Basketball 2022-23
Event Time Location Result
away-team-logo Corsica-Stickney vs. away-team-logo Tripp-Delmont/Armour 4:00 PM CT Corsica-Stickney High School DH, GJV @ 4:00
away-team-logo Freeman Academy/Marion vs. away-team-logo Alcester-Hudson 4:00 PM CT Freeman Academy
away-team-logo James Valley Christian vs. away-team-logo Sanborn Central/Woonsocket 4:00 PM CT James Valley Christian School 4:00 JVG / 5:15 JVB / 6:30 Varsity Girls / 7:45 Varsity Boys
away-team-logo Webster Area vs. away-team-logo Deubrook Area 4:00 PM CT Webster Armory
away-team-logo Wessington Springs vs. away-team-logo Kimball/White Lake 4:00 PM CT Wessington Springs Elementary Doubleheader
away-team-logo Winner vs. away-team-logo Platte-Geddes 4:00 PM CT Winner High School
away-team-logo McIntosh vs. away-team-logo Dupree 4:00 PM MT Dupree High School DH
away-team-logo Little Wound vs. away-team-logo Bennett County 4:00 PM MT Warrior Center Parent's Night
away-team-logo Lemmon vs. away-team-logo Faith 4:30 PM MT Armory MS/JV/V MS Starts at 4:30
away-team-logo Standing Rock, ND vs. away-team-logo McLaughlin 5:00 PM Varsity/Jv
away-team-logo Groton Area vs. away-team-logo Aberdeen Roncalli 5:00 PM CT Aberdeen Catholic Schools 5:00 Boys C, 6:00 JV, 7:30 Varsity Rolling Schedule
away-team-logo Mount Vernon/Plankinton vs. away-team-logo Bon Homme 5:00 PM CT Plankinton NA
away-team-logo Sisseton vs. away-team-logo Deuel 5:00 PM CT Sisseton High School
New England, ND vs. away-team-logo Harding County 5:00 PM MT Harding County High School JV starts at 5:00 followed by Varsity
away-team-logo Bridgewater-Emery vs. away-team-logo Irene-Wakonda 5:15 PM CT Bridgewater-Emery High School DH
away-team-logo Hitchcock-Tulare vs. away-team-logo Ipswich 5:15 PM CT Tulare JH 5:15, JV 6:30, Varsity
New England, ND vs. away-team-logo Harding County 5:30 PM MT
PPD

JV starts at 5:00 followed by Varsity

away-team-logo Cheyenne-Eagle Butte vs. away-team-logo St. Francis Indian 5:30 PM MT Cheyenne - Eagle Butte School
away-team-logo Sioux Valley vs. away-team-logo Castlewood 6:00 PM CT Cossack Center
away-team-logo Takini vs. away-team-logo Bison 6:00 PM MT Takini School JV/Varsity
away-team-logo Tri-State, ND vs. away-team-logo Wilmot 6:15 PM CT Rosholt High School
away-team-logo Faulkton Area vs. away-team-logo Miller 6:30 PM CT Faulkton School District 24-2 DH Girls 6:30 Boys 7:45
away-team-logo Warner vs. away-team-logo Wolsey-Wessington 6:30 PM CT Warner High School JV 6:30; Varsity 8:00
away-team-logo Brandon Valley vs. away-team-logo Tea Area 7:00 PM CT Brandon Valley High School
away-team-logo Aberdeen Central vs. away-team-logo Watertown 7:00 PM CT Central High School
away-team-logo Mitchell vs. away-team-logo Sioux Falls Washington 7:00 PM CT Corn Palace
away-team-logo Sioux Falls Roosevelt vs. away-team-logo Sioux Falls Lincoln 7:00 PM CT Sioux Falls Roosevelt
away-team-logo Pierre T.F. Riggs vs. away-team-logo Brookings 7:00 PM CT T.F. Riggs High School
away-team-logo Lakota Tech vs. away-team-logo Crow Creek 7:00 PM MT Lakota Tech High School Double Header Girls and Boys
away-team-logo Newcastle, WY vs. away-team-logo Belle Fourche 7:00 PM MT Newcastle High School JV 4:00 / C 5:30 / V 7:00
