|
Lower Brule
vs.
North Central
|
9:30 AM CT
|
Hyde County Memorial Auditorium
|
66-43
|
Highmore Classic
|
|
|
|
Aberdeen Roncalli
vs.
Elk Point-Jefferson
|
11:00 AM CT
|
Madison High School
|
52-35
|
Dak XII/NEC Clash
|
|
|
|
Dell Rapids
vs.
Webster Area
|
11:45 AM CT
|
Madison High School
|
53-29
|
Dak XII/NEC Clash
|
|
|
|
Canton
vs.
Groton Area
|
12:30 PM CT
|
Madison High School
|
70-63
|
Dak XII/NEC Clash
|
|
|
|
Platte-Geddes
vs.
Miller
|
1:00 PM CT
|
Platte-Geddes Elementary and Multi-Purpose Room
|
36-29
|
Doubleheader
|
|
|
|
Madison
vs.
Deuel
|
1:15 PM CT
|
Madison High School
|
52-40
|
Dak XII/NEC Clash
|
|
|
|
Custer
vs.
Belle Fourche
|
2:00 PM MT
|
Custer Armory
|
59-53
|
C 11:00 / JV 12:30
|
|
|
|
Hay Springs, NE
vs.
Bennett County
|
2:00 PM MT
|
Hay Springs High School
|
74-48
|
|
|
|
|
Milbank
vs.
Tea Area
|
2:00 PM CT
|
Madison High School
|
48-40
|
Dak XII/NEC Clash
|
|
|
|
Newell
vs.
Lead-Deadwood
|
2:00 PM MT
|
Newell - Austin Auditorium
|
49-22
|
rescheduled date
|
|
|
|
Crow Creek
vs.
Pine Ridge
|
2:00 PM MT
|
Pine Ridge High School Gymnasium
|
77-45
|
Double Header: Girls JV, Boys JV, Varsity Girls, Varsity Boys
|
|
|
|
Flandreau Indian
vs.
St. Francis Indian
|
2:00 PM CT
|
Saint Francis Indian School
|
47-37
|
Double Header: JV Boys @ 1pm, Varsity Girls @ 2pm, Varsity Boys @ 3:30pm
|
|
|
|
Estelline/Hendricks
vs.
James Valley Christian
|
2:15 PM CT
|
Estelline High School
|
46-21
|
Doubleheader
|
|
|
|
Sanborn Central/Woonsocket
vs.
Wolsey-Wessington
|
2:30 PM CT
|
Woonsocket Public School
|
58-36
|
|
|
|
|
Redfield
vs.
Tri-Valley
|
2:45 PM CT
|
Madison High School
|
63-53
|
Dak XII/NEC Clash
|
|
|
|
Great Plains Lutheran
vs.
Arlington
|
3:30 PM CT
|
Arlington High School
|
47-35
|
1:00 JVG, 2:15 JVB, 3:30 Girls V, 5:00 Boys V
|
|
|
|
Parkston
vs.
Lennox
|
3:30 PM CT
|
Madison High School
|
32-28
|
Dak XII/NEC Clash
|
|
|
|
Kimball/White Lake
vs.
Colome
|
4:00 PM CT
|
White Lake School
|
63-29
|
4:00 JV Start
|
|
|
|
West Central
vs.
Clark/Willow Lake
|
4:15 PM CT
|
Madison High School
|
59-33
|
Dak XII/NEC Clash
|
|
|
|
Cheyenne-Eagle Butte
vs.
Winner
|
5:00 PM MT
|
Cheyenne - Eagle Butte School
|
48-26
|
Double Header
|
|
|
|
Sioux Falls Christian
vs.
Sisseton
|
5:00 PM CT
|
Madison High School
|
63-54
|
Dak XII/NEC Clash
|
|
|
|
Dakota Valley
vs.
Tiospa Zina
|
5:45 PM CT
|
Madison High School
|
76-41
|
Dak XII/NEC Clash
|
|
|
|
Alcester-Hudson
vs.
Beresford
|
6:00 PM CT
|
Alcester-Hudson School District
|
58-53
|
Double Header JV 5:00
|
|
|
|
Hot Springs
vs.
Hill City
|
6:00 PM MT
|
Case Auditorium
|
31-13
|
JV @ 3:00, C @ 4:30 (Bison), V @ 6:00
|
|
|
|
Hamlin
vs.
Vermillion
|
6:30 PM CT
|
Madison High School
|
51-34
|
Dak XII/NEC Clash
|
|
|
|
Elkton-Lake Benton
vs.
Iroquois/Lake Preston
|
7:00 PM CT
|
Iroquois School District 2-3
|
69-54
|
|
|
|
|
Mobridge-Pollock
vs.
Todd County
|
7:00 PM CT
|
Mobridge High School
|
61-45
|
|
|
|
|
Wagner
vs.
Viborg-Hurley
|
7:30 PM CT
|
Augustana University - Elmen Center
|
63-41
|
University of Mount Marty
|
|
|