|
Arlington
vs.
Deuel
|
4:00 PM CT
|
Arlington High School
|
60-42
|
4:00 JV GBB/ 5:00 JV Boys/ Varsity Girls/ Varsity Boys
|
|
|
|
Leola/Frederick Area
vs.
North Central
|
4:00 PM CT
|
Leola School
|
51-39
|
GJV 4:00 PM; BJV 5:15 PM; GV 6:30 PM; BV 8:00 PM
|
|
|
|
Madison
vs.
Vermillion
|
4:00 PM CT
|
Madison High School Gym
|
54-26
|
|
|
|
|
Sanborn Central/Woonsocket
vs.
Kimball/White Lake
|
4:00 PM CT
|
Woonsocket Public School
|
60-33
|
Double Header JV 4:00 PM
|
|
|
|
Philip
vs.
Hill City
|
4:30 PM MT
|
Philip Schools
|
51-18
|
|
|
|
|
Bowman County, ND
vs.
Harding County
|
5:30 PM
|
|
57-50
|
JV starts at 5:30 followed by varsity
|
|
|
|
Lead-Deadwood
vs.
Belle Fourche
|
5:30 PM MT
|
Lead-Deadwood High School
|
77-10
|
|
|
|
|
Bennett County
vs.
St. Francis Indian
|
5:30 PM MT
|
Warrior Center
|
62-49
|
|
|
|
|
Parker
vs.
Freeman
|
6:00 PM CT
|
Parker High School
|
61-34
|
|
|
|
|
Tiospa Zina
vs.
Milbank
|
6:00 PM CT
|
Tiospa Zina Tribal School
|
69-38
|
Girls J.V starting at 6:00 varsity to follow
|
|
|
|
Clark/Willow Lake
vs.
Castlewood
|
6:00 PM CT
|
Willow Lake
|
44-37
|
Double-Header
|
|
|
|
Wagner
vs.
Gregory
|
6:15 PM CT
|
Wagner High School
|
75-29
|
5:00 JV
|
|
|
|
Aberdeen Christian
vs.
Groton Area
|
6:30 PM CT
|
Aberdeen Civic Arena
|
53-25
|
|
|
|
|
Great Plains Lutheran
vs.
Estelline/Hendricks
|
6:30 PM CT
|
Great Plains Lutheran HS
|
41-39
|
4:00 GJV, 5:15 BJV, 6:30 Girls V, 8:00 Boys V
|
|
|
|
Redfield
vs.
Miller
|
6:30 PM CT
|
Redfield Jr-Sr High School
|
41-27
|
Doubleheader: JV Girls-4:00; JV Boys-5:15
|
|
|
|
Hamlin
vs.
Sioux Valley
|
6:30 PM CT
|
Sanford Pentagon Sanford Pentagon
|
63-46
|
|
|
|
|
Sioux Falls Christian
vs.
Dell Rapids
|
6:30 PM CT
|
Sioux Falls Christian School
|
56-21
|
Girls-Boys double header / JV G @ 4:00; C G @ 5:15; Vars G @ 6:30 / make up from Dec 13
|
|
|
|
Sturgis Brown
vs.
Rapid City Christian
|
6:30 PM MT
|
Sturgis Brown High School West Gym
|
63-33
|
|
|
|
|
Winner
vs.
Rock County, NE
|
6:30 PM CT
|
Winner High School
|
45-31
|
|
|
|
|
Mobridge-Pollock
vs.
Herreid/Selby Area
|
6:45 PM CT
|
Mobridge High School
|
58-45
|
Mobridge Classic
|
|
|
|
West Central
vs.
Dakota Valley
|
6:45 PM CT
|
West Central High School - Colosseum
|
57-44
|
|
|
|
|
Parkston
vs.
Chamberlain
|
7:00 PM CT
|
Parkston School District 33-3
|
50-31
|
JV Game at 5:30
|
|
|
|
Tea Area
vs.
Tri-Valley
|
7:00 PM CT
|
Tea Area High School
|
63-54
|
JV game at 4:30 and C game at 5:45
|
|
|
|
McCook Central/Montrose
vs.
Hanson
|
7:15 PM CT
|
McCook Central School District
|
75-38
|
|
|
|
|
Aberdeen Roncalli
vs.
Faulkton Area
|
7:30 PM CT
|
Aberdeen Catholic Schools
|
71-43
|
JV 6:00 Varsity 7:30
|
|
|
|
Hot Springs
vs.
Moorcroft, WY
|
7:30 PM MT
|
Case Auditorium
|
51-38
|
West River Tournament
|
|
|
|
St. Thomas More
vs.
Custer
|
7:30 PM MT
|
Custer Armory
|
51-26
|
9th grade at 4:30, JV at 6:00
|
|
|
|
Flandreau
vs.
Garretson
|
7:30 PM CT
|
Flandreau High School
|
44-29
|
|
|
|
|
Elkton-Lake Benton
vs.
Dell Rapids St. Mary
|
7:30 PM CT
|
Lake Benton Public School
|
67-53
|
JV @ 6:00, Varsity to follow
|
|
|
|
Potter County
vs.
Stanley County
|
8:00 PM CT
|
Gettysburg North Gym
|
64-42
|
|
|
|