Scores
Redfield W 60-27
Dell Rapids W 61-18
Lennox W 63-15
Webster Area W 57-22
Sisseton W 59-20
Thursday, Nov 30
BOYS WRESTLING Varsity
45
Milbank
Varsity (1-0)
36
Madison
Varsity (0-1)
6:30 PM CT
11/30
Madison High School
Saturday, Dec 2
BOYS WRESTLING Varsity
30
Yankton
Varsity (1-2)
45
Milbank
Varsity (2-0)
12:00 AM CT
12/2
Watertown High School
Saturday, Dec 2
BOYS WRESTLING Varsity

Watertown Duals

12
Milbank
Varsity (3-2)
60
Tea Area
Varsity (2-2)
10:00 AM CT
12/2
Watertown High School
Saturday, Dec 2
BOYS WRESTLING Varsity
57
Aberdeen Central
Varsity (4-0)
9
Milbank
Varsity (3-2)
10:00 AM CT
12/2
Watertown High School
Saturday, Dec 2
BOYS WRESTLING Varsity
30
Huron
Varsity (1-3)
48
Milbank
Varsity (3-2)
10:00 AM CT
12/2
Watertown High School
Friday, Dec 8
BOYS WRESTLING

Rapid City Invite

Bismarck St. Mary's, ND
Tea Area
Cheyenne-Eagle Butte/Dupree/Tiospaye Topa
Beresford/Alcester-Hudson
O'Gorman
Eaton, CO
Belle Fourche
Hot Springs
Spearfish
Deer Park, WA
Plus 45 more
12/8 · 11:00 AM MT The Monument Summit Arena at The Monument
Saturday, Dec 9
BOYS WRESTLING

Rapid City Invite

Tea Area
Cheyenne-Eagle Butte/Dupree/Tiospaye Topa
Todd County
Sioux Falls Washington
Eaton, CO
Beresford/Alcester-Hudson
Berthoud, CO
Belle Fourche
St. Thomas More
Sturgis Brown
Plus 45 more
12/9 · 8:00 AM MT The Monument Summit Arena at The Monument
Saturday, Dec 9
BOYS WRESTLING

Faulkton Invite

McLaughlin
Clark/Willow Lake
Oakes, ND
Aberdeen Central
Milbank
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
Britton-Hecla
Warner/Northwestern
Sunshine Bible Academy
Sisseton
Plus 3 more
12/9 · 10:00 AM CT Faulkton School District 24-2
Thursday, Dec 14
BOYS WRESTLING

Northeast Conference

1
Milbank
2
Clark/Willow Lake
3
Redfield
4
Sisseton
5
Webster Area
6
Britton-Hecla
7
Hamlin/Castlewood
8
Groton Area
9
Deuel/Deubrook Area
10
Tiospa Zina
12/14 · 4:00 PM CT Milbank Armory Gym
Saturday, Dec 30
BOYS WRESTLING

Floyd Farrand Holiday Tournament

Sioux Falls Lincoln
O'Gorman
Sioux Falls Jefferson
Brookings
Sisseton
Wagner
Lennox
Sioux Falls Roosevelt
Harrisburg
Parkston
Plus 10 more
12/30 · 9:00 AM CT Lincoln High School
Saturday, Jan 6
BOYS WRESTLING

Big Stone Therapies Border Battle

Milbank
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo United, MN
Sioux Falls Jefferson
Border West, MN
Morris Area, MN
Sioux Falls Washington
Benson, MN
Harrisburg
1/6 · 10:00 AM CT Milbank Armory Gym
Saturday, Jan 6
BOYS WRESTLING Varsity
33
Benson, MN
Varsity (0-3)
37
Milbank
Varsity (6-3)
10:00 AM
1/6
Saturday, Jan 6
BOYS WRESTLING Varsity
22
Morris Area, MN
Varsity (0-1)
57
Milbank
Varsity (6-3)
10:00 AM CT
1/6
Milbank Armory Gym
Saturday, Jan 6
BOYS WRESTLING Varsity
66
Dawson-Boyd/Lac Qui Parle Valley/Montevideo United, MN
Varsity (1-0)
12
Milbank
Varsity (6-3)
10:00 AM CT
1/6
Milbank Armory Gym
Saturday, Jan 6
BOYS WRESTLING Varsity
36
Border West, MN
Varsity (1-1)
46
Milbank
Varsity (6-3)
10:00 AM CT
1/6
Milbank Armory Gym
Saturday, Jan 13
BOYS WRESTLING

