 Girls JV, 5:15 Boys JV, 6:30 Girls V, 8:00 Boys V
|
|
|
|
Hitchcock-Tulare
vs.
Highmore-Harrold
|
4:00 PM CT
|
Hyde County Memorial Auditorium
|
71-66
|
Double Header
|
|
|
|
James Valley Christian
vs.
Mitchell Christian
|
4:00 PM CT
|
James Valley Christian School
|
69-43
|
4:00 JVG / 5:15 JVB / 6:30 Varsity Girls / 7:45 Varsity Boys
|
|
|
|
Marty
vs.
Andes Central/Dakota Christian
|
4:00 PM CT
|
Marty Indian School
|
75-40
|
Double Header
|
|
|
|
Newell
vs.
Oelrichs
|
4:00 PM MT
|
Newell - Austin Auditorium
|
56-45
|
|
|
|
|
Webster Area
vs.
Northwestern
|
4:00 PM CT
|
Webster Armory
|
60-49
|
DOUBLEHEADER JV Girls @ 4:00, JV Boys @ 5:15, Varsity Girls @ 6:30, Varsity Boys @ 8:00
|
|
|
|
Rock County, NE
vs.
Colome
|
5:00 PM CT
|
Keya Paha County High School
|
61-59
|
Double Header 5:00 JV Girls Start 2 Qtrs - JV Boys 2 Qtrs. Varsity Girls 6:15-6:30
|
|
|
|
Redfield
vs.
Warner
|
5:15 PM CT
|
Redfield Jr-Sr High School
|
47-40
|
JVG 4:00; JVB 5:15; VG 6:30; VB 8:00
|
|
|
|
Kadoka Area
vs.
New Underwood
|
6:00 PM MT
|
Kadoka Area High School
|
42-40
|
|
|
|
|
Wilmot
vs.
Colman-Egan
|
6:00 PM CT
|
Wilmot High School
|
80-49
|
|
|
|
|
Canistota
vs.
Menno
|
6:15 PM CT
|
Canistota School District 43-1
|
55-34
|
|
|
|
|
Lyman
vs.
Kimball/White Lake
|
6:30 PM CT
|
Lyman High School
|
63-57
|
|
|
|
|
White River
vs.
Little Wound
|
6:30 PM CT
|
White River Barnhart Gymnasium
|
73-31
|
JV at 6:30 pm (central) followed by the Varsity game
|
|
|
|
Freeman
vs.
Hanson
|
7:15 PM CT
|
Freeman High School
|
73-46
|
DH - JV 5:00
|
|
|
|
Chester
vs.
Oldham-Ramona/Rutland
|
7:30 PM CT
|
Chester Area High School
|
75-35
|
(DH) jv girls starts at 4pm followed by jv boys
|
|
|
|
Deubrook Area
vs.
Great Plains Lutheran
|
7:30 PM CT
|
Deubrook Elementary School
|
69-63
|
5:00 C, 6:15 JV, Varsity to follow
|
|
|
|
Flandreau
vs.
De Smet
|
7:30 PM CT
|
Flandreau High School
|
68-30
|
Doubleheader = 4:00 pm start = JV GBB - JV BBB - GBB - BBB = rolling schedule
|
|
|
|
Gayville-Volin
vs.
Freeman Academy/Marion
|
7:30 PM CT
|
Gayville-Volin High School
|
69-50
|
|
|
|
|
Parker
vs.
Viborg-Hurley
|
7:30 PM CT
|
Parker High School
|
69-28
|
|
|
|
|
Wolsey-Wessington
vs.
Wessington Springs
|
7:30 PM CT
|
Wolsey-Wessington School District
|
62-52
|
|
|
|
|
Bon Homme
vs.
Burke
|
7:45 PM CT
|
Bon Homme High School
|
57-41
|
DH: Split JV at 5pm, 6:15 GV, 7:45 BV
|
|
|
|
Aberdeen Christian
vs.
Ipswich
|
8:00 PM CT
|
Aberdeen Civic Arena
|
65-45
|
|
|
|
|
Tripp-Delmont/Armour
vs.
Wagner
|
8:00 PM CT
|
Armour High School
|
65-61
|
DH, GJV @ 4:00
|
|
|
|
Sully Buttes
vs.
Herreid/Selby Area
|
8:00 PM CT
|
Sully Buttes High School
|
48-44
|
JV @ 6:30 PM
|
|
|