|
Kadoka Area
vs.
Stanley County
|
2:30 PM CT
|
Jones County High School Jones County Harold Thune Auditorium
|
76-68
|
56th Jones County Invitational
|
|
|
|
Groton Area
vs.
Tiospa Zina
|
4:00 PM CT
|
Groton Area High School
|
71-44
|
|
|
|
|
Mobridge-Pollock
vs.
Crow Creek
|
5:00 PM CT
|
Mobridge-Pollock High School
|
60-55
|
Double Header: Girls JV, Boys JV, Varsity Girls, Varsity Boys
|
|
|
|
Baltic
vs.
Chester
|
6:00 PM CT
|
Baltic High School
|
60-38
|
(DH) jv girls starts at 4pm followed by jv boys
|
|
|
|
Moorcroft, WY
vs.
Faith
|
6:00 PM MT
|
Newell - Austin Auditorium
|
64-32
|
West River Tournament
|
|
|
|
Florence/Henry
vs.
Britton-Hecla
|
6:15 PM CT
|
Florence School District 14-1
|
70-50
|
5:00 C; 6:15 JV; Varsity to follow
|
|
|
|
Mount Vernon/Plankinton
vs.
Platte-Geddes
|
6:15 PM CT
|
Plankinton
|
71-41
|
Doubleheader
|
|
|
|
Estelline/Hendricks
vs.
Deubrook Area
|
6:30 PM CT
|
Estelline High School
|
63-47
|
4:00 JVB / 5:15 JVG / 6:30 Varsity Boys / 7:45 Varsity Girls
|
|
|
|
Philip
vs.
Bennett County
|
6:30 PM CT
|
Jones County High School Jones County Harold Thune Auditorium
|
56-25
|
56th Jones County Invitational
|
|
|
|
Dakota Valley
vs.
Cedar Catholic, NE
|
7:00 PM CT
|
Hartington Cedar Catholic High School
|
|
PPD
Postponed, C game 4:40pm/JV game 5:45pm
|
|
|
|
Custer
vs.
St. Thomas More
|
7:30 PM MT
|
Custer Armory
|
60-46
|
9th grade at 4:30, JV at 6:00
|
|
|
|
Great Plains Lutheran
vs.
Castlewood
|
7:30 PM CT
|
Great Plains Lutheran HS
|
68-38
|
4:00 GJV, 5:15 BJV, 6:30 Girls V, 7:30 Boys V
|
|
|
|
Elkton-Lake Benton
vs.
Arlington
|
7:30 PM CT
|
Lake Benton Public School
|
67-38
|
|
|
|
|
Lead-Deadwood
vs.
Hill City
|
7:30 PM MT
|
Lead-Deadwood High School
|
75-54
|
|
|
|
|
Madison
vs.
Flandreau
|
7:30 PM CT
|
Madison High School
|
52-47
|
C-B-A: 'C' game starts at 5:00 pm - rolling schedule.
|
|
|
|
Aberdeen Roncalli
vs.
Sisseton
|
7:30 PM CT
|
Sisseton High School
|
64-35
|
5:00 C, 6:00 JV, 7:30 Varsity Rolling Schedule
|
|
|
|
Wagner
vs.
Parkston
|
7:30 PM CT
|
Wagner High School
|
56-53
|
|
|
|
|
Akron-Westfield, IA
vs.
Alcester-Hudson
|
7:45 PM CT
|
Alcester-Hudson School District
|
|
CXL
Cancelled
|
|
|
|
Sully Buttes
vs.
Miller
|
7:45 PM CT
|
Sully Buttes High School
|
52-39
|
Double Header
|
|
|
|
Dell Rapids
vs.
Sioux Falls Christian
|
8:00 PM CT
|
Dell Rapids High School
|
75-55
|
|
|
|
|
Hamlin
vs.
Webster Area
|
8:00 PM CT
|
Hamlin School Main Gym
|
84-44
|
JV Girls 4pm, JV Boys 5pm, V Girls 6:30pm, V Boys 8pm
|
|
|
|
Milbank
vs.
Redfield
|
8:00 PM CT
|
Milbank Armory Gym
|
75-30
|
JV Girls 4:00pm, C Boys 4:00pm, JV Boys 5:15pm, C Girls 5:15pm, V Girls 6:30pm, V Boys 8:00pm
|
|
|