Basketball 2022-23
Event Time Location Result
Solen, ND vs. away-team-logo McIntosh 4:00 PM DH
away-team-logo Tripp-Delmont/Armour vs. away-team-logo Wagner 4:00 PM CT Armour High School DH, GJV @ 4:00
away-team-logo Florence/Henry vs. away-team-logo Castlewood 4:00 PM CT Florence School District 14-1 4:00 Girls JV, 5:15 Boys JV, 6:30 Girls V, 8:00 Boys V
away-team-logo Hitchcock-Tulare vs. away-team-logo Highmore-Harrold 4:00 PM CT Hyde County Memorial Auditorium Double Header
away-team-logo James Valley Christian vs. away-team-logo Mitchell Christian 4:00 PM CT James Valley Christian School 4:00 JVG / 5:15 JVB / 6:30 Varsity Girls / 7:45 Varsity Boys
away-team-logo North Central, NE vs. away-team-logo Colome 4:00 PM CT Keya Paha County High School Double Header 4:00 JV Girls Start
away-team-logo Marty vs. away-team-logo Andes Central/Dakota Christian 4:00 PM CT Marty Indian School Double Header
away-team-logo Webster Area vs. away-team-logo Northwestern 4:00 PM CT Webster Armory DOUBLEHEADER JV Girls @ 4:00, JV Boys @ 5:15, Varsity Girls @ 6:30, Varsity Boys @ 8:00
away-team-logo Newell vs. away-team-logo Oelrichs 4:00 PM MT Newell - Austin Auditorium
away-team-logo Newcastle, WY vs. away-team-logo Lead-Deadwood 5:00 PM MT Newcastle High School Stateline Shootout - rescheduled game
away-team-logo Todd County vs. away-team-logo Bennett County 5:00 PM MT Todd County High School
away-team-logo Redfield vs. away-team-logo Warner 5:15 PM CT Redfield Jr-Sr High School JVG 4:00; JVB 5:15; VG 6:30; VB 8:00
away-team-logo White River vs. away-team-logo Little Wound 6:00 PM CT White River Barnhart Gymnasium JV at 6:30 pm (central) followed by the Varsity game
away-team-logo Wilmot vs. away-team-logo Colman-Egan 6:00 PM CT Wilmot High School
away-team-logo Hill City vs. away-team-logo Lakota Tech 6:00 PM MT Hill City Gym C@3:00/JV@4:30
away-team-logo Kadoka Area vs. away-team-logo New Underwood 6:00 PM MT Kadoka Area High School
away-team-logo Canistota vs. away-team-logo Menno 6:15 PM CT Canistota School District 43-1
away-team-logo Aberdeen Roncalli vs. away-team-logo Miller 6:30 PM CT Aberdeen Catholic Schools Double Header 4:00 JV Girls, 5:00 JV Boys, 6:30 Varsity Girls, 8:00 Varsity Boys
away-team-logo Groton Area vs. away-team-logo North Central 6:30 PM CT Groton Area High School JV 6:30 PM Varsity 8:00 PM
away-team-logo Lyman vs. away-team-logo Kimball/White Lake 6:30 PM CT Lyman High School
away-team-logo St. Francis Indian vs. away-team-logo Winner 6:30 PM CT Winner High School
away-team-logo McLaughlin vs. away-team-logo Cheyenne-Eagle Butte 7:00 PM
away-team-logo Aberdeen Central vs. away-team-logo Mitchell 7:00 PM CT Central High School
away-team-logo Sioux Falls Jefferson vs. away-team-logo Watertown 7:00 PM CT Sioux Falls Jefferson High School
away-team-logo Sioux Falls Lincoln vs. away-team-logo O'Gorman 7:00 PM CT Sioux Falls Lincoln High School
away-team-logo Sioux Falls Roosevelt vs. away-team-logo Brookings 7:00 PM CT Sioux Falls Roosevelt
