|
Aberdeen Christian
vs.
Warner
|
4:00 PM CT
|
Aberdeen Christian School
|
47-23
|
Double Header
|
|
|
|
Ipswich
vs.
North Central
|
4:00 PM CT
|
Ipswich Public School District
|
35-30
|
Doubleheader
|
|
|
|
Lead-Deadwood
vs.
Newell
|
4:00 PM MT
|
Lead-Deadwood High School
|
37-16
|
Double Header JVG-JVB-VG-VB
|
|
|
|
Mitchell Christian
vs.
Dell Rapids St. Mary
|
4:00 PM CT
|
Mitchell Christian School
|
65-16
|
Doubleheader: JVG @ 4, JVB @ 5, VGB @ 6:30, VBB @ 7:30
|
|
|
|
Northwestern
vs.
Wilmot
|
4:00 PM CT
|
Northwestern High School
|
42-36
|
Doubleheader
|
|
|
|
Rock County, NE
vs.
Burke
|
4:00 PM CT
|
Springview, Ne
|
47-17
|
Double Header
|
|
|
|
Sully Buttes
vs.
Lyman
|
4:00 PM CT
|
Sully Buttes High School
|
61-40
|
4-Girls JV, Followed by Boys JV, Girls V, Boys V
|
|
|
|
Kadoka Area
vs.
Jones County
|
5:30 PM MT
|
Kadoka Area High School
|
52-39
|
|
|
|
|
Bison
vs.
Faith
|
6:00 PM MT
|
Bison High School Gym
|
57-31
|
JV/Varsity
|
|
|
|
Langford Area
vs.
Estelline/Hendricks
|
6:00 PM CT
|
Langford High School
|
40-26
|
Varsity only
|
|
|
|
Oldham-Ramona-Rutland
vs.
Alcester-Hudson
|
6:15 PM CT
|
Alcester-Hudson School District
|
45-42
|
Double Header. JH 4:00 PM, JV 5:00 PM, V GBB 6:15 PM, and V BBB 7:45 PM.
|
|
|
|
Canistota
vs.
Colman-Egan
|
6:15 PM CT
|
Canistota School District 43-1
|
64-30
|
JV at 6:15-Parents Night between JV and Varsity
|
|
|
|
Freeman Academy/Marion
vs.
Centerville
|
6:15 PM CT
|
Centerville School
|
68-24
|
GBB JV at 5:00
|
|
|
|
James Valley Christian
vs.
Highmore-Harrold
|
6:15 PM CT
|
James Valley Christian School
|
73-67
|
JH starts at 5:00
|
|
|
|
McCook Central/Montrose
vs.
Freeman
|
6:15 PM CT
|
Montrose School District
|
36-28
|
|
|
|
|
Viborg-Hurley
vs.
Bridgewater-Emery
|
6:15 PM CT
|
Viborg-Hurley Middle School
|
54-35
|
|
|
|
|
Wausa, NE
vs.
Gayville-Volin
|
6:15 PM
|
Wausa, NE
|
44-33
|
|
|
|
|
Wessington Springs
vs.
Iroquois/Doland
|
6:15 PM CT
|
Wessington Springs Elementary
|
56-42
|
|
|
|
|
Aberdeen Roncalli
vs.
Mobridge-Pollock
|
6:30 PM CT
|
Aberdeen Catholic Schools
|
72-53
|
Doubleheader 4:00 JV Girls 5:00 JV Boys 6:30 Girls Varsity 8:00 Boys Varsity
|
|
|
|
Corsica-Stickney
vs.
Avon
|
6:30 PM CT
|
Corsica-Stickney High School
|
74-38
|
GBB/BBB DH JVs play at 5:15
|
|
|
|
Andes Central/Dakota Christian
vs.
Ethan
|
6:30 PM CT
|
Dakota Christian School
|
49-39
|
JV 4:00 PM
|
|
|
|
Elkton-Lake Benton
vs.
Castlewood
|
6:30 PM CT
|
Elkton High School
|
56-48
|
Doubleheader-4pm c boys and JV Girls 5pm JV boys and C girls 6:30 varsity girls 7:45 varsity boys
|
|
|
|
Faulkton Area
vs.
Sunshine Bible Academy
|
6:30 PM CT
|
Faulkton School District 24-2
|
55-17
|
JV @ 5:15
|
|
|
|
Howard
vs.
Chester
|
6:30 PM CT
|
Howard High School
|
58-47
|
DH; jv starts at 4pm
|
|
|
|
Miller
vs.
Potter County
|
6:30 PM CT
|
Miller Armory
|
54-38
|
Doubleheader
|
|
|
|
Parkston
vs.
Tripp-Delmont/Armour
|
6:30 PM CT
|
Parkston School District 33-3
|
50-18
|
DH, both JV's @ 5:00
|
|
|
|
Platte-Geddes
vs.
Kimball/White Lake
|
6:30 PM CT
|
Platte-Geddes Elementary and Multi-Purpose Room
|
45-33
|
|
|
|
|
Herreid/Selby Area
vs.
Timber Lake
|
6:30 PM CT
|
Selby Area High School
|
61-47
|
Double Header
|
|
|
|
Wagner
vs.
Irene-Wakonda
|
6:30 PM CT
|
Wagner High School
|
56-48
|
|
|
|
|
Sanborn Central/Woonsocket
vs.
Hitchcock-Tulare
|
6:30 PM CT
|
Woonsocket Public School
|
60-41
|
Double Header
|
|
|
|
Menno
vs.
Scotland
|
7:30 PM CT
|
Menno Public School
|
36-21
|
|
|
|
|
Colome
vs.
Bennett County
|
8:00 PM CT
|
Colome School District
|
51-26
|
6:30 PM CT - JV Start
|
|
|