|
McIntosh
vs.
Dupree
|
4:00 PM MT
|
Dupree High School
|
|
PPD
DH
|
|
|
|
James Valley Christian
vs.
Sanborn Central/Woonsocket
|
4:00 PM CT
|
James Valley Christian School
|
61-45
|
4:00 JVG / 5:15 JVB / 6:30 Varsity Girls / 7:45 Varsity Boys
|
|
|
|
Webster Area
vs.
Deubrook Area
|
4:00 PM CT
|
Webster Armory
|
|
CXL
|
|
|
|
Wessington Springs
vs.
Kimball/White Lake
|
4:00 PM CT
|
Wessington Springs Elementary
|
54-51
|
Doubleheader
|
|
|
|
Standing Rock, ND
vs.
McLaughlin
|
5:00 PM
|
|
70-48
|
Varsity/Jv
|
|
|
|
Groton Area
vs.
Aberdeen Roncalli
|
5:00 PM CT
|
Aberdeen Catholic Schools
|
45-22
|
5:00 Boys C, 6:00 JV, 7:30 Varsity Rolling Schedule
|
|
|
|
Mount Vernon/Plankinton
vs.
Bon Homme
|
5:00 PM CT
|
Plankinton
|
78-39
|
NA
|
|
|
|
Sioux Valley
vs.
Castlewood
|
6:00 PM CT
|
Cossack Center
|
73-48
|
|
|
|
|
Winner
vs.
Platte-Geddes
|
6:00 PM CT
|
Winner High School
|
62-59
|
C - 4:-00; JV - 5:15 - V - 7:30
|
|
|
|
McCook Central/Montrose
vs.
Tri-Valley
|
6:15 PM CT
|
McCook Central School District
|
52-41
|
|
|
|
|
Faulkton Area
vs.
Miller
|
6:30 PM CT
|
Faulkton School District 24-2
|
|
PPD
DH Girls 6:30 Boys 7:45
|
|
|
|
Parker
vs.
Garretson
|
6:30 PM CT
|
Parker High School
|
62-34
|
DH
|
|
|
|
Rapid City Christian
vs.
Spearfish
|
6:30 PM MT
|
Rapid City Christian School
|
63-40
|
Senior Night - JV @ 3:00
|
|
|
|
Brandon Valley
vs.
Tea Area
|
7:00 PM CT
|
Brandon Valley High School
|
49-46
|
|
|
|
|
Lakota Tech
vs.
Crow Creek
|
7:00 PM MT
|
Lakota Tech High School
|
93-84
|
Double Header Girls and Boys
|
|
|
|
Newcastle, WY
vs.
Belle Fourche
|
7:00 PM MT
|
Newcastle High School
|
62-34
|
JV 4:00 / C 5:30 / V 7:00
|
|
|
|
Dakota Valley
vs.
Sioux City West, IA
|
7:15 PM CT
|
Sioux City West High School
|
79-69
|
|
|
|
|
Flandreau
vs.
Baltic
|
7:30 PM CT
|
Baltic High School
|
55-44
|
Doubleheader = 4:00 pm start = JV GBB - JV BBB - GBB - BBB = rolling schedule
|
|
|
|
Vermillion
vs.
Wagner
|
7:30 PM CT
|
Vermillion High School
|
64-42
|
|
|
|
|
Waverly-South Shore
vs.
Milbank
|
7:30 PM CT
|
Waverly-South Shore High School
|
56-47
|
|
|
|
|
Yankton
vs.
Sioux Falls Christian
|
7:30 PM CT
|
Yankton High School
|
65-48
|
|
|
|
|
Chamberlain
vs.
Hanson
|
7:45 PM CT
|
Chamberlain Armory
|
67-62
|
6:30 PM JV Start time
|
|
|
|
Tiospa Zina
vs.
Clark/Willow Lake
|
7:45 PM CT
|
Clark High School
|
|
PPD
Double Header Girls J.V starting at 4:00 all other games to follow.
|
|
|
|
Beresford
vs.
Lennox
|
8:00 PM CT
|
Beresford High School
|
71-52
|
|
|
|
|
Stanley County
vs.
Mobridge-Pollock
|
8:00 PM CT
|
Parkview Auditorium
|
58-52
|
|
|
|
|
Redfield
vs.
Northwestern
|
8:00 PM CT
|
Redfield Jr-Sr High School
|
73-56
|
DOUBLEHEADER JV Girls @ 4:00, JV Boys @ 5:15, Varsity Girls @ 6:30, Varsity Boys @ 8:00
|
|
|
|
West Central
vs.
Canton
|
8:00 PM CT
|
West Central High School - Colosseum
|
46-35
|
|
|
|