|
Deuel
vs.
Britton-Hecla
|
4:00 PM CT
|
Deuel High School
|
46-42
|
Doubleheader: 4:00 pm start = JV GB - JV BB - GBB - BBB - rolling schedule
|
|
|
|
Groton Area
vs.
Northwestern
|
4:00 PM CT
|
Groton Area High School
|
39-33
|
DOUBLEHEADER JV Girls @ 4:00, JV Boys @ 5:15, Varsity Girls @ 6:30, Varsity Boys @ 8:00
|
|
|
|
Takini
vs.
Oelrichs
|
4:00 PM MT
|
Takini School
|
49-26
|
|
|
|
|
Warner
vs.
Aberdeen Christian
|
4:00 PM CT
|
Warner High School
|
57-13
|
Girls JV 4:00; Boys JV 5:15, Girls Varsity 6:30, Boys Varsity 8:00
|
|
|
|
Richland, ND
vs.
Sisseton
|
4:30 PM
|
|
62-33
|
|
|
|
|
Madison
vs.
Lennox
|
5:00 PM CT
|
Madison High School Gym
|
67-22
|
C-B-A: 'C' game starts at 5:00 pm - rolling schedule.
|
|
|
|
Wakpala
vs.
Strasburg/Zeeland, ND
|
5:00 PM MT
|
Wakpala
|
54-23
|
Parent Night
|
|
|
|
Gayville-Volin
vs.
Wausa, NE
|
5:15 PM CT
|
Gayville-Volin High School
|
44-30
|
|
|
|
|
South Border, ND
vs.
North Central
|
6:00 PM
|
|
76-68
|
JV 6:00 PM; Varsity 7:30 PM
|
|
|
|
Kadoka Area
vs.
New Underwood
|
6:00 PM MT
|
Kadoka Area High School
|
50-46
|
|
|
|
|
St. Mary's, NE
vs.
Gregory
|
6:00 PM CT
|
St. Mary's High School
|
61-46
|
Rescheduled from 12/8/22
|
|
|
|
Burke
vs.
Stuart, NE
|
6:00 PM CT
|
Stuart High School
|
50-32
|
DH: NO JVG, 4:30 JVB, 6:00 VG, 7:30 VB
|
|
|
|
Webster Area
vs.
Waverly-South Shore
|
6:00 PM CT
|
Webster Armory
|
53-17
|
|
|
|
|
Bridgewater-Emery
vs.
Corsica-Stickney
|
6:15 PM CT
|
Bridgewater-Emery High School
|
48-27
|
|
|
|
|
Canistota
vs.
Ethan
|
6:15 PM CT
|
Canistota School District 43-1
|
52-22
|
|
|
|
|
Tri-State, ND
vs.
Great Plains Lutheran
|
6:15 PM CT
|
Rosholt High School
|
58-55
|
6:15 JV
|
|
|
|
Chamberlain
vs.
Miller
|
6:30 PM CT
|
Chamberlain Armory
|
43-31
|
|
|
|
|
Colome
vs.
Lyman
|
6:30 PM CT
|
Colome High School Gym
|
73-45
|
|
|
|
|
Mitchell Christian
vs.
Freeman
|
6:30 PM CT
|
Mitchell Christian School
|
59-18
|
Doubleheader JV 4:00, JV 5:15, VG 6:30, VB 8:00
|
|
|
|
Kimball/White Lake
vs.
Platte-Geddes
|
6:30 PM CT
|
White Lake School
|
42-39
|
6:30 JV Start
|
|
|
|
Winner
vs.
Crow Creek
|
6:30 PM CT
|
Winner High School
|
61-47
|
|
|
|
|
Garretson
vs.
Dell Rapids St. Mary
|
6:45 PM CT
|
Garretson High School
|
56-43
|
|
|
|
|
Howard
vs.
McCook Central/Montrose
|
7:30 PM CT
|
Howard High School
|
51-42
|
JV at 6:15 Varsity to Follow
|
|
|
|
Sioux Falls Christian
vs.
West Central
|
7:30 PM CT
|
Sioux Falls Christian School
|
67-55
|
|
|
|
|
Potter County
vs.
Mobridge-Pollock
|
8:00 PM CT
|
Gettysburg North Gym
|
59-47
|
|
|
|
|
Herreid/Selby Area
vs.
Napoleon/Gackle-Streeter, ND
|
8:00 PM CT
|
Herreid Independent School District
|
56-46
|
JV @ 6:30 PM
|
|
|