|
Harding County
vs.
Newell
|
1:00 PM MT
|
Harding County School Gymnasium
|
|
Doubleheader: JV Girls at 1:00 followed by JV Boys, Varsity Girls, & Varsity Boys
|
|
|
|
Kadoka Area
vs.
Hill City
|
2:00 PM MT
|
Kadoka Area High School
|
|
Double Header
|
|
|
|
Grant County/Mott-Regent, ND
vs.
Bison
|
5:30 PM
|
|
|
@ Mott ND
|
|
|
|
Herreid/Selby Area
vs.
McLaughlin
|
5:30 PM CT
|
Herreid Independent School District
|
|
Varsity/Jv
|
|
|
|
Hanson
vs.
Ethan
|
6:15 PM CT
|
Hanson High School
|
|
|
|
|
|
Crazy Horse
vs.
Cheyenne-Eagle Butte
|
6:30 PM MT
|
Crazy Horse School
|
|
|
|
|
|
Jones County
vs.
White River
|
6:30 PM CT
|
Jones County High School Jones County Harold Thune Auditorium
|
|
|
|
|
|
Aberdeen Roncalli
vs.
Redfield
|
7:00 PM CT
|
Aberdeen Catholic Schools
|
|
|
|
|
|
Belle Fourche
vs.
Spearfish
|
7:00 PM MT
|
Belle Fourche High School Gym
|
|
|
|
|
|
Aberdeen Central
vs.
Rapid City Central
|
7:00 PM MT
|
Central High School
|
|
|
|
|
|
Dell Rapids
vs.
West Central
|
7:00 PM CT
|
Dell Rapids High School
|
|
|
|
|
|
Flandreau
vs.
Chester
|
7:00 PM CT
|
Flandreau High School
|
|
|
|
|
|
O'Gorman
vs.
Brandon Valley
|
7:00 PM CT
|
O'Gorman High School Gym Main
|
|
|
|
|
|
Sioux Falls Lincoln
vs.
Sioux Falls Washington
|
7:00 PM CT
|
Sioux Falls Lincoln High School Gym Main
|
|
|
|
|
|
Colman-Egan
vs.
Arlington
|
7:15 PM CT
|
Colman-Egan Area School
|
|
|
|
|
|
Baltic
vs.
Beresford
|
7:30 PM CT
|
Baltic High School HS Gym
|
|
|
|
|
|
Custer
vs.
Sturgis Brown
|
7:30 PM MT
|
Custer Armory
|
|
|
|
|
|
De Smet
vs.
Deubrook Area
|
7:30 PM CT
|
De Smet High School
|
|
|
|
|
|
Hamlin
vs.
Groton Area
|
7:30 PM CT
|
Hamlin School Main Gym
|
|
|
|
|
|
Harrisburg
vs.
Yankton
|
7:30 PM CT
|
Harrisburg High School Gym Main
|
|
|
|
|
|
St. Mary's
vs.
Howard
|
7:30 PM CT
|
St. Mary High School Gymnasium
|
|
Doubleheader: JVG @ 3:30, JVB @ 4:30, VGB @ 6:00, VBB @ 7:30
|
|
|
|
Pierre T.F. Riggs
vs.
Rapid City Stevens
|
7:30 PM CT
|
T.F. Riggs High School
|
|
|
|
|
|
Todd County
vs.
Valentine, NE
|
7:30 PM CT
|
Todd County High School Ben Reifel Auditorium
|
|
A Only
|
|
|
|
Wagner
vs.
Winner
|
7:30 PM CT
|
Wagner High School
|
|
|
|
|
|
Wilmot
vs.
Waverly-South Shore
|
7:30 PM CT
|
Wilmot High School Gym
|
|
|
|
|
|
Canistota
vs.
Centerville
|
7:45 PM CT
|
Canistota School District 43-1
|
|
|
|
|
|
Huron
vs.
Tea Area
|
8:00 PM CT
|
Huron Arena
|
|
|
|
|
|
Parkston
vs.
Tri-Valley
|
8:00 PM CT
|
Parkston School District 33-3 Armory
|
|
|
|
|