away-team-logo Pierre T.F. Riggs vs. away-team-logo Huron 7:00 PM CT T.F. Riggs High School
away-team-logo Sioux Falls Washington vs. away-team-logo Brandon Valley 7:00 PM CT Washington High School
away-team-logo St. Thomas More vs. away-team-logo Red Cloud 7:00 PM MT St. Thomas More High School 9th @ 4:00, JV @ 5:30
away-team-logo Freeman vs. away-team-logo Hanson 7:15 PM CT Freeman High School DH - JV 5:00
away-team-logo Sanborn Central/Woonsocket vs. away-team-logo Parkston 7:30 AM CT Sanborn Central High School Double Header
away-team-logo Beresford vs. away-team-logo Garretson 7:30 PM CT Beresford High School DH
away-team-logo Chamberlain vs. away-team-logo Crow Creek 7:30 PM CT Chamberlain Armory 6:15 JV game
away-team-logo Chester Area vs. away-team-logo Oldham-Ramona/Rutland 7:30 PM CT Chester Area High School (DH) jv girls starts at 4pm followed by jv boys
away-team-logo Sioux Valley vs. away-team-logo Deuel 7:30 PM CT Cossack Center Double Header
away-team-logo Deubrook Area vs. away-team-logo Great Plains Lutheran 7:30 PM CT Deubrook Elementary School 5:00 C, 6:15 JV, Varsity to follow
away-team-logo Flandreau vs. away-team-logo De Smet 7:30 PM CT Flandreau High School Doubleheader = 4:00 pm start = JV GBB - JV BBB - GBB - BBB = rolling schedule
away-team-logo Gayville-Volin vs. away-team-logo Freeman Academy/Marion 7:30 PM CT Gayville-Volin High School
away-team-logo Madison vs. away-team-logo McCook Central/Montrose 7:30 PM CT Madison High School Gym C-B-A: 'C' game starts at 5:00 pm - rolling schedule.
away-team-logo Marshall, MN vs. away-team-logo Harrisburg 7:30 PM CT Marshall, MN High School
away-team-logo Parker vs. away-team-logo Viborg-Hurley 7:30 PM CT Parker High School
away-team-logo Wolsey-Wessington vs. away-team-logo Wessington Springs 7:30 PM CT Wolsey-Wessington School District
away-team-logo Hot Springs vs. away-team-logo Douglas 7:30 PM MT Case Auditorium JV @ 4:30, V @ 7:30
away-team-logo Rapid City Christian vs. away-team-logo Belle Fourche 7:30 PM MT Rapid City Christian School C - 3:00 / JV - 4:30
away-team-logo Bon Homme vs. away-team-logo Burke 7:45 PM CT Bon Homme High School DH: Split JV at 5pm, 6:15 GV, 7:45 BV
away-team-logo Waubay/Summit vs. away-team-logo Estelline/Hendricks 7:45 PM CT Summit School Gym
away-team-logo Aberdeen Christian vs. away-team-logo Ipswich 8:00 PM CT Aberdeen Civic Arena
away-team-logo Canton vs. away-team-logo Elk Point-Jefferson 8:00 PM CT Canton High School Senior Night
away-team-logo Dell Rapids vs. away-team-logo Mount Vernon/Plankinton 8:00 PM CT Dell Rapids High School girls-boys doubleheader
away-team-logo Milbank vs. away-team-logo Sisseton 8:00 PM CT Milbank Armory Gym DH- 4:00 C, 5:00 JV
away-team-logo Sully Buttes vs. away-team-logo Herreid/Selby Area 8:00 PM CT Sully Buttes High School JV @ 6:30 PM
away-team-logo Vermillion vs. away-team-logo Dakota Valley 8:00 PM CT Vermillion High School
away-team-logo Sturgis Brown vs. away-team-logo Spearfish 8:00 PM MT Sturgis Brown High School West Gym
Privacy | Terms | © 2023 BOUND