Scores
SDHSAA Class B State Wrestling Tournament 2nd 0
Redfield Pheasants Invite 11th 11
Chamberlain L 78-0
Sunshine Bible Academy L 18-6
Little "B" Wrestling Tournament 9th 15.5
News
No recent news
Tuesday, Dec 6
BOYS WRESTLING Varsity

EPJ Quad

6
Andes Central/Dakota Christian
Varsity (0-2)
72
Elk Point-Jefferson
Varsity (4-1)
5:00 PM CT
12/6
Elk Point-Jefferson High School
Tuesday, Dec 6
BOYS WRESTLING Varsity

EPJ Quad

60
McCook Central/Montrose
Varsity (5-1)
12
Andes Central/Dakota Christian
Varsity (0-2)
5:00 PM CT
12/6
Elk Point-Jefferson High School
Saturday, Dec 10
BOYS WRESTLING

Gregory Invitational

1
Miller/Highmore-Harrold
2
Bon Homme/Avon
3
Redfield
4
Wessington Springs/Woonsocket/Wolsey-Wessington
5
Burke/Gregory
6
Marion/Freeman
7
West Holt, NE
8
Stanley County
9
Custer
10
Andes Central/Dakota Christian
Plus 2 more
12/10 · 9:30 AM CT Gregory Memorial Auditorium
Saturday, Dec 17
BOYS WRESTLING

Titan Invite

Marion/Freeman
Canistota
Hanson
Ipswich/Bowdle
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
Potter County
Webster Area
Wessington Springs/Woonsocket/Wolsey-Wessington
Mount Vernon/Plankinton/Corsica-Stickney
Burke/Gregory
Plus 12 more
12/17 · 9:30 AM CT Plankinton
Saturday, Dec 31
BOYS WRESTLING

Boys Tournament

1
Canton
2
Burke/Gregory
3
Canistota
3
Kingsbury County
3
Winner Area
3
Parker
3
Flandreau
3
Bon Homme/Avon
3
Mount Vernon/Plankinton/Corsica-Stickney
3
McCook Central/Montrose
Plus 10 more
12/31 · 9:00 AM CT McCook Central School District
Friday, Jan 6
BOYS WRESTLING

Mid Dakota Monster

1
Canton
2
Pierre T.F. Riggs
3
Tea Area
4
McCook Central/Montrose
5
Parker
6
Custer
7
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
8
Kingsbury County
9
Hamlin/Castlewood
10
Stanley County
Plus 24 more
1/6 · 11:00 PM CT Lyman High School
Saturday, Jan 7
BOYS WRESTLING

Bandit Invitational

1
Miller/Highmore-Harrold
2
Parkston
3
Philip/Kadoka Area/Wall
4
Redfield
5
Burke/Gregory
6
Wessington Springs/Woonsocket/Wolsey-Wessington
7
Wagner
8
Faulkton Area
8
Ipswich/Bowdle
10
Howard
Plus 8 more
1/7 · 10:00 AM CT Miller Armory
Saturday, Jan 14
BOYS WRESTLING

Tri Valley Invitational

1
Miller/Highmore-Harrold
2
Tri-Valley
3
Parker
4
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
4
Sioux Falls Jefferson
6
Bon Homme/Avon
7
Winner Area
8
Elk Point-Jefferson
9
Wagner
10
Hamlin/Castlewood
Plus 9 more
1/14 · 10:00 AM CT Tri-Valley High School
Saturday, Jan 21
BOYS WRESTLING

Little "B" Wrestling Tournament

1
McCook Central/Montrose
2
Miller/Highmore-Harrold
3
Parkston
4
Wessington Springs/Woonsocket/Wolsey-Wessington
5
Mount Vernon/Plankinton/Corsica-Stickney
6
Howard
7
Bennett County
8
Webster Area
9
Andes Central/Dakota Christian
10
Chester
Plus 1 more
1/21 · 9:00 AM CT Parkston School District 33-3
Thursday, Jan 26
BOYS WRESTLING Varsity

SBA Triangular

6
Andes Central/Dakota Christian
Varsity (0-4)
18
Sunshine Bible Academy
Varsity (1-3)
6:00 PM CT
1/26
SBA Event Center
Thursday, Jan 26
BOYS WRESTLING Varsity
0
Andes Central/Dakota Christian
Varsity (0-4)
78
Chamberlain
Varsity (4-6)
6:30 PM CT
1/26
SBA Event Center
Saturday, Jan 28
BOYS WRESTLING

Wagner Invitational

Sully Buttes
Elk Point-Jefferson
Tri-Valley
Hamlin/Castlewood
Wagner
Faulkton Area
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
Andes Central/Dakota Christian
Bon Homme/Avon
Bennett County
Plus 7 more
1/28 · 10:00 AM CT Wagner High School
Tuesday, Jan 31
BOYS WRESTLING Varsity CANCELLED
Chester
Varsity (6-12)
Andes Central/Dakota Christian
Varsity (0-4)
6:00 PM CT
1/31
Freeman High School
Saturday, Feb 4
BOYS WRESTLING

Redfield Pheasants Invite

1
Parkston
2
Redfield
3
Wessington Springs/Woonsocket/Wolsey-Wessington
4
Madison
5
Tri-Valley
6
Burke/Gregory
7
Britton-Hecla
8
Potter County
9
Sisseton
10
Hanson
Plus 1 more
2/4 · 10:00 AM CT Redfield Jr-Sr High School
Saturday, Feb 18
BOYS WRESTLING

Region 3B Wrestling Tournament

Crow Creek
Bon Homme/Avon
Sunshine Bible Academy
Winner Area
Parkston
Miller/Highmore-Harrold
Wessington Springs/Woonsocket/Wolsey-Wessington
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
Andes Central/Dakota Christian
Burke/Gregory
Plus 4 more
2/18 · 10:00 AM CT Miller Armory
Thursday, Feb 23
BOYS WRESTLING

SDHSAA Class B State Wrestling Tournament

Marion/Freeman
Kingsbury County
Chester
Garretson
Bon Homme/Avon
Mahpíya Lúta
Hot Springs
Howard
Clark/Willow Lake
Hamlin/Castlewood
Plus 49 more
2/23 · 9:00 AM MT Summit Arena at The Monument
Friday, Feb 24
BOYS WRESTLING

SDHSAA Class B State Wrestling Tournament

1
Burke/Gregory
2
McLaughlin
2
Chester
2
McCook Central/Montrose
2
Parker
2
Bon Homme/Avon
2
Lead-Deadwood
2
Hill City
2
St. Thomas More
2
Hot Springs
Plus 49 more
2/24 · 9:00 AM MT Summit Arena at The Monument
Scores
SDHSAA Class B State Wrestling Tournament 2nd 0
Redfield Pheasants Invite 11th 11
Chamberlain L 78-0
Sunshine Bible Academy L 18-6
Little "B" Wrestling Tournament 9th 15.5
News
No recent news
Team Information
Level Varsity
Class Class B
Region Region 3B
News
No recent news
Privacy | Terms | © 2024 BOUND