Mitchell Invitational Jerry Opbroek Tournament

Rapid City Stevens
Madison
Beresford/Alcester-Hudson
Howard
Sturgis Brown
Watertown
Pierre T.F. Riggs
Mitchell
Milbank
Parkston
1/13 · 9:00 AM CT Mitchell High School
Thursday, Jan 18
BOYS WRESTLING Varsity
64
Watertown
Varsity (7-2)
6
Milbank
Varsity (6-4)
6:00 PM CT
1/18
Milbank Armory Gym
Saturday, Jan 20
BOYS WRESTLING
Cheyenne-Eagle Butte/Dupree/Tiospaye Topa
Todd County
Faith
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood
Milbank
O'Gorman
Huron
Flandreau
Sisseton
Newcastle/Upton, WY
Plus 2 more
1/20 · 9:30 AM CT Chamberlain Armory
Thursday, Jan 25
BOYS WRESTLING Varsity
22
Webster Area
Varsity (1-2)
57
Milbank
Varsity (8-4)
5:00 PM CT
1/25
Milbank Armory Gym
Thursday, Jan 25
BOYS WRESTLING Varsity
20
Sisseton
Varsity (3-3)
59
Milbank
Varsity (8-4)
5:00 PM CT
1/25
Milbank Armory Gym
Thursday, Jan 25
BOYS WRESTLING

Triangular

Webster Area
Milbank
Sisseton
1/25 · 5:00 PM CT Milbank Armory Gym
Saturday, Jan 27
BOYS WRESTLING

Les Tlustos Wrestling Invitational

Sioux Falls Lincoln
Beresford/Alcester-Hudson
Flandreau
Brookings
Milbank
Sioux Falls Washington
Lake Crystal Wellcome Memorial, MN
Madison
Mitchell
Brandon Valley
Plus 10 more
1/27 · 9:00 AM CT Brookings High School
Saturday, Jan 27
BOYS WRESTLING

Groton Wrestling Invitational

McLaughlin
Lemmon/McIntosh
Sioux Valley
Sully Buttes
Watertown
Viborg-Hurley/Irene-Wakonda
Groton Area
Britton-Hecla
Webster Area
Clark/Willow Lake
Plus 10 more
1/27 · 10:00 AM CT Groton Area High School
Thursday, Feb 1
BOYS WRESTLING Varsity
18
Dell Rapids
Varsity (2-7)
61
Milbank
Varsity (10-4)
TBD
2/1
Thursday, Feb 1
BOYS WRESTLING Varsity
15
Lennox
Varsity (1-12)
63
Milbank
Varsity (10-4)
TBD
2/1
Thursday, Feb 8
BOYS WRESTLING Varsity

Dual--Senior/Parents Night

60
Milbank
Varsity (11-4)
27
Redfield
Varsity (6-9)
6:00 PM CT
2/8
Redfield Jr-Sr High School Greeno Gym
Saturday, Feb 17
BOYS WRESTLING

Region 3A Wrestling Tournament

Pierre T.F. Riggs
Todd County
Aberdeen Central
Chamberlain
Milbank
Mitchell
Sisseton
Cheyenne-Eagle Butte/Dupree/Tiospaye Topa
Huron
2/17 · 10:00 AM CT T.F. Riggs High School
Scores
Redfield W 60-27
Dell Rapids W 61-18
Lennox W 63-15
Webster Area W 57-22
Sisseton W 59-20
Team Information
Level Varsity
Class Class A
Region Region 3A
Twitter
Privacy | Terms | © 2024 BOUND