|
Lemmon
vs.
Heart River, ND
|
3:00 PM MT
|
Armory
|
51-36
|
Double Header GJV/BJV/GV/BV
|
|
|
|
Bennett County
vs.
Hot Springs
|
3:00 PM MT
|
Warrior Center
|
46-26
|
Double Header
|
|
|
|
McLaughlin
vs.
Stanley County
|
3:30 PM MT
|
McLaughlin High School
|
49-36
|
Doubleheader
|
|
|
|
Castlewood
vs.
Sisseton
|
4:00 PM CT
|
Castlewood Schools
|
57-40
|
Double Header
|
|
|
|
Webster Area
vs.
Deuel
|
4:00 PM CT
|
Webster Armory
|
55-35
|
4:00 JV GBB/ 5:00 JV Boys/ Varsity Girls/ Varsity Boys
|
|
|
|
Little Wound
vs.
Dupree
|
5:00 PM MT
|
Little Wound School
|
63-54
|
|
|
|
|
Lead-Deadwood
vs.
Oelrichs
|
5:30 PM MT
|
Lead-Deadwood High School
|
50-25
|
|
|
|
|
Aberdeen Christian
vs.
Oakes, ND
|
6:00 PM CT
|
Aberdeen Civic Arena
|
52-20
|
|
|
|
|
Groton Area
vs.
Clark/Willow Lake
|
6:00 PM CT
|
Groton Area High School
|
30-27
|
|
|
|
|
Hill City
vs.
Spearfish
|
6:00 PM MT
|
Hill City Gym
|
48-25
|
JV@3:00 / Var @ 6:00
|
|
|
|
St. Francis Indian
vs.
Mahpíya Lúta
|
6:00 PM MT
|
Saint Francis Indian School
|
92-31
|
|
|
|
|
Dell Rapids St. Mary
vs.
Estelline/Hendricks
|
6:00 PM CT
|
St. Mary High School Gymnasium
|
45-32
|
Doubleheader: JVG @ 3:30, JVB @ 4:45, VGB @ 6:00, VBB @ 7:30
|
|
|
|
Tiospa Zina
vs.
Hamlin
|
6:00 PM CT
|
Tiospa Zina Tribal School
|
52-19
|
Double Header Girls J.V starting at 4:00 all other games to follow.
|
|
|
|
Todd County
vs.
Winner
|
6:00 PM CT
|
Todd County High School Todd County High School
|
45-35
|
|
|
|
|
Hanson
vs.
Viborg-Hurley
|
6:15 PM CT
|
Hanson High School
|
54-49
|
|
|
|
|
Howard
vs.
Sanborn Central/Woonsocket
|
6:15 PM CT
|
Howard High School
|
62-49
|
DBHD JV girls starting at 4:00
|
|
|
|
Wilmot
vs.
Florence/Henry
|
6:15 PM CT
|
Wilmot High School
|
76-23
|
|
|
|
|
Chadron, NE
vs.
Lakota Tech
|
6:30 PM CT
|
Chadron High School
|
57-37
|
JV - 5:00pm
|
|
|
|
Dell Rapids
vs.
Canton
|
6:30 PM CT
|
Dell Rapids High School
|
49-40
|
|
|
|
|
Miller
vs.
Mobridge-Pollock
|
6:30 PM CT
|
Miller Armory
|
45-41
|
|
|
|
|
Redfield
vs.
Britton-Hecla
|
6:30 PM CT
|
Redfield Jr-Sr High School
|
58-40
|
Doubleheader: JV Girls-4:00; JV Boys-5:15
|
|
|
|
Sturgis Brown
vs.
St. Thomas More
|
7:00 PM MT
|
Sturgis Brown High School
|
61-35
|
JV at 4:00, 9th at 5:30
|
|
|
|
Ponca, NE
vs.
Vermillion
|
7:30 PM CT
|
Ponca High School
|
47-36
|
6:00 JV
|
|
|
|
Chamberlain
vs.
Crow Creek
|
7:45 PM CT
|
Chamberlain Armory
|
44-42
|
6:30 JV start time
|
|
|