away-team-logo McCook Central/Montrose vs. away-team-logo Tri-Valley 7:15 PM CT McCook Central School District
away-team-logo Oldham-Ramona/Rutland vs. away-team-logo Great Plains Lutheran 7:15 PM CT Rutland School Junior Varsity at 6:00 PM
away-team-logo Dakota Valley vs. Sioux City West, IA 7:15 PM CT Sioux City West High School
away-team-logo Flandreau vs. away-team-logo Baltic 7:30 PM CT Baltic High School Doubleheader = 4:00 pm start = JV GBB - JV BBB - GBB - BBB = rolling schedule
away-team-logo Centerville vs. away-team-logo Dell Rapids St. Mary 7:30 PM CT Centerville School Doubleheader: JVG @ 4, JVB @ 5, VGB @ 6:00, VBB @ 7:30
away-team-logo Chester Area vs. away-team-logo Arlington 7:30 PM CT Chester Area High School (DH) jv girls starts at 4pm followed by jv boys
away-team-logo Howard vs. away-team-logo Canistota 7:30 PM CT Howard High School C at 5:00 JV at 6:15 Varsity to Follow
away-team-logo Parker vs. away-team-logo Garretson 7:30 PM CT Parker High School DH
away-team-logo Vermillion vs. away-team-logo Wagner 7:30 PM CT Vermillion High School
away-team-logo Yankton vs. away-team-logo Sioux Falls Christian 7:30 PM CT Yankton High School
away-team-logo Rapid City Christian vs. away-team-logo Spearfish 7:30 PM MT Rapid City Christian School C - 3:00 / JV - 4:30
away-team-logo Red Cloud vs. away-team-logo Sturgis Brown 7:30 PM MT Red Cloud Indian School
away-team-logo St. Thomas More vs. away-team-logo Hot Springs 7:30 PM MT St. Thomas More High School 9th grade at 4:30, JV at 6:00
away-team-logo Chamberlain vs. away-team-logo Hanson 7:45 PM CT Chamberlain Armory 6:30 PM JV Start time
away-team-logo Tiospa Zina vs. away-team-logo Clark/Willow Lake 7:45 PM CT Clark High School Double Header Girls J.V starting at 4:00 all other games to follow.
away-team-logo Ethan vs. away-team-logo Freeman 7:45 PM CT Ethan High School
away-team-logo Gregory vs. away-team-logo Andes Central/Dakota Christian 7:45 PM CT Gregory Memorial Auditorium Double Header Boys JV-5pm
away-team-logo Viborg-Hurley vs. away-team-logo Menno 7:45 PM CT Viborg-Hurley Middle School
away-team-logo Aberdeen Christian vs. away-team-logo Langford Area 8:00 PM CT Aberdeen Civic Arena
away-team-logo Beresford vs. away-team-logo Lennox 8:00 PM CT Beresford High School
away-team-logo Hamlin vs. away-team-logo Britton-Hecla 8:00 PM CT Britton-Hecla High School Britton-Hecla Arena
away-team-logo Burke vs. away-team-logo Colome 8:00 PM CT Burke High School Boys Only- 6:30 JV start
away-team-logo Leola/Frederick Area vs. away-team-logo Waubay/Summit 8:00 PM CT Frederick Area School District
away-team-logo Stanley County vs. away-team-logo Mobridge-Pollock 8:00 PM CT Parkview Auditorium
away-team-logo Redfield vs. away-team-logo Northwestern 8:00 PM CT Redfield Jr-Sr High School DOUBLEHEADER JV Girls @ 4:00, JV Boys @ 5:15, Varsity Girls @ 6:30, Varsity Boys @ 8:00
away-team-logo Sunshine Bible Academy vs. away-team-logo Sully Buttes 8:00 PM CT SBA Event Center GJV 4:00, BJV 5:15, GV 6:30, BV 8:00
away-team-logo West Central vs. away-team-logo Canton 8:00 PM CT West Central High School - Colosseum
Privacy | Terms | © 2023 BOUND