Scores
Platte-Geddes Invitational 7th 143
Faulkton Invite 2nd 0
Mitchell Invite 6th 0
Warbird Cheer Invite 2nd 124.5
Pheasants Invite 1st 149
News
No recent news
Saturday, Aug 28
COMPETITIVE CHEER

Hub City Invitational

1
Harrisburg
2
Sioux Falls Jefferson
3
Sioux Falls Roosevelt
4
Sioux Falls Lincoln
5
Mitchell
6
Rapid City Central
7
Rapid City Stevens
8
Sioux Falls Washington
9
Huron
10
Watertown
Plus 5 more
8/28 · 10:00 AM CT Central High School
Saturday, Aug 28
COMPETITIVE CHEER

Gregory Invitational

1
Dakota Valley
2
Wolsey-Wessington
3
Winner Area
4
Platte-Geddes/Andes Central/Dakota Christian
5
Bon Homme
6
Gregory
-
Wagner
-
Tea Area
-
Lakota Tech
-
Lyman
8/28 · 11:00 AM CT Gregory Memorial Auditorium
Saturday, Sep 4
COMPETITIVE CHEER

Pierre Spirit Invitational

1
Watertown
2
Mitchell
3
Rapid City Central
4
Rapid City Stevens
5
Pierre T.F. Riggs
6
Huron
7
Aberdeen Central
8
Winner Area
9
Platte-Geddes/Andes Central/Dakota Christian
10
Douglas
Plus 2 more
9/4 · 11:00 AM CT T.F. Riggs High School
Saturday, Sep 11
COMPETITIVE CHEER

Winner Invitational

1
Winner Area
2
Parkston
3
Sturgis Brown
4
Platte-Geddes/Andes Central/Dakota Christian
5
Wagner
6
Bon Homme
7
Lyman
8
Wolsey-Wessington
8
Gregory
8
Douglas
9/11 · 1:00 PM CT Winner High School
Tuesday, Sep 14
COMPETITIVE CHEER

Pheasants Invite

1
Wolsey-Wessington
2
Faulkton Area
3
Redfield
4
Northwestern
9/14 · 6:30 PM CT Redfield Jr-Sr High School
Tuesday, Sep 28
COMPETITIVE CHEER

Warbird Cheer Invite

1
Faulkton Area
2
Wolsey-Wessington
3
Northwestern
9/28 · 6:00 PM CT Wolsey-Wessington School District
Saturday, Oct 9
COMPETITIVE CHEER

Mitchell Invite

1
Brandon Valley
2
Mitchell
3
St. Mary's
4
Pierre T.F. Riggs
5
Deubrook Area
6
Elkton-Lake Benton
6
Gregory
6
Arlington/Lake Preston
6
Rapid City Central
6
Sioux Valley
Plus 9 more
10/9 · 10:00 AM CT Corn Palace
Monday, Oct 11
COMPETITIVE CHEER

Faulkton Invite

1
Northwestern
2
Winner Area
2
Redfield
2
Wolsey-Wessington
2
Lyman
2
Faulkton Area
-
Parkston
10/11 · 11:00 AM CT Faulkton School District 24-2
Saturday, Oct 16
COMPETITIVE CHEER

Platte-Geddes Invitational

1
Parkston
2
Dakota Valley
3
Platte-Geddes/Andes Central/Dakota Christian
4
Winner Area
5
Bon Homme
6
Dell Rapids
7
Wolsey-Wessington
8
Wagner
9
Gregory
10
Lyman
Plus 2 more
10/16 · 11:00 AM CT Platte-Geddes Armory and Multi-Purpose Room
Scores
Platte-Geddes Invitational 7th 143
Faulkton Invite 2nd 0
Mitchell Invite 6th 0
Warbird Cheer Invite 2nd 124.5
Pheasants Invite 1st 149
News
No recent news
Team Information
Level Varsity
Class Class A
News
No recent news
Privacy | Terms | © 2024 BOUND