|
Sanborn Central/Woonsocket
vs.
Parkston
|
7:30 AM CT
|
Sanborn Central High School
|
55-34
|
Double Header
|
|
|
|
Florence/Henry
vs.
Castlewood
|
4:00 PM CT
|
Florence School District 14-1
|
67-31
|
4:00 Girls JV, 5:15 Boys JV, 6:30 Girls V, 8:00 Boys V
|
|
|
|
Webster Area
vs.
Northwestern
|
4:00 PM CT
|
Webster Armory
|
60-49
|
DOUBLEHEADER JV Girls @ 4:00, JV Boys @ 5:15, Varsity Girls @ 6:30, Varsity Boys @ 8:00
|
|
|
|
Newcastle, WY
vs.
Lead-Deadwood
|
5:00 PM MT
|
Newcastle High School
|
53-50
|
Stateline Shootout - rescheduled game
|
|
|
|
Todd County
vs.
Bennett County
|
5:00 PM MT
|
Todd County High School
|
107-24
|
|
|
|
|
Redfield
vs.
Warner
|
5:15 PM CT
|
Redfield Jr-Sr High School
|
47-40
|
JVG 4:00; JVB 5:15; VG 6:30; VB 8:00
|
|
|
|
Hill City
vs.
Lakota Tech
|
6:00 PM MT
|
Hill City Gym
|
73-61
|
C@3:00/JV@4:30
|
|
|
|
Aberdeen Roncalli
vs.
Miller
|
6:30 PM CT
|
Aberdeen Catholic Schools
|
47-39
|
Double Header 4:00 JV Girls, 5:00 JV Boys, 6:30 Varsity Girls, 8:00 Varsity Boys
|
|
|
|
Groton Area
vs.
North Central
|
6:30 PM CT
|
Groton Area High School
|
62-21
|
JV 6:30 PM Varsity 8:00 PM
|
|
|
|
Lyman
vs.
Kimball/White Lake
|
6:30 PM CT
|
Lyman High School
|
63-57
|
|
|
|
|
White River
vs.
Little Wound
|
6:30 PM CT
|
White River Barnhart Gymnasium
|
73-31
|
JV at 6:30 pm (central) followed by the Varsity game
|
|
|
|
St. Francis Indian
vs.
Winner
|
6:30 PM CT
|
Winner High School
|
76-38
|
|
|
|
|
McLaughlin
vs.
Cheyenne-Eagle Butte
|
7:00 PM
|
|
77-45
|
|
|
|
|
St. Thomas More
vs.
Mahpíya Lúta
|
7:00 PM MT
|
St. Thomas More High School
|
75-46
|
9th @ 4:00, JV @ 5:30
|
|
|
|
Freeman
vs.
Hanson
|
7:15 PM CT
|
Freeman High School
|
73-46
|
DH - JV 5:00
|
|
|
|
Beresford
vs.
Garretson
|
7:30 PM CT
|
Beresford High School
|
71-41
|
DH
|
|
|
|
Hot Springs
vs.
Douglas
|
7:30 PM MT
|
Case Auditorium
|
59-34
|
JV @ 4:30, V @ 7:30
|
|
|
|
Chamberlain
vs.
Crow Creek
|
7:30 PM CT
|
Chamberlain Armory
|
52-51
|
6:15 JV game
|
|
|
|
Sioux Valley
vs.
Deuel
|
7:30 PM CT
|
Cossack Center
|
57-47
|
Double Header
|
|
|
|
Deubrook Area
vs.
Great Plains Lutheran
|
7:30 PM CT
|
Deubrook Elementary School
|
69-63
|
5:00 C, 6:15 JV, Varsity to follow
|
|
|
|
Flandreau
vs.
De Smet
|
7:30 PM CT
|
Flandreau High School
|
68-30
|
Doubleheader = 4:00 pm start = JV GBB - JV BBB - GBB - BBB = rolling schedule
|
|
|
|
Madison
vs.
McCook Central/Montrose
|
7:30 PM CT
|
Madison High School
|
62-40
|
C-B-A: 'C' game starts at 5:00 pm - rolling schedule.
|
|
|
|
Parker
vs.
Viborg-Hurley
|
7:30 PM CT
|
Parker High School
|
69-28
|
|
|
|
|
Rapid City Christian
vs.
Belle Fourche
|
7:30 PM MT
|
Rapid City Christian School
|
87-53
|
C - 3:00 / JV - 4:30
|
|
|
|
Bon Homme
vs.
Burke
|
7:45 PM CT
|
Bon Homme High School
|
57-41
|
DH: Split JV at 5pm, 6:15 GV, 7:45 BV
|
|
|
|
Waubay/Summit
vs.
Estelline/Hendricks
|
7:45 PM CT
|
Summit School Gym
|
59-48
|
|
|
|
|
Tripp-Delmont/Armour
vs.
Wagner
|
8:00 PM CT
|
Armour High School
|
65-61
|
DH, GJV @ 4:00
|
|
|
|
Canton
vs.
Elk Point-Jefferson
|
8:00 PM CT
|
Canton High School
|
76-65
|
Senior Night
|
|
|
|
Dell Rapids
vs.
Mount Vernon/Plankinton
|
8:00 PM CT
|
Dell Rapids High School
|
62-60
|
girls-boys doubleheader
|
|
|
|
Milbank
vs.
Sisseton
|
8:00 PM CT
|
Milbank Armory Gym
|
68-36
|
DH- 4:00 C, 5:00 JV
|
|
|
|
Vermillion
vs.
Dakota Valley
|
8:00 PM CT
|
Vermillion High School
|
59-54
|
|
|
|