|
Newell
vs.
Dupree
|
3:00 PM MT
|
Newell - Austin Auditorium
|
57-38
|
|
|
|
|
Kimball/White Lake
vs.
Andes Central/Dakota Christian
|
4:00 PM CT
|
Kimball High School
|
51-48
|
Double Header JV 4:00 PM
|
|
|
|
Little Wound
vs.
St. Francis Indian
|
4:00 PM MT
|
Little Wound School
|
60-49
|
Senior Night - JV and Varsity ONLY Games start at 4:00 P.M. Mountain Time
|
|
|
|
Sisseton
vs.
Florence/Henry
|
4:00 PM CT
|
Sisseton High School
|
52-42
|
|
|
|
|
Madison
vs.
McCook Central/Montrose
|
5:00 PM CT
|
Madison High School
|
70-52
|
C-B-A: 'C' game starts at 5:00 pm - rolling schedule.
|
|
|
|
Custer
vs.
Lead-Deadwood
|
5:30 PM MT
|
Custer Jr/Sr High School
|
57-17
|
Game will be played at Hermosa Schools
|
|
|
|
Hot Springs
vs.
Mahpíya Lúta
|
6:00 PM MT
|
Case Auditorium
|
65-31
|
JV @ 4:30 (Bison), V @ 6:00
|
|
|
|
Kadoka Area
vs.
Bennett County
|
6:00 PM MT
|
Kadoka Area High School
|
58-28
|
|
|
|
|
Webster Area
vs.
Milbank
|
6:00 PM CT
|
Webster Armory
|
49-42
|
|
|
|
|
Garretson
vs.
Sioux Valley
|
6:15 PM CT
|
Garretson High School
|
45-43
|
DH
|
|
|
|
Aberdeen Roncalli
vs.
Deuel
|
6:30 PM CT
|
Aberdeen Catholic Schools
|
55-30
|
Double Header 4:00 JV Girls, 5:00 JV Boys, 6:30 Varsity Girls, 8:00 Varsity Boys
|
|
|
|
Elkton-Lake Benton
vs.
Deubrook Area
|
6:30 PM CT
|
Elkton High School
|
58-48
|
Doubleheader & Senior Night
|
|
|
|
Great Plains Lutheran
vs.
Waverly-South Shore
|
6:30 PM CT
|
Great Plains Lutheran HS
|
63-23
|
4:00 GJV, 5:15 BJV, 6:30 Girls V, 8:00 Boys V
|
|
|
|
Hamlin
vs.
Clark/Willow Lake
|
6:30 PM CT
|
Hamlin School
|
65-30
|
Parents Night
|
|
|
|
Iroquois/Lake Preston
vs.
Sanborn Central/Woonsocket
|
6:30 PM CT
|
Iroquois School District 2-3
|
59-38
|
|
|
|
|
Leola/Frederick Area
vs.
North Central
|
6:30 PM CT
|
Leola School
|
60-58
|
Senior Night
|
|
|
|
Mobridge-Pollock
vs.
Cheyenne-Eagle Butte
|
6:30 PM CT
|
Mobridge High School
|
60-20
|
|
|
|
|
Parkston
vs.
Mount Vernon/Plankinton
|
6:30 PM CT
|
Parkston School District 33-3
|
54-36
|
|
|
|
|
Tea Area
vs.
Yankton
|
6:30 PM CT
|
Tea Area High School
|
62-30
|
JV game 4:00 C game 5:15
|
|
|
|
White River
vs.
Lakota Tech
|
6:30 PM CT
|
White River Barnhart Gymnasium
|
67-52
|
JV at 6:30 pm (central), Parent's Night after the JV game, then Varsity game
|
|
|
|
Belle Fourche
vs.
New Underwood
|
7:00 PM MT
|
Belle Fourche High School
|
43-24
|
JV 5:30 / V 7:00
|
|
|
|
Estelline/Hendricks
vs.
Castlewood
|
7:15 PM CT
|
Estelline High School
|
51-27
|
|
|
|
|
Hanson
vs.
Chamberlain
|
7:30 PM CT
|
Hanson High School
|
68-31
|
6:15 PM JV Start time
|
|
|
|
Highmore-Harrold
vs.
Miller
|
7:45 PM CT
|
Hyde County Memorial Auditorium
|
50-22
|
6:30 JV
|
